• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@blcha ak by si chcela vysoký tak z 8 vajec, ale ak len raz prekrojiť, tak podľa mňa aj 5 bude stačiť :confused:
24. jan 2014 o 09:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, budúci týždeň budem robiť prvýkrát dobošovú tortu, chcela som sa spýtať, musí byť poliata čokoládou, či môže sa potiahnuť aj poťahovkou? Je to s poťahovkou vôbec ešte tak chutné ako má byť? Ako to robievate? Zákazníčka sa mi k tomuto nejak podrobne nevyjadrila, len povedala že chce dobošovú a je to pre 1. r dievčatko, takže detsky nejako ozdobiť. Tak zvažujem čo by bolo lepšie, či poliať čokoládou a len nejaká figurka navrch z poťahovky, alebo celé potiahnuť..Ďakujem za radu :slight_smile:
24. jan 2014 o 09:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@muffinka8 sak mozno by mi aj viac vyhovovali prekrojit dva krat len nemam ten plech moc vysoky aby mi to zasa z neho nevyskocilo ale teda skusim z 8 a uvidim dakujem :wink:
24. jan 2014 o 09:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela smíchej všechny zbytky co máš nabarvené a zaručeně ti vznikne hnědá :grinning: :grinning: :grinning:
24. jan 2014 o 10:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Krásný dobrý den dortové kouzelnice :wink: ,
chci se optat kdo tu dělá potah dortíku z maršmaláků? Budou teď v Lidlu, tak bych si je chtěla koupit a zkusit to. Zatím jsem dětem dělala z domácího mléčného marcipánu. Jak se ty bonbony zpracovávají? Dá se to barvit? A dají se z nich dělat postavičky? Moc moc děkuji za jakoukoliv odpověď. Krásný den, Lucka
24. jan 2014 o 11:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@puckalucka recept najdes aj na prvej strane tejto diskusie. Z mmf mas spravis aj bielu hmotuu, z mliecneho to nejde :slight_smile:. MMF hmota je fajn. Pozri torty od priscely, pouziva mmf a tu su moje zaciatocnicke http://www.modrykonik.sk/blog/abriela/album/moja-zaluba-pecenie/
24. jan 2014 o 11:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
krásný den a vkládám včerejší dortíky a děkuju za pochvalu minulého dortu.
24. jan 2014 o 12:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (54)
@muffinka8 hned si tu plnecku zapisujem, len upresnujuca otazocka, ten jemny yvatoh 500g? A velku smotanu myslis 400ml? Viem, ze si v Nemecku, tak reku, aby som mala dobre vahy :slight_smile: dakovala :slight_smile:
24. jan 2014 o 12:43  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela :grinning: :grinning: :grinning: mala som len vianocny alebo ruzovy baliaci papier :grinning: tak som sa s tym takto pohrala :grinning: dakujem ti :dizzy_face:
24. jan 2014 o 12:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mamcas tvaroh 250 g a smotana 400g
24. jan 2014 o 12:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
A moja jedna podľa takej ako som už raz robila. Je zaujímavé, že človek nedokáže spraviť ani presnú kópiu vlastnej práce :grinning: :sweat_smile: :grinning:
@pipka ... malý večer zaspal o 23:00 ja som sa až potom dostala k obmaslovaniu a keďže sa mi nechcelo čakať kým to poriadne stuhne, tak som sa šla venovať príjemnejším činnostiam :grinning: že ráno to dokončím. Tak som vstala o 6:00, vyvaľkala poťah, dala na tortu, beriem do ruky žehličku a kukám malý už cupitá z izby :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
24. jan 2014 o 13:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (56)
@jakelina no doufám,že z toho neporodím :grinning:
24. jan 2014 o 13:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@timuss toho se nebojím,ale asi si diskuzi s touto uživatelkou přečtu znova,až budu potřebovat vyhnat mimčo :grinning: :grinning: :grinning:
24. jan 2014 o 13:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@macickarebeka a tisknou u vás na jedlý papír? Jestli ano,tak ti to udělají na přání
24. jan 2014 o 13:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dievčence, zdravím Vás, krásne tortičky ste popridávali a teším sa aj na ďalšie.... ja pridávam jednu krstinovú :slight_smile:
24. jan 2014 o 13:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A jasnéééé, odklikla som a ... tu je
24. jan 2014 o 13:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (49)
@evicaka Krásna torta... prosím vás, to ako sa robia tie "vankúšové" vzory na to???
24. jan 2014 o 13:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucianak ďakujem, prešívanie som robila radielkom, potom guľatou kosticou jamky, do nich som dala guličky a ostrou kosticou ryhy.... dúfam že som trošku pomohla :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
24. jan 2014 o 13:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@abriela
Moooc děkuji :wink: . Příští týden nakoupím a vyzkouším. A už konečně vím co je to to MMF :grinning:
24. jan 2014 o 14:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
moje najnovšie
24. jan 2014 o 14:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (41)
@pristela ďakujem za dodatočnú odpoveď :slight_smile: Ty šlaháš tou K metlou maslovu zmes bez umixovaného korpusu? Možno blbá otázka, len si neviem predstaviť ako by ho tá metla rozdrtila na kašu :stuck_out_tongue_closed_eyes:

no a teda ja nakoniec predsa môj robot dám reklamovať a budem dúfať, že mi to nedajú za vinu :cry: včera som vyšľahala cesto z 9 vajec, potom som išla robiť ešte jedno a on zrazu začal sekať, že išiel normálne a potom zas nešiel. Tak som ho vypla a nechala tak, potom skúsila a už išiel, ale len chvíľu a zase blbol... potom už nešiel vôbec :cry: tak smútim zase a dúfam, že buď na nič neprídu alebo si kenwood bude chcieť zachovať dobré meno a nebude mi robiť problémy :confused: ja samozrejme nič nepriznám...

no a ešte k téme nemenovanej... žienky všetky do radu ste tu úžasné, vždy ste mi poradili keď som otravovala, ani sa dotyčnou nerozčuľujte, nezamýšľajte, šak to škodí pleti :grinning: ja som tu chcela dať obmaslovanú tortu, že čo robím zle ja, ale je to presne o tom, že proste musím skúšať a možno raz na to dôjdem :stuck_out_tongue_closed_eyes: pekný dník a do tortovania :grinning:
24. jan 2014 o 14:28  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@pristela ja som miesala len smart s cokohomotou to ide ale ak chces farbami cisto smart farbit tak daj extra gelovku cervenu a zelenu a mas krasne tmavu hnedu
24. jan 2014 o 14:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@chvapilu krásné jsou
24. jan 2014 o 14:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dnesna.A ideme sa liecit cela rodina:(
24. jan 2014 o 14:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (60)
a idem zasa po radu dnes mi panicka napisala ze ten autobus by mal byt velky asi sirka 20 vyska 25 a dlzka 55 kolko to bude asi vazit? ja vobec nemam na to odhad ak ste nieco podobne robili aspon orientacne kolky to bude vazit ?
24. jan 2014 o 15:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evicaka Veľmi pekná. :slight_smile: Mňa by zaujímalo, aká je to modrá? Lebo vyzerá ako mierne perleťová...
24. jan 2014 o 15:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blcha ked ratam ze z formy 20x25 mam 3,5 kg, tak ked dam dve za seba, bude 20x50, to je cca 7 kg, vyska 10 cm, ked dame 20 cm, to su 4 formy, takze 14 kg pri vyske 20 cm, na 25 cm treba dat este jednu formu na polovicu na vrch, takze polovica z 3,5m to je 1,75 kg k tym 14tim, takze do 16 kil.... asnad dojde este niekto z nejakym vypoctom, aby sme to mohli porovnat:slight_smile:
24. jan 2014 o 15:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@sticker modrá je obyčajná ale celá torta je postriekaná perleťovým sprayom :slight_smile:
24. jan 2014 o 15:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dagmarmustafa Nádherná tortička!!!!!!
24. jan 2014 o 15:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
24. jan 2014 o 15:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok