Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
14. jan 2014

@lucula73 tato je jemne vanilkova, sladka, ale inak sladka ako Smart......

aduskatt
14. jan 2014

ja som mala teraz Stellu, lepila sa mi dost...Smart je pohodlnejsi v tomto, ale zasa ked nie je ten, tak je dobra aj Stella🙂)))

lucula73
14. jan 2014

@aduskatt lepila?mne pri práci nie,ale ak dlhšie stála na drese,že som niečo dorábala,tak bola taká ,ale však to nevadí.....

aduskatt
14. jan 2014

@lucula73 tak ja som mozno spohodlnela pri Smarte, ale tak zasa ako nahrada, ked nebol Smart to bolo dobre🙂))

lucula73
14. jan 2014

@aduskatt jasné,ako práca je z tých všetkých,čo som skúšala,asi fakt so smartom najlepšia,až na tú tvrdosť,ale chuť je pre mňa hrozná 😀 😀 ,ako všetky,to je jedno.......
A konečne sme sa dohodli na plnke,nikdy som to nerobila,tak teda bude experiment,že orechový korpus,parížska šľahačka a maliny plus lesná zmes..............len nech ešte dojdú obrázky a som zvedavá,čo vymyslím 😝

aduskatt
14. jan 2014

@lucula73 no ta kombinacia vobec nemusi byt zla🙂 ja som prave odmietla tortu rozmerov cca 20x25, vaha dve kila, so styrmi postavickami, do 20 EUR

dada23
14. jan 2014

dievčatá,prosím vás,námet na tortu pre dvojičky-chlapcov s dinosaurmi alebo zvieratkami nemáte?vďaka

halienka
15. jan 2014

@aduskatt si ťa pomýlili s čarodejnicou asi 😀 😀 😀

aduskatt
15. jan 2014

@halienka tiez sa mi tak zda🙂

blcha
15. jan 2014

@katkak23 ano krelim praskovymi rozrobene vo vode ked to nieje pre deti rozrabam v alkohole to sa mi zda ze rychlejsie vyschne 😉

vlada111
15. jan 2014

@pipka do paroma, tak likér kúpený, reku urobím bábovku tvoju a nemám solamyl 😠

vlada111
15. jan 2014

@lucula73 to bude úžasná kombinácia, neboj sa toho. Nie je to žiadna exotika, skôr istota dobrého výsledku 😉

lucula73
15. jan 2014

@vlada111 juj si zlatá,dúfam.............naši mi zháňajú po meste maliny,kurňa.nikde nemajú.......teda lidlové nezohnali a v kaufe iba jeden druh poznám.no ešte že ich mám a sú ochotní,keďže ja sedím v robote 😝

viera6
15. jan 2014

@lucula73 ta kobinacia je dobra robila som,ale nedavaj tam moc malin ,tak primerane a ved tie mas aj v lidlackej zmesi 🙂 a oplátky mam uz doma 🙂

lucula73
15. jan 2014

@viera6 mne akurát prišiel mail,že dnes posielajú,tak snáď do piatku prídu..nevieš kedy posielali tie tvoje?či včera alebo ešte skor?a prečo málo malín?my nemáme v lesnej zmesi nič,lebo minule som potrebovala maliny ,tak som z troch sáčkov povyberala ako popoluška tých pár malín a ostali len ríbezle 😀

ivkaivka
15. jan 2014

ahojte, objednávala ste niektorá jedlú fotku z tejto stránky? http://www.naoslavu.sk/
ak áno, bola kvalitná? dakujem

pipka
15. jan 2014

@vlada111 😀 😀 😀 prepac, musela som sa zasmiat, lebo ja som taka ista 😅 😅 😀 naplanujem si nejaky kolac, pamatam si zakladne dve ingrediencie ale ze dalsie 4 mi chybali, to mi v obchode aaabsolut nedocvaklo 😅 😅 😅 😀 taaak zas do obchodu 😝
inak ak si mala, kludne podla mna aj maizenu si mohla dat 😉

lamps
15. jan 2014

@lucula73 ja som takúto kombináciu robila a boli s ňou spokojní, vychválili mi ju do neba 😉

ja som sa nechala ukecať len na postavičku - takže Máša v mojom prevedení

mizulienka
15. jan 2014

ahojte dievcata, zasa vas idem otravovat...kolko moze vazit torta 1, velkost z celeho plechu...plnka pribinak, mandarinky?
este som taku nerobila, neviem si to nejak predstavit, dakujem.

pipka
15. jan 2014

@mizulienka podla toho aky rozmer plechu 😉
ale podla mna minimalne 6 kg, ak nie viac

mizulienka
15. jan 2014

@pipka fuuha az tolko? 😕 ja by som sa potrebovala zmestit do 4kg 😕 😕

michaela3011
15. jan 2014

ziadna objednana torta (az koncom mesiaca jedna) tak som sa rozhodla upiect chlebik pre nas na doma 😅 absoluuuutne nemam tusaka ako to dopadne 😀 no zda sa mi, ze to je piplavejsia praca ako robit tortu 😀
@pipka a ked tak pises o nakupovani 😀 som si to citala nez som isla nakupit, napisala som si pre istotu zoznam a aj ten som zabudla doma 😀 no nastastie som mala kupit len par veci 😝 tak som uspesne nakupila 🙂 len som sa musela nad tym smiat 😀

pipka
15. jan 2014

@mizulienka no tak to neviem..ale ja mam plechy aj male, a z toho som robila aj 4 kilovu 😉 to bolo tusim 20x25

pipka
15. jan 2014

@mizulienka ale mozno ak spravis klasika piskotu, to je lahsie ako mramorak, a ak prekrojis len raz... 😕 😒 😉

pipka
15. jan 2014

@michaela3011 no to sa mi stava pravidelneeee...ze listok pripnuty na chladnicke a ja v obchode 😝 😅 😀 😀

ale vzdy lepsie..ako ked minule som v strese s detmi bezala a ked som zabuchla dvere, tak mi docvaklo, ze kluce zvnutra vo dverach 🙄 🙄 🙄 ...no vacsi stres som v zivote nemala 😝 🙄

olo2003
15. jan 2014

@lucula73 ako Ti sladke zienky pisali, maliny su v pohode, ja davam do parizskej slahacky bezne len lidlovu zmes mrazeneho ovocia, minule som neskoro zistila, ze nemam a dala som co som mala a to mrazene cierne ribezle. a chutila velmi.

michaela3011
15. jan 2014

@pipka 😀 😀 😀 v pondelok sme isli s priatelom prec a isla som ako posledna, tak kedze priatel mava vzdy kluce a je v tomto poriadny, tak som zabuchla dvere 😀 ten ostal pozerat na mna a nesmelo sa spytal, ze ci mam kluce 😀 😀 😀 myslela som si, ze si robi srandu, ze nema, pretoze ani ja som nemala 😀 tak sme sa snazili vyvalit dvere 😅 😀 nastastie su to tie kridlove dvere, tak ak sa clovek vymkne, tak sa to este da... len sme sa trosku pri tom obidvaja zapotili 😀 nakoniec sme zvonili susedovi, ze ci nema srobovak a ten uz o 13:30 jasne opity 🙄 😀 ale pomohol 😀

mizulienka
15. jan 2014

@pipka dakujem 😉

pristela
15. jan 2014

Holky , mať poťahovku na dve torty a vziať dnes objednavku na štvrtú 😀 😀 😀 😀 to je takééé moje 😵 😵

lamps
15. jan 2014

@pristela 😀 aspoň si originálna