• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

18. októbra 2017 
ahojte prosim Vas neviete či by bola táto torta http://varecha.pravda.sk/recepty/cokoladovo-bananova-torta-fotorecept/18868-recept.html dobrá aj po zamrazení? asi nie však? dakujem
17. jan 2014 o 09:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt :grinning:
no neviem ešte či to vezmem,ale že to majú byť jednoduché hranaté torty,aby sa dobre krájali..........ani ozdob nie veľa,iba nejakké nápisy...............musím pouvažovať :slight_smile:
17. jan 2014 o 10:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lucula73 tak potom si to rataj tak ze potrebujes cca 60 kg torty, takze by som urobila 9-10 hranatych 28x28:slight_smile:
17. jan 2014 o 10:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@aduskatt adi prosím ťa, a stačil by jednemu kusok 2x10cm?či mám rátať viac?inak bude tam veľa detí,tak tie zas toľko nezjedia......
a cenu akú?lebo neviem,či takú ako na normálne torty,alebo menej??lebo to bude síce veľa roboty,ale zas zdobiť to nejak netreba..........juj neviem,.....ona si zisťuje aj inde :confused:
17. jan 2014 o 10:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@muffinka8 prečo si vyhodila krém? Stačilo dať jednu smotanu a bolo by to fajn. Veď tam ide len o to zriedenie.
17. jan 2014 o 10:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@maca215 neviem ako sa správajú rozmrazené banány :(
17. jan 2014 o 11:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahojte
babulky som taka nestatsna z objednavky torty, mam robit takuto nejaku tortu, ma byt farebna, ako nebola by sjareda, ale ja sa bojim ze farby nebudu take ako na torte a bue to vzyerat blbo, ake by ste dali vy?
17. jan 2014 o 11:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 10 je OK, dva sa mi zda tenke, ale to je len moj odhad, mozno to bude stacit
17. jan 2014 o 11:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vlada111 dakujem lebo ani ja neviem a ani čo ten marschmallow fondan, preto sa pytam či tu niekto nevie
17. jan 2014 o 11:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vlada111 jak betón to bolo a nevedela som či by sa to vôbec potom ešte s niečím spojilo, radšej som už nevymýšľala a spravila znova
17. jan 2014 o 11:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@muffinka8 aj obycajnym mliekom by si to zachranila :confounded: no škoda
@lucula73 čo si pipi? že za menej penez, vies ako sa narobis pri potahovani velkeho hranateho ???a o tom ze budes mat na konci po dokonceni vytahane ruky ako opica po kolena ani nepisem tak isto urobit rovne štvorce je umenie a duplom ked nemozes maskovat zdobením, ja by som to vzala, sice narocne , ale nie zas az tak moc a pomoze ti to ako v posuvani dopredu tak aj financne, a okrem ineho , isto sa na tolko tort skladaju takze ich to v konecnom vysledku nevyjde az tak draho , čo teba trapit ale aj tak nemusi, kedze uvidis, naozaj sa namakaaas , mne vychadza na tolko ludi az 80kilov torty :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale ak "zmínusuješ" tie deturence tak menej :wink: a nezabudni mysliet aj na to ako to budes skladovat , chladiť, rozlozene ale aj zlozene , na take oslavy kde torty stoja dlhsie na stole je dobre ak je torta predtym dlhsie v chladnicke aby stihla uplne stuhnúť :wink:
17. jan 2014 o 11:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@pristela ja som sa preto pomýlila, lebo som robila len polovičnú dávku, čo často nerobím, no a automaticky som si vzala Ole ako na celú dávku, a až keď som odhadzovala sáčky od nich mi to došlo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. jan 2014 o 12:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela pekne si to rozpísala,úplne zo všetkým súhlasím..............akože bola by to výzva pre mňa,jednak časovo,jednak aj to množstvo,chladničky by sa okrem mojej dve našli,tak nahlas uvažujem :slight_smile: :slight_smile:
Ono je to na apríl...na Ples princov a princezien a hlavný program tam má byť spievankovo :wink: ,organizuje to kamarátka,ktorej som už piekla torty,tak jej mám urobiť rozpis množstva a ceny :wink:
ďakujem za rady a názory :slight_smile: :slight_smile:
17. jan 2014 o 12:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holciny vkladam tortusky , este mam jednu na nedelu, tu som plnit este nemohla :confounded: ale to bude ina hroza ne lahucka ako tieto :frowning2:
17. jan 2014 o 12:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (56)
kočky poznáte tento krém? aký je? ďakujem za každú radu :dizzy_face:
** Karamelový **

30 dkg kryš. cukru
1 šľahačka 33%,
30 dkg masla
Cukor upáliť na karamel,
pridať smotanu, krátko povariť.
Nechať ochladnúť, zamiešať maslo.
17. jan 2014 o 13:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lawli veľmi dobrý....len cukru dávam menej...................lebo je dosť sladký................... :wink:
treba,aby to malo rovnakú teplotu,maslo aj tá karamelová šľahačka,aby sa to nezrazilo.........
17. jan 2014 o 13:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lucula73 ďakujem dušička a o koľko menej cukru a ešte sa spýtam môžem si to uvariť ráno a maslo všľahať až večer? :dizzy_face:
17. jan 2014 o 13:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lawli ja som posledne dala tuším 250gr............ale zas,ak to ccheš mať viac karaamelové,tak daj kľudne aj tých 300..........bude to také výraznejšie...........a možeš aj ráno a večer potom zmiešať dokopy,len si to vyber,aby sa to ohrialo,ja som expert na zrazený krém,mne sa to párkrát stalo,posledne už nie :grinning: ,ale mikrovlnka to istí.. :wink:
17. jan 2014 o 13:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lucula73 :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: nestraš ma, mne sa zrazil iba raz aj to bolo už dávno , bola to tortička iba pre nas na doma ,tak ma to neštvalo... :slight_smile:
A ešte sa spýtam ako ho je veľa z jednej dávky?? Trebas v porovnaní s pribinákom?
17. jan 2014 o 13:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
narýchlo pridávam moju tohtotýždňovú tortušu
17. jan 2014 o 13:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (66)
@lawli určite menej.........však si vezmi jedno maslo a do toho zašľahaná šľahačka.........
do akej veľkej torty to chceš?
17. jan 2014 o 14:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 Ja som to tiež tak rátala...že cca pribináku sa rovnajú skoro dve dávky tejto karamelovej....potrebujem spraviť kabelku s váhou 5kg
17. jan 2014 o 14:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps tie guličky po strane ma dostali ,jemná krása ...určite sa nechám inšpirovať ,samozrejme s tvojím dovolením :wink:
17. jan 2014 o 14:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lamps úžasná
17. jan 2014 o 14:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela krásne ako vždy
17. jan 2014 o 14:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lamps aaaach :slight_smile:
17. jan 2014 o 14:25  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela ja robim dalsi tyzden mcqueena pre Samka :D ale rozhodla som sa pre 2D :slight_smile:
vsetky mas krasne a tej poslednej ani nepochybujem :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. jan 2014 o 14:26  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps nádherná.........
17. jan 2014 o 14:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lawli asi tak,ako si napísala......... :wink:
17. jan 2014 o 14:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Dievčatá,pridávam tohotýždňové 2 tortuše.Modrá volániková obkukaná,ale tak sa mi strašne páčila,že som ju musela spraviť,keďže som mala volnú ruku,ale samozrejme ,že od originálu má strááááááááááášne ďaleko a bola 3 poschodka a druhá je na 2 oslavu a takto si to predstavovali nejak.
17. jan 2014 o 14:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (47)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok