Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sikag
20. jan 2014

@pristela no s tou mikrovlnkou to je super tip 🙂, aj tie drotiky vyskusam ked budem mat zase taku temu 😉 dakujeeeem

zuul
20. jan 2014

@miichel prosim tykat! a urobis si fazulky, nechas chvilku obschnut, zatial si mozes vyrezat gatky 😀

zuul
20. jan 2014

@sikag dakujem ti moja.

maya30
20. jan 2014

@sikag tak potom si isto myslela 28 a nie 18...aj mne to z tych tensich odkveckavalo, preto robim napr. pivonky a ibisteky na 24...jasne ze drobne kvietky na tensich 😉

michaela3011
20. jan 2014

kocky nahodou neviete o sete prachovych farieb? raz som to videla, v takom kufriku to ponukali... no uz neviem kdeeee 😒 😅 😀 dakujem 🙂

luciahromadkova
20. jan 2014

@1234lubka popravde ak si zaciatocnik kup si najmensie vedierko smartflex velvet (rozne prichute, naj idu mandla, vanilka, ceresna) v cukrarskych potrebach http://toptorticka.sk/product.php?id_product=12, lebo to MMF ak si zaciatocnik nemusi vyjst ak chces farbit.... na jednu tortu staci najmensie balenie 1,4 kg, vyjde aj na potahovanie a aj na modelovanie. cena je tak do 10 E a kvalita je zarucena..... ta hmota na ktoru sa pytas nepoznam, a ani by som ju nekupila.... lebo je to drahe... ze mala tehlicka 3 E, ved na potiahnutie torty kruh s priemerom 23 potrebujes cca 1000 g ak mas tortu s vyskou cca 10 cm (a neuvazuj ani o hmote Dr. oetker je uplne na figu, malo, lepi sa a to odporucaju na balení je uplna somarina...)
kuk tu http://www.lorna.estranky.sk/clanky/najcastejsi..., a teda ak by si kupila 4 tehlicky a to neviem aku ma vahu hned to stoji 12 E, a neviem ci by ti vyslo.....
co sa tyka farieb smartflex velvet sa dobre farbi....mozes zafarbit aj obycajnymi praskovými farbami- trochu rozmiesas vo vode a zamiesas do hmoty.... smartflex velvet ma len 1 nevyhodu a tou je tvrdost, ked ju kupis, musis vybrat z vedierka a dat na casti a rozpracovat, mozes na chvilu dat v sacku do mikrovlnky a potom to ide lahsie..., tiez sa nelepi co je vyhoda, co sa tyka farbených hmot ja si doma farbim smartflex gelovými farbami alebo niekedy aj praskovou ak chcem nejaky odtien, ale praskove farby su na tienovanie bielej a farbenej hmoty a dotvaranie detailov modelovaných kvetov, postaviciek...
co sa tyka zlozitosti- ak si zaciatocnik.... chce to samozrejme trocha cviku, a praktických poznatkov, ale zvladnut sa da ak si vopred nacitas zakladne veci, napr. na stranke torty od mamy a torty snov, kuk mozno nejake videa ako potiahnut tortu....samozrejme niekedy hodne pomozu aj pomocky
na torte je aj dolezite mat rovný a dobre upravený, naplnený korpus, aby potiahnuta torta bola rovna a esteticky upravená....a pod potah vymiesane maslo s cukrom a trocha nutela pre chut alebo roztopena coko, nemozes dat puding, slahacku, mascarpone, jogurt, tvaroh (mliecne) lebo ti to roztopi potah vznikne taky sliz....teda tortu napln akymkolvek kremom ale obmaz maslo a cukor, daj zachladit a potom potahuj
odpisujem tu, lebo predosla stranka sluzi len na recepty.... potom sa straca prehlad a tu sa diskutuje...tu si pomahame, ale treba citat vela stran dozadu, pytaj sa, ja uz nie vzdy mozem odpovedat nakolko chodim do prace...vela zdaru k peknej torte

lenuliatko
20. jan 2014

Žienky, tak aj ja sa pochválim svojimi poslednými dielami, pomaly sa učím 🙂

lokalistin
21. jan 2014

Ahojte idem sa "pochvalit" co som si nechala ujst-respektive poslala ku konkurencii. volal mi chlapik ze syn ma 27.1. narodeniny a potrebuje tortu. ok aku?cislo jedna v nejakej bledozelenej a nejake postavicky navrch, necha to na mne ,tak pre 20 ludi. ja idem 27.1. zase na slovensko, ale az popbede tak reku fajn a on ze potrebuje ju na 1.2. no reku tak to nic,to som tu neni a on,sak ja si pre nu mozem dojst aj 26.1. no to reku v ziadnom pripade, davat take nieco detom. tak ze ci niekoho nepoznam, reku nie, ale v starnbergu robi niekto-bravala som od nej jedle obrazky tak skuste tam, ale ona zacina az od 75€ a on ze to mne nevadi, na cene nezalezi, je to pre moje dieta a na nom setrit nebudem 😕 ja kukam jak puk, konecne niekto normalny a ja ho poslem konkurencii, ale dodam, ze samozrejme to nebol nemec, ale cudzinec-rumun

sikag
21. jan 2014

@maya30 @pristela, hej teraz kukam este raz a je to 28 🙂 nie 18, ale pivonky som sa este neodvazila drotikovat 😀 😀 , zatial len tak zo 2 vrstvy

voskovaeva
21. jan 2014

Moja prva svadobna 🙂

michaela3011
21. jan 2014

@lokalistin 😕 🙄 toto je taka jedna velka smola... ja teraz stale rozmyslam, ze ako si cukrarne mozu prihodit take ceny... ok, zratam si suroviny, energie, par drobnosti priskoci este do toho, potom cenu prace, ale v tom su stale nejake tie € navyse... co si este uctuju??? 😅 svoju znacku/meno?! to aby som zacala podnikat, robit si iba dobre meno a hned opravila ceny 😀 ale to ja nez zacnem 😀 najblizsie, o max tri roky, planujeme staviat dom, splodit syna (ale asi to bude dcera, za tu sa modli ten moj 😀 ), zasadit strom a mozno po materskej oprasim to co som studovala (marketing) a zacnem verejne 🙂 😀

aduskatt
21. jan 2014

@michaela3011 okrem surovin a energii vyplaty pre zamestnancov, odvody statu, treba nasetrit na danovu licenciu, novoschvaleny darcek od vlady pre podnikatelov vo vyske takmer 500 EUr - na Slovensku- atdatdatdatd....... aj napriek tomu si ale myslim, ze 20 EUR za kg torty je sialena suma, co som videla napriklad internetovu cukraren.....

michaela3011
21. jan 2014

@aduskatt je mi jasne, ze na Slovensku podnikat "ee" 🙄 hotove kocurkovo vsetko co vypoti parlament... nezijem ani na Slovensku
tie ceny su strasne 😒 suhlasim, ze to je vela k pomeru kolko je priemerny plat na Slovensku

pristela
21. jan 2014

@aduskatt
@michaela3011
inak holky ja si myslim ze 20€ za 1kg torty nieje extrem , poznam holky, ktore nemaju cukrarne ani nic, pecu len doma ako my a beru 15€ za 1kg torty + si zaratavaju zvlast kazdy jeden kvietok alebo postavicku !!! /to niekedy vyjde aj viac nez 20€ za 1kg :P /ak maju odberatelov co im to zaplatia, tak je to len ich šikovnosť 😝 ...... ja bych tolko nedala, by som na taku tortu nemala ☹ ☹ no ked si vezmete ze len tie blbe mesacne odvody su uz 190€ ☹ ☹ ☹ ked zaratas energie, suroviny atd si vypocitaj kolko tort za aku cenu by si musela urobit za mesiac aby si mala aj nejaku vyplatu pre seba ☹ čo urobiť, to nieje problem , ale mať stále tolko odberatelov na ne .... no prosto kto podnika nemoze mat cenu 15€ za 1kg torty prosto to matematicky nevychadza 😢 jedine ze by davali "super kvalitne" suroviny a setrili na to a jasne setrit pak budu na case a prepracovanosti kedze musia robit na kvantitu nie kvalitu a preto aj cukrarne mavaju taky vyzor tort 😝 čo sa tu divíme ze by sme urobili sto krat lepsie. a zvacsa aj baby ktore robia doma veeeela tort za vikend vydrzia tak dva roky, pak im odchadzaju ruky, zapästia a chrbaty 😢 😢
mne sa torty z cukrarni nepacia ani na vyzor ani na chut, ale chapem tie ceny, je za tym vela co musia platit o com bezny spotrebitel ani nema tucha, presne ako @aduskatt píše 😉 a tie , ktore fakt premrštia extremne ceny , nuuužžž ..ak maju zakaznikov, ktory im to zaplatia , ako som pisala , je to ich sikovnost ze si dokazali vytĺcť takú sumu od zakaznika 😖

aduskatt
21. jan 2014

@pristela no, osobne som videla na obrazku tu tortu z internetovej cukrarne, co tu vcera kolovala, asi aj TY🙂) z toho dovodu osm napisala, ze 20 by som za to nedala🙂

pristela
21. jan 2014

@aduskatt no ja by som nedala za nic z cukrarne ani cent 😀 😀 😀 ja uz aj zmrlinu jem len výnimočne ☹ ☹ ☹ teda česť výnimkám 😵

aduskatt
21. jan 2014

@pristela tak to uz je druha vec, ze by som asi bola padnuta na hlavu, keby som si dala v cukrarni tortu upiect, xixi

lokalistin
21. jan 2014

@michaela3011
@aduskatt tak baby ona robi sama, na zivnost ale to si myslim,ze ma este dobre ceny kuknite sem
http://tortenfee.de/?m_id=6&s_id=30
tito su vo vedlajsej dedine, k nim som si podala ziadost a ani sa neunuvali mi odpisat, ze nie dakujeme 😉

lokalistin
21. jan 2014

@pristela
@aduskatt no ja napriklad zakusky z cukrarne beriem stale, kamoskina mama tam robila veducu, a ja som mavala na gymply kazdy den k desiate zakusok a teraz to prebrala kamoska a furt od nich berieme,samozrejme berieme furt nase oblubene- a myslim,ze naj puncak je z jednoty a zostanem pri nom asi navzdy

lokalistin
21. jan 2014
aduskatt
21. jan 2014

@lokalistin nooooooooooo zaujimave ceny 😅

lokalistin
21. jan 2014

@aduskatt takze ta co zacina od 75€ je este velmi dobra 😉

lokalistin
21. jan 2014

@aduskatt pisala som tej znamej,od ktorej mal henten cislo,ze ak sa bude dat chcela by som potom vidiet fotku a vediet cenu, tak uvidim, ci sa zadari, lebo zacina od 75€ ale co je v tom zahrnute neviem

aduskatt
21. jan 2014

@lokalistin no to by aj mna zaujimalo......

dm1
21. jan 2014

@pristela suhlasim s tebou ak ma clovek podnikat s tortami tak cena 20e mi nepride taka utopia ked si clovek zoberie naklady za prenajom, plat zamestnanca - aj ked len svoj pripadne dalsich ludi, odvody, dane, vsakovake poplatky suvisiace so zivnostou, v neposlednom rade zriadenie takej prevadzky aby presla hygienou.... to ozaj potom len chrlit kvanta tort a zakuskov tyzdenne aby sa to vratilo ako robi aj Jakub napr. v TN....
ono uz 10e za kilo pre amaterov je neskutocne nizke pri 3-4kg torte to je ozaj nezaplatena robota...

dm1
21. jan 2014

@lokalistin aj ja kupujem zakusky z cukrarne ale len jednej u nas a som spokojnaaa. veterniky maju bozske aj spice. Zato ked som kupila zakusky v cukrarni v kaufe isli do kosa nedalo sa bola to len dekoracia :p

anibas
21. jan 2014

pekný deň - dievčatá nemáte nejakú inšpiráciu na krstinovú tortu pre chlapca s PEKNOU košieľkou ?? hľadám od rána .... ☹

anibas
21. jan 2014

@dm1 torta 3-4 kg je ešte super veľká !!! 😀 😀 😀

michaela3011
21. jan 2014

@lokalistin 😕 😕 😕 to su ale ceny 😲 😀 no, vidim to tak, ze najblizsie ked si u mna niekto bude objednavat tortu, tak mu to vynasobim dvomi s cenou, ktoru mam normalne... urobim si prieskum, ci to niekto vezme 😀 ked nie, nevadi 🙂 ako som uz davno pisala, mam hrozny pracovny cas a plus pracu daleko... cize o 10:00 vyrazam z domu a 22:00 som doma a som rada ked nezaspim vo vani 😀 takze ak by som nemusela robit tortu, by mi to nevadilo 😀 ak to tiekto vezme, tak budem pysna na seba 😀
a musis prist ku mne na "punsch-aaak" ;) ti aj povytlacam obrazky ked budes chciet 😵 😀