Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zozo111
8. jan 2014

Baby, prosííííím vas, tie, ktore ste zarabali MMF z Haribo dulcia rubino - kedze ich uz nepredavaju, z coho ste zacali zarabat? Mne to z tych americkych z Lidlu vobec nejde, som z toho na nervy. Minula som uz neviem koolko kg cukru na skusanie s americkymi a nikdy mi to poriadne neslo ☹

sisidani
8. jan 2014

Ahoj, máte prosím nějaký nápad jak ozdobit dort srdíčko? Jsem amatérka moc mi modelování zatím nejde. Ale mám vyzkoušený od Vás už mramorový korpus, který je skvělý a pribináčkovou náplň, kterou si všichni chválili.Předem děkuji.

mrka2
8. jan 2014

@jakelina Majka, u nas to stupalo cely rok pomalicky nenapadne....takze mna uz nic neprekvapi. Zatial som si nevsimla,lebo muku a cukor som si nakupila v predvianocnych akciach,ked boli a vajicka mame domace,ostatne si nejako nevsimam,proste hodim do kosika,ked potrebujem. Ale ja som citala,ze v CR pojde vsetko hore kdesi.. len neviem kde. U nas to uz ani v spravach nedavaju,to je samozrejma vec 😖

voskovaeva
8. jan 2014

@pralinka25 ahoj prosim ta kolko vazila ta trojposchodova torta ??a kolko jsi asi minul apotahovky dakujem za odpoved

mrka2
8. jan 2014

@ollako tu loptu v nerezovej miske (ja som kupila u nas v zeleziarstve,maju tam aj kuchynku 😉 ) a tu kopacku by som asi urobila z burizonovej hmoty,alebo by som kamosku prehovorila,ze jej staci iba lopta 😀

jakelina
8. jan 2014

@mrka2 ve zprávách taky nic a dnes jsem se divila 😝

mrka2
8. jan 2014

@jakelina ja uz sa ani nedivim,uz len cakam,kedy sa zvysi cena za marcipan a koncim. 😔

jakelina
8. jan 2014

@mrka2 já z toho mám dnes taky blbou náladu, nějak nemám ani chuť zítra něco péct. Za chvilku budu těm lidem za to, že jim upeču dort ještě platit 😝 😝 I v Lídlu zdražila ta jejich skvělá čokoláda, stojí už 30 korun a šlehačky, mascarpone už 40,- stálo v prosinci 37,- Ono se to hrozně nazbírá, dnes jsem se dívala kolik stojí pudink Ole a je o dvě koruny dražší. Prostě snad všechno co jsem kupovala kromě tvarohu bylo za víc. 😝

mamcas
8. jan 2014

@pristela kamoska mi poslala vzor tvojej formule na torte, ze taka by mohla byt 😀 a je ze no mohla, ale nie odo mna 😝 a takto som objavila Tvoj blog 😉 ty uz mas paradne vela kuskov za sebou 🙂 a ja nad nimi vzdycham a vzdycham 😝 aj ja chcem tak sikovne ruuukyyyy 😅

mamcas
8. jan 2014

@jakelina Majka zdvihni ceny. Tortu si objedna len ten kto vie ocenit Tvoje kvality a aspon sa nebudes musiet trapit kvoli de...om, ktori si Tvoju pracu nevazia. Tak som sa aj ja rozhodla a to su moje torticky daleko od perfektnych. Ale co, nebudem robit kazdu a skoro zadarmo 🙂

katycat
8. jan 2014

Ahojte,potrebovala by som postup na torzo zeny,ale zo zadu.Dakujem velmi pekne 🙂

mrka2
8. jan 2014

@jakelina no ja som teraz bola u nas,kde chodim nakupovat (Jednota) a fakt, slahacka,ktoru som kupovala za 60 centov, potom stala 62, potom 65 a teraz pozeram,ze s velkym napisane dobra cena 69 centov! a to len 180 ml. no to kde sme?! ja uz prestanem piect,lebo ked zvysim ceny,tak neviem neviem... ja osobne by som tiez za tortu tolko nedala,preto som zacala piect sama 😀 (az vtedy som pochopila,ze vobec nie je draha,ale to laik nepochopi,ale na druhej strane to chapem,kedze nema odkial vediet 😔 ) ja som ani nemala v plane robit na objednavky,len pre nas,tak konecne budem mat cas na svoje ine konicky a poriadne sa vyspim 😅 no uvidim.

pristela
8. jan 2014

@200709 aaach , to je vysvetlovanie 😝 mas dve varianty, bud obalis korpus ako vrchnak, alebo si urobis ako original /duty/ , vyrezes trebar švorec a nan dookola nalepis pruh potahu /bok vrchnaku a nechas par dni uplne vytvrdnuť, ako ho "prichytit " na tortu tak to je len na teba, niekto zreze tortu šikmo a nan len polozi vrchnak, niekto vypodlozi kuskami korpusu , a aby to nebolo vidiet vlozi tam kvety

vlada111
8. jan 2014

@pipka no nakoniec boli k princeznám aj piráti :D

pristela
8. jan 2014

Holky , ja som teraz od noveho roku zvysila , kto chce objedna kto nechce neobjedna , ja nejak nemam prioritu torty , takze ak nebudu objednavat, vobec sa neurazim, vsetko ide stale hore a stale aj pojde , takze isto bude drahsie a dat trebars 60€ za tortu, za nieco co sa zje a ziadna pamiatka po tom nezostane, akurat tak mozno podlozka 😀 😀 je strasne vela, takze ludi tiež chapem 😒

@mamcas 😀 😀 😀 😀 jee , ty si zlataa, kujeem , aale co by si nemala aj ty take iste ruky, jasne že máš 😉 😉 😉 ved aj ty mas sladke tortusky 😀 a blog ? myslela si asi album na fb , že jo ? bo este je tu nadej ze som to neni ja 😀 😀 😀 kedze ja blog nemam 😀

pipka
8. jan 2014

@vlada111 no krasa 😀 😀 😵 a fotky su kde? 😕 😵

mirunda
8. jan 2014

Holky, potřebuju radu od vás zkušených.. chtěla bych udělat tento dort.. prosím, poraďte mi, kde koupit marcipán a nějaký pěkný potr. barvivo, aby to mělo takový hezký barvy.. nejlépe v Praze.. a taky - jaká bude cca spotřeba? Dělala jsem asi 3x falešný marcipán a obarvila potr. barvivem z Tesca, ale barvy nebyly takhle krásné.. moc děkuji za každou radu!

pear
8. jan 2014

@mirunda doporučuji gelové barvy - já používám sugarflair - koukni na internetu, určitě bude někde prodejna (já objednávala přes internet).
Marcipán si dělám sama a nebo potahovou hmotu dělám s marsmhallow bonbónů (netrhá se, jde dobře vyválet - lépe se mi s ní potahuje).

mirunda
8. jan 2014

@pear juknu, moc děkuji! Teda marcipán z marsmallow bonbonů - to slyším poprvý, máš nějaký recept prosím?

mirunda
8. jan 2014

@pear troufneš si ještě tipnout spotřebu?

ollako
8. jan 2014

@michaela3011 ta mikrovlnka napadla aj mna, niekedy to skusim
@sticker aj som orezala a nasli sa kusky, co mi tam sarapatili...

evala777
8. jan 2014

ahojte, síce trošku neskôr ale prajem vám všetkým všetko dobré do nového roku....a pridávam jednu pre môjho "veľkého" synátora 😉 , zvieratká sú hračky....asi tu platí to známe:" obuvníkové deti chodia bosé", ale tak radosť bola obrovská ved to na tej druhej foto hádam vidno 😕 🙂 🙂 🙂

pear
8. jan 2014

@mirunda Mám - dělám toto http://recepty.vareni.cz/marshmallows-potahovac... - ale místo tolika cukru dám půl cukru a půl sušené POLOTUČNÉ mléko. A nedávám vanilkový extrakt - buď kupuju bonbóny s příchutí (jahodové) a nebo tam ještě dám trochu mandlového aroma (aby to bylo podobné marcipánu) - ale chuť to má jinou, ale je to slabá vrstva, takže to není ani nijak poznat ta chuť. A hmota je tužší než marcipán, ale zase se mi opravu netrhá když jí potahuju - a z tohohle receptu jsem potáhla korpus 26 cm v průměru - ale nevyvalovala jsem na úplně slaboučkou vrstvu, protože jsem neměla dostatečné místo na sektorce - tam píší, že z tohohle receptu se potáhnou klidně tři korpusy (ale já bych tak optimistická nebyla - no musíš vyzkoušet).
A spotřebu myslíš barviva? to neodhadnu - ale mám teda kelíkem třeba zelené - teď jsem potahovala tank (viz. foto) a jestli jsem tam dala barviva ve velikosti třech hrášků? Možná ani to ne.

pear
8. jan 2014

Jinak mé dorty jsou tyto - 1. fotka = první mnou vyrobený dort, 2. fotka = druhý mnou vyrobený dort a tak dále a tak dále. Potravinářské barvy gelové jsou použity až na tank a na rybník s rybou - ostatní jsou práškové barvy z Tety (a je to znát).
Náplň: zakysaná smetana, smetana ke šlehání, puding vanilkový bez vaření, kompotové mandarinky, ztužovač šlehačky.
Máslová náplň pod marcipán: buď uvařené salko = karamel + máslo nebo jednoduše jahodová marmeláda = máslo.
Korpus: Bez másla - vajíčka, mouka, cukr, horká voda.

Jiné jsem zatím nezkoušela - tohle nikdy nezklamalo.

eliska22
8. jan 2014

@pristela ja som s tým sekla, pečiem už len pre blízku rodinu ako sú moje deti a ešte sestre mojej a tak 🙂
už všetko odmietam, stačilo otročiny 😝 tak som to už bohužiaľ vnímala, žiadna radosť z pečenia, len stres ako to všetko stíhať 😉

akapulko
8. jan 2014

ako Vas tu citam tak mam dilemu labo mna to pecenie bavi 😀 a zase ja mam rada aj ten stres okolo toho,ked ho nemam ma pocit ze sa nudim 😝 asi som divna 😅 ale fakt riesim tie ceny aj ja na rovinu berem 10euri za kilo ale velakrat je to fakt nic za tu otrocinu a ked odovzdam tortu tak si trieskam hlavu kurna ze mam 4-5evri ciste 😖 😖 😖 hlavne na tych malych cca3kg!ak sa Vam podari na tych zarobit viac tak tlieskam!!!zaujimalo by ma ze ak dvihne aspon o 1ecko cenu ci stratim objednavky 😒 😒 ale ako pisete robit to za kazdu cenu aj cudzim na ukor vlastnej penazenky je na hov.... 🙄

mrka2
8. jan 2014

@akapulko no ja beriem 9 ecka za kilo,co mam povedat ja 😝 😅 aj to sa kazdy cuduje,ze co take drahe... 🙂 ja mam este jednu zalubu a to hackovanie a to mi teraz stoji,ale chcem zacat opat,len sa do toho dokopat. a este knihy. joooj, ale na tie casu malo pramaaalo ☹

dada78
8. jan 2014

@zozo111 kupujem Haribo biele a vážim na tých 175g, 500g práš.cukru max stačí,odporúčam preosiať, ale treba dávať ten modrý považský, z iných druhov sa poťahovka trhá 🙄 aspoň toť moja skúsenosť; potom do misky čo ide MW dávam asi orechovú veľkosť Cery, 2 pol.lyžice vody a 1,5čaj.lyžičky práškovej kysel.citronovej. Na poťahovanie zarábam iba z MMF ale na ozdoby používam SMF 😉 inak cukríky sa dajú už aj objednať, napr. aj Kamka ich teraz mala za 0,70€ tie 100g

lucula73
8. jan 2014

@eliska22 ja začínam mať presne ten istý pocit,po roku chodenia do práce a popritom pečenia ma to absolutne nebaví a žaidna radosť z toho 😝

mamcas
8. jan 2014

@pristela ty nesranduj, sak je tam aj tvoj synator na fotkach 😨 Fler blog sa to vola a vyzera, ze si tam uz dlho nebola, ale Tvoje torty to su isto 🙂