• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

17. januára 2017 
@mrka2 ja som taky magor detailista a musim mat jeden ako druhy :grinning: akurat ze to trvaaaaaaaaaaaaaaa.Ruze nerada robim lebo ich ani ako kvety moc nemam rada.Ja milujem slnecnice,margaretky a rada robim aj gerbery
27. okt 2010 o 19:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bianca jooj, no ty si moj clovek :grinning: presne ani ja ruze nemusim ako kvety a slnecnice a gerbery su moje naj :dizzy_face: este aj svadobnu kyticu som mala slnecnicovu a ked sme sa boli fotit na hrade,tak som mala gerberovu kyticku :grinning: :grinning:
no tak ale k svokruske mi to nejako pasovalo :slight_smile: a ja veru detailista nie som,nemam na to cas :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: :grinning:
27. okt 2010 o 19:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mrka2 to ja som mala tulipany smotanovo zelene v kytici svadobnej.Ja milujem jarne kvety tak ako celu jar.Najoblubenjsie kvety su pre mna fialky.Len ich neviem robit bo treba vela dratkovat
27. okt 2010 o 19:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte :slight_smile: ja robim ruže a všetky kvety ručne a stierkou :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale robila som už aj plnkove
@bianca dala som si žiadost na FB :slight_smile:
27. okt 2010 o 19:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
když chci dělat na dort kytky, postavičky, prostě vše, co neleží, tak to musím vymodelovat po částech, nechat zatuhnout a až pak spojovat? je to tak i u růží??? já ji totiž modelovala hned. děkuji
27. okt 2010 o 20:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hanka. no ja ich spajam hned
27. okt 2010 o 20:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hanka. ja tiež spájam hneď
27. okt 2010 o 20:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@viera6 krasne torticky a jeeejo ty mas take malinke babatko... blahozelam :dizzy_face:
27. okt 2010 o 20:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mrka2 dakujem :slight_smile: tvoja tortička je tiež krásna a aj ruže :wink:
27. okt 2010 o 20:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hanka. musis spajat hned lebo potom by to bolo hodne narocne

@viera6 Vierka uz som ta pridala.A nezabudnite hodit kocky linky na albumceky nech sa mozme kochat
27. okt 2010 o 20:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pročítám disuze na dortomanii ohledně těch modelovacích hmot a pořád nevím, kde je zakopaný pes. když jsem to dělala podle receptu, tak to nešlo ani dohromady, řidala jsem sirup a olej, šlo to hned spojit, bylo to tuhý a šíleně to lepilo. chjo, sem si to představovala nějak lehce :frowning2: a ona to asi taková sranda není. nechápu jak někdo může udělat hmotu, která vůbec nelepí
27. okt 2010 o 20:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hanka. kazda ti bude trocha lepit.Jo a na buduce podsipavaj solamylom a nie cukrom.POjde to urcite lepsie
27. okt 2010 o 20:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja mám v chladničke tú krútenú tortu od @karin21 s kávovým krémom :slight_smile: :slight_smile:
27. okt 2010 o 20:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bianca a když modeluji a lepí se to, tak to mám taky trochu posypávat solamylem?
27. okt 2010 o 21:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bianca aj ja som požiadala o pridanie do skupiny na FB...keĎ ma prijmete budem rada :wink:

@mrka2 dík za link, len škoda že nemajú ešte pár vecí ktoré som chcela objednať ... tak asi objednám z nejakej inej stránky
27. okt 2010 o 21:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hanka. este som niekde citala,ze ked je marcipan tuhy,tak treba mocit ruky do teplej vody a prehniect a veru, treba podsypavat solamylom
27. okt 2010 o 21:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maca77 nemas za co, mna to tiez velmi stve,lebo ked nieco chcem,tak vzdy musim nakupit z troch obchodov,lebo ani v jednom nemaju vsetko, co potrebujem. no a to postovne... :angry: :angry: :angry: :angry: prehnane :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. okt 2010 o 21:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mrka2 ešte som zabudla tortičku pochváliť :wink: :dizzy_face: svokra bude mať určite radosť ...
... ja už radšej nerátam, koľko som dala na poštovné, bo ma prejde aj chuť na torty :grinning:
27. okt 2010 o 21:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maca77 veru... ja som chcela minule kupit len tu foliu arabesky, ta stala 2 ecka a 3 eura postovne :astonished: , tak som si vzala este par dalsich veci,nech uz to posovne neplatim len tak pre jednu vec :grinning: :grinning: :grinning: no a potom sa cudujem,ze penazenka prazdna... :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
no a svokricka ma rada sladke,tak hadam bude rada. uvidime zajtra :slight_smile:
27. okt 2010 o 21:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte včera som si robila hmotu na tortu a chcela som taku syto červenu ale minula som nato velmi vela gelovky skoro polovicu a to som si ju predfarbila praškovou
a čiernu detto plno farby a stale je akosi do siva a tu som tiež prefarbila hnedou aj vam to tolko geloviek zožerie ked potrebujete sytu farbu alebo nato mate nejaku fintu ?
a ešte som sa chcela opytať ked sa mi akosi trha alebo neviem ako to napísať proste neije taka plasticky čoho amm malo cukru alebo cery ?
27. okt 2010 o 21:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby tak poradte prosim kokosovu plnku :frowning2: :slight_smile:
27. okt 2010 o 21:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bianca Ty tú hmotu robíš v pekárničke otáznik To si ju dáš do pekárničky a kedy to potom domiešavaš v ruke ke´d je to moc husté otáznik alebo prečo aj v rukách a čo sa týka tej tvojej hmoty tak dávaš tam tú omegu otáznik nikde som ju nevidela kde to kúpim alebo to môžem niečim nahradiť otáznik. Robili ste niektorá aj z tých cukríkov v pekárničke otáznik
27. okt 2010 o 21:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fopardi skôr vela cukru.By som skúsila dodať cukríky. :wink: Aj mne vezme vela farby ale nie polovicu.A pri mmf je problém dostať sítu farbu.To jedine farbením na povrchu.Si mala malovať po potiahnutí. :wink:
27. okt 2010 o 21:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nadulici ja nie som odbornik na kremy,ale kebyze fakt ti nikto lepsie neporadi,tak ja by som skusila asi tak,ze si uvarim kokosove pudingy, zaslaham maslo,cukor a trochu kokosu a hotovo
@lukika u nas to je Cera 100 percentny tuk
27. okt 2010 o 21:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vinka no to keby som vedela vpred som sa tiež mohla skor opytať , no a ako to potom farbiš, nariediš si nejako tu gelovku či ako? s čím si to nariediš ?
a ked som pridavala farbu tak vždy sa mi to začalo lepiť prave ked som pridala cukor tak sa to polepšilo :confused:
27. okt 2010 o 21:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vinka a ked sa to namaluje neotiera sa ta farba ? vyschne a nepušťa či ako?
27. okt 2010 o 22:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fopardi no to preto lebo vela farby si dala.Preto sa to lepilo.No trochu si môžeš močiť do vody alebo do alkoholu.Ale nie vela lebo ti zas hmota sa namočí a bude sa odlupovať.To prídeš cvikom na to. :wink:
27. okt 2010 o 22:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fopardi joj moja to je torta nie stena.Aj keby púšťala tak nešúchaš po nej. :grinning:
27. okt 2010 o 22:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vinka ty si sa tusim pytala na panacikov Pata a Mata, len uz neviem co, som bola dlhsie bez netu, ci uz je neskoro?
27. okt 2010 o 22:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mrka2 aj tak dakujem, este pohladam na nete.... :wink:
27. okt 2010 o 22:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok