Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
23. jan 2014

@macickarebeka a este k tej kamoske ked stale pises ze to nechapes ze ona si ich odlozila no ehm.... ako by som to mozno proste nevie co vsetko kocky z marcipanu robia, nevyzna sa v tom a nevie to posudit alebo ta ma proste len rada a nechce ta ranit. Vies aj ja mam synove vytvory vystavne na nastenke a teda su to casto neidentifikovatelne veci a predmety ale su robene z lasky a preto mi stoja za vystavenie - odlozenie 😵

dm1
23. jan 2014

@vlada111 ked som robila smotanovy potah davala som kustik hnedej a kusok zltej. ale to je hotova alchymia vzdy to vypali inak :p

michaela3011
23. jan 2014

@vlada111 mne vzdy vznikol taky smotanovy potah ked som robila MMF s maslom 😀 aspon na nieco bola dobra tato chybicka 😅 😀

michaela3011
23. jan 2014

teraz citam, ze namiecto @blcha som pisala blacha 😀 tak este raz 🙂 nakyp je vynikajuci, dakujem ti za tu radu 😉 len jedna vec, s ktorou som nepocitala 😅 cely pekac je len pre mna 😀 ten moj nezje ziadne ovocie, ktore bolo upecene 😀 a to druhy den drzime dietu 😀 a este aby toho nebolo malo, tak ten kto priberie, tak musi prispiet do kasicky 😀 myslim, ze tam pri najblizsom vazeni vyhadzem celu penazenku 😀 ale stoji to za to 😵

vlada111
23. jan 2014

@michaela3011 jááááj, len ja MMF nenávidííííím

vlada111
23. jan 2014

@dm1 no veď to, len mne to zatiaľ nevypálilo dobre 😎

gumidekmomo
23. jan 2014

Ahojte babulky ja teda moc neprispievam akurát s mojimi výtvormi ale normálne som v soku čo sa to tu odohralo za vasnivu diskusiu..akosi som sa v tom. Normálne stratila ....no čo už vseliaky sme ...a dakujem vám za pacitka vždy ma to veľmi potesi 🙂

lokalistin
23. jan 2014

baby ona bola tusim v jednej teme, ze chodi k psychiatrovi, ma nejake problemy tusim agresivita a pripada mi to, ze ked jej dojdu tabletky, pride nam sem vynadat 😝 minule pisala, ze potah valkal brat, dneska ze mama, takze.... a hlavne, ze s tymi postavickamk dosla ona, ze su otrasne a aka je s nimi nespokojna a dneska pride preco sa nam nepacia? 😕

michaela3011
23. jan 2014

@lokalistin preeeeesne tak 😀 uplne si to cele vystihla 😀 nechcela som sa dnes do toho zapajat 😀 ale uz v tom mame jasno 😎 potah valka cela rodina 😀

michaela3011
23. jan 2014

@vlada111 a zarobit si pletovu a tu po kuuuusockoch pridavat do bielej??? pletova je jemnejsia ako kombi hnedej a zltej 🙂

nika266
23. jan 2014

Pridávam moju nočnu tortičku

vlada111
23. jan 2014

@michaela3011 no napadlo mi to, ale bála som sa, či to bude také jemnučké. Vyskúšam. Mala by som robiť o mesiac krstinovú chlapčenskú, možno ju urobím modro smotanovú

njonja
23. jan 2014

@vlada111 ja vzdy zarabam telovu farbu, ak chcem smotanovy odtien..🙂

vlada111
23. jan 2014

@njonja super kočky, ďakujeeeeem
@michaela3011

mrka2
23. jan 2014

no co tu dnes? dlhsie som tu nebola,no ale 🙄 🙄 🙄 na nervy 😠

inak krasne torticky mate !!! vsetky! 😵

@nika266 ta lopta je ako skutocna 😕

michaela3011
23. jan 2014

@nika266 ta lopticka je uzasna 😀 tiez si ju robila?

maya30
24. jan 2014

@jakelina ako vidis podla hodin, tak moc neodpocivam 😅 prave som skoncila a to som mala na dnes iba 2 torticky, ale zato pracne...zajtra dalsie 3 a tesim sa ze po dlhom case budem mat volny vikend...ja teda neviem ale ja ked odmietnem tak to velmi nepomoze len sa to prelozi na iny den, buduci tyzden som nechcela robit ani jednu lebo ideme na ples a nakoniec ich mam asi 6 behom tyzdna 😝 Ale na lyzovacku ste si vybrali dobry termin, hadam konecne aj nasnezi 😉

evvina
24. jan 2014

@timuss to mě naučila @chvapilu 😀
děkuju,je to strašně jednoduché do balonku se dá voda, a dá se to zmrazit,Já použila čokoládu z Lidlu myslím 52%,ničím neředit a pak kuličku položit na štamprdli a vždy kousek nastříkat a pak pootočit,a pokračovat ono to okamžitě ztuhne a potom položit na cedník a nechat vykapat a je to.

lucula73
24. jan 2014

@vlada111 aj ja som raz robila smotanovú...aspoň teda pokus o ňu a pridala som málinko tej ivory......vyskúšaj,ak dáš úplne máličko,tak myslím,že celkom trafiš 😉

nika266
24. jan 2014

@michaela3011 cau,ano robila som ju ja

pristela
24. jan 2014

Holčiny moje sladkéé 😀 dá sa smart "zafarbiť" na hnedo aj pridaním čokolády ???? 😕 som to vzdy robila z mmf a ted kedze je tvrdy nabeh na smart a ja potrebujem urobit uz tretí krat tu istu variantu jednej tortuchy 😝 😀 kde je tmavo hneda som v rozpakoch 😀 😀 😀 😀 😀 😀 za radu vooopred dakovalaa 😵

pristela
24. jan 2014

@michaela3011 tá "drevená" podložka vypada uuuužasne , strasne sa mi pacia tortušky takto "postavené" 😉 šikovnica si 😵

aduskatt
24. jan 2014

@pristela tak toto zaujima aj mna🙂 ja som presla uz rovno na tmavohnedu cokohmotu🙂.a keby si skusila tak, ze kvapku coky a kusok smartu mixnut?...........ci nemas Smart?

ajka82
24. jan 2014

babule, velka oslava s veeela detmi za nami, mladym mojim som pochystala co sa dalo, ale nestihala som normalne odfotit, tak aspon takto 😉 torta bezlaktozova kvoli par detom...dole parizska slahacka s bananmi a hore jogurtovomalinova 😉 v kosiku vyse 3 kg ovocia uz v osupanom stave

pipka
24. jan 2014

@pristela tak mne sa to kakaom nikdy nepodarilo na tmavo 😒 ☹
mne jedine super na tmavohnedu vychadza sugarflair extra brown 😉

muffinka8
24. jan 2014

@pristela ja som si spravila raz čokohmotu podľa Danky, ale nemala som glukózu, len kukuričný sirpu, a to som zmiešala so Smartom. Táto torta je s tým, ale mala som pocit akoby to bolo trochu mastné keď sa s tým pracovalo, ale asi som len ja zle spravila tú hmotu čokoládovú. A potom aj dole tá krajka je Smartflex a čokohmota. Podľa mňa to ten kuk.sirpu nespravil dobre, lebo napríklad samotná čokohmota vôbec nechcela uschnúť na vzduchu a Danka vravela, že jej stvrdne na kameň. Každopádne to ide, len treba dať asi tú glukózu.

pristela
24. jan 2014

@pipka vsak prave, kakaom sa snazit ani nema zmysel , ma neondej a nevytahuj na mna extra gelovky ked nemám 😀 😀

@aduskatt no asi budem musiet skusim , smart mam , len sa mi nesce skusat, néééni času 😀 ja vsetko musim robit na ostro 😀 😀 😀 😀

pipka
24. jan 2014

@pristela sak si kup, neeeee? 😅 😀 😉

blcha
24. jan 2014

divcence s kolkych vajec mam spravit korpus na plech 23x33 aby staci mi ho raz prerezat idem robit mramorak ale neako to neviem odhadnut 😝 😝 😝 😝
@michaela3011 super ze nakyp chuti a len si daj ved z ryze a ovocia nepriberies inak dobry napad ako ste to s muzom vymysleli mozno by mi to pomohlo tolko nezrat 😉 a keby som vcera nerobila ryzoto tak dnes by som spravila urcite nakyp len decka by ma asi s tou ryzou uz poslali niekam 😀 😀 😀

pristela
24. jan 2014

@pipka pockaj , odskocim si tu do dzedzinskeho obchodu , este stiham , dnes je otvoreny este dve hodky , alebo dnes nieje otvoreny vobec ? 😕 ja ti ani neviem , su dni kedy je zavretý uplne 😀 a este mi nik tolko nezaplatil za tortusku aby som hnala auto do mesta a späť 😝 😝 pre jednu gelovku 😀 neondej ma blaváčka bo ti z ananásu donesiem len listy !!!! este je moznost , ze si ma tolko nadcenila 😀 , ze si myslis ze tu tortu na ktoru to potrebujem budem robit o tyzden, mesiac, rok a len sa chystam dopredu 😀 😀 😀 vdaka ti za to , žena moja, vedela som , že ty si tá pravááá pre mna 😵 😵 😀 😀 😀