• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

18. decembra 2017 
@michaela3011 ani nevies ake by to bolo super keby ste niektora blizsie a obrazky si pis, ze teraz len od teba :wink:
21. jan 2014 o 13:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
boze baby ja tu vysedavam este v pyzame a za 10 minut musim ist do roboty,kedze chodim tento tyzden peso :angry:
@dada2007 ty byvas este v meste? ci uz ste to predali, bud. tyzden som doma, eventualne by som ti tie ole doniesla
21. jan 2014 o 13:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby prosim pre 45ludi kolko asi tak kilova tortusa?
21. jan 2014 o 13:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte babulky idem robit svoju prvu 3d tortu a hned na zakazku a je to tento hrosik a vaha ma byt tak oklo3az4 kg takze taky mensi voeb nemam odhad ake to mam robit velke neviete mi poradit no a este neaky fotopostup keby te nahodou mali by mi vela pomohol mam na to este cas ale pomaly to musim nastudovat co a ako a este ak by ste mali nahodou niekde postup aj na to riasenie na suknicke lebo to tiez este neviem ako budem robit
21. jan 2014 o 13:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (9)
@lokalistin tak mozno niekedy ked pojdete tymto smerom alebo ked my sa vyberieme vasim smerom :dizzy_face: :grinning:
oh a inak vcera som bola jednej pani posielat obrazky :grinning: vsetko ide cez toho mojho, mna len vyuzil aby som to zaniesla na postu :cry: :grinning: a este taky pekny sprievodny list jej napisal :grinning: som si prve myslela, ze si snou dohaduje stretnutie, kedze tlacil jej fotky :angry: :grinning:
21. jan 2014 o 13:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@blcha tu sukýnku uděláš tak, že uděláš proužky z potahu, naskládáš ty kanýrky a pak je budeš na sebe pokládat ve víc vrstvách a hotovo.
21. jan 2014 o 13:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
21. jan 2014 o 13:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, často vás tu "spehujem" :slight_smile: , máte zlate ruky. Teraz by som potrebovala radu aj ja. Rada vypekam, no torty nie su moja silná stranka. Chcem upiect dcere torticku, jednoduchu, nie potahovanu . Moja predstava je obdlznik vo velkosti klasického hlbokeho plechu, plnka s tvarohom a na zelanie dcery aj s ovocim. Poradite mi? Z kolkych vajíčkok treba urobit piskotu. Stacia dva platy po 5 vajicok? Našla som recept na nastavovanu piskotu s vodou a olejom. Ake mnozstvo plnky a polievate piskotu, aby nebola sucha? Ak ano, s čím ? Budem rada ak sa zlutujete a poradite :wink:
21. jan 2014 o 13:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas no ved totok :D ale ja mensie nerobim :p
21. jan 2014 o 13:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt dakujem tak ratam spravne ono sa rata cca 150 -200g ma osobu ze?
21. jan 2014 o 13:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@blcha neviem presne cm ale mohlo by to byt trosku viac ako A4 format :sweat_smile: potom by som si vyrezala tvar toho hrosika a pekne ho zaoblila... z odrezkov by som si spravila "puncovinu" a z toho dotvarovala tie vypukle casti na hlavicke a este by som dorobila s puncovinou zadok aby bol pekne vypukly a potom ruky a nozicky... ak by nevychadzalo, tak rucicky a nozicky by som spravila z burizonovej hmoty... aaaale je tu moznost, ze skusenejsie poradia lepsie :grinning:
21. jan 2014 o 13:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@nika1985 tak nejak:slight_smile:
21. jan 2014 o 13:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jaja32 pro děti kapu šťávou z kompotu, nevím jaký máš recept, já na velký plech dělám z 6 vajíček.
21. jan 2014 o 13:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@blcha fuuha , 3kg to budes musiet robit malinkateeee, bo tam je aj dost hmoty co zavazi na vahu hodne , a postup na rychlo co som nasla, je tam aj oslik ale postup je tern iosty ako na hrocha: http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=324&t=34751
http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=324&t=13092
http://tortyodmamy.sme.sk/content/vesely-hrosik
http://tortyodmamy.sme.sk/hroch
21. jan 2014 o 14:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lenuliatko nááádhera!
21. jan 2014 o 14:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahoj, holky představíte si něco pod tématem moderní maminka? Dort je pro jednu ženu k narozeninám, která má ale zároveň malé miminko a moderní smýšlení k rodičovství...no tak to je tedy zadání, už nad tím pár dní dumám a nějak mě nic nenapadá :angry:....pokud by měl někdo nějakou uchopitelnou myšlenku, předem moc děkujiiiiiii :wink:
21. jan 2014 o 14:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@florentina nejaka znackova kabelka, z ktorej by vykukala flaska pre babo a rozne male prkotinky/hracky? :sweat_smile:
21. jan 2014 o 14:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
Tak moja prvá tento rok. Tešila som sa na ňu a sama seba som sklamala :confounded: Formulu som nakoniec nestihla, lebo najprv bola torta zrušená a potom v piatok obnovená na nedeľu :frowning2: No ale ten poťah bol des. Vôbec neviem hranaté torty poťahovať a ešte aj maslo sa mi ťahalo aj s krémom... No celé zle :unamused:
21. jan 2014 o 14:15  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (40)
@jakelina dakujem, našla som recept na bohusov nastavovany piskot z 10 vajec. Ja musím mat presny recept, inak som stratena, preto sa pytam. Ked by som robila zo 6 vajec, kolko cukru, muky ... no, este sa musím vela učit. Ak mozes napis mi recept na tvoju piskotu :slight_smile:
21. jan 2014 o 14:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamcas krtecek je nadherny :dizzy_face: a vyzera byt vazne stastny, mu ani formula nechyba :dizzy_face: :grinning:
21. jan 2014 o 14:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@michaela3011 xixi si ma pobavila :slight_smile: ďakujem moc :grinning:
21. jan 2014 o 14:22  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jaja32 6 celých vajíček dát šlehat s 250 g cukru krupice. Opatrně zamíchat ručně 110 g hladké mouky a 110 g polohrubé mouky, dvě lžíce oleje a do mouky přidat malou lžičku KP. Je spousta receptů, já dělám tady ten, někomu třeba nebude vyhovovat, on je lehoučký jak pírko.
21. jan 2014 o 14:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@jakelina dakujem krasne, mne bude vyhovovat, mam rada lahke nadychane cesta, manzel to pretrpi :grinning: . Ked by som chcela kakaovu piskotu, treba menej muky?
21. jan 2014 o 14:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@michaela3011 jé, ale to je moc dobrý nápad! Děkuji...vidíš, já nad tím dumám už jak dlouho a stačí se zeptat :sunglasses: ...tohle podle mě splňuje zadání, navrhnu to a uvidíme, zda to projde.
21. jan 2014 o 14:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina prosim ta do akej formy(velkost) je tento receptik ? :slight_smile:
21. jan 2014 o 14:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adrika202 já mám přepočítané suroviny na počet vajíček a dělám od 3-10 vajíček, víc mi robot neušlehá. Z těch 6 je tak do 23-24 cm na dvě překrojení.
21. jan 2014 o 14:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jaja32 ano, uberu mouku
21. jan 2014 o 14:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina dakujem vyskusam :slight_smile: a este na kolko stupnov pečieš ? :slight_smile:
21. jan 2014 o 14:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
21. jan 2014 o 15:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@florentina som rada ak som mohla takto pomoct :dizzy_face: nech sa dari :wink:
21. jan 2014 o 16:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok