• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

22. októbra 2017 
@zuzanajo přečti si pár stránek této diskuse od začátku, najdi si nějaké recepty na krémy a korpusy a když něco nebudeš vědět, tak se ptej dál. Nejde ve zkratce napsat vše. Jestli doma pečeš, tak nějaký korpus a krém snad už umíš, jinak bys se nepouštěla do dortu :wink:
25. jan 2014 o 18:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela dakujeeem :slight_smile:
25. jan 2014 o 19:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela jej ty si zlata :slight_smile: masho uplne kraaasny rovny, nechapem ako sa to daaa :sweat_smile: ty to nahrubo obkydas a potom stieras tiez s pravitkom, ci? Lebo ja cimkolvek to robim, nie pravitkom teda, tak to nemam rovne :angry:
A dakujem za palcoky :slight_smile:
25. jan 2014 o 19:43  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
na narodeniny :slight_smile: oslava bude zajtra :slight_smile:
25. jan 2014 o 19:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (46)
kráááááásne tortičky ste napiekli :slight_smile: :slight_smile: pridavam aj ja svoje :wink:
25. jan 2014 o 19:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (57)
Milé dámy, rada by som sa vás, skúsených, opýtala, ako by dopadlo, keby som na vrch torty (na pudingovo-maslový krém) nastrúhala marcipán (Dr. Oetker z obchodu) na jemnom strúhadle? Ako by to vyzeralo? A hlavne, ako by to dopadlo? Nevysušil by sa? Neroztiekol by sa? Nezlepil by sa do nejakej škaredej hrče? Dúfam, že mi tu niekto poradí, za čo vopred veľmi pekne ďakujem. :wink:
25. jan 2014 o 19:51  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@h2 pudinkovo máslový ho může topit, když tam je víc pudinku než másla. Zkušenost nemám, ale myslím, že to po chvilce strouhání zalepí struhadlo a nebude to už pěkné, začnou se dělat takové slepené kousky
25. jan 2014 o 19:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@h2 roztiekol, menovany marcipan je najhorsia volba
25. jan 2014 o 19:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maya30 uzasne! ta zahradka je neuveritelna, tolko detailov.. a hrasky.. mnam mnam :grinning: sikovnica si!
25. jan 2014 o 19:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina Ďakujem veľmi pekne, totiž, rada by som použila marcipán kvôli chuti, ale po niekoľkých málo pokusoch o poťahované torty som zistila, že ja na to jednoducho nemám. :frowning2: A vedela by si mi poradiť niečo iné (napr. rozvaľkať, povykrajovať z toho nejaké kvetinky a tie dať navrch?)
25. jan 2014 o 19:58  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt Hm, keď menovaný marcipán je jediný, ktorý dokážem normálne kúpiť v obchode. :frowning2:
25. jan 2014 o 19:59  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mrka2 dakujem :dizzy_face:
25. jan 2014 o 20:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,tak pridam aj ja svoje,este dnes klavir,no ale to bude... :rolling_eyes:
25. jan 2014 o 20:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (42)
@h2 určitě můžeš udělat nějaké kytičky nebo jednoduchou postavičku, pozor fakt na ten krém, aby se ti to nerozteklo. Ten kupovaný marcipán není dobrý, špatně se s ním dělá. Zkus si třeba koupit v nějaké cukrárně hotový co dělají oni, to bude kvalitnější.
25. jan 2014 o 20:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina Ďakujem, tak skúsim tie kvetinky, dám ich tam na poslednú chvíľu, snáď to prežijú. Postavičku nie, som fakt, ale fakt výtvarný antitalent. :frowning2:
25. jan 2014 o 20:15  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Tak moje na tento víkend :slight_smile: Ďakujem veľmi pekne Majke @jakeline za pomoc a dovolenie okopírovať jej tortičku :slight_smile: Ani zďaleka nie je macko taký pekný ako jej, ale tak skúsila som a teda je to pracné až až :stuck_out_tongue_closed_eyes: tri hodiny som ho robila a aj tak má toľko chýb až hrúza :rolling_eyes:
No a ešte jedna vec čo sa mi stala... tortu s postavičkami som fotila už v čase keď som čakala, že po ňu prídu a čo sa mi stalo? Už po som ju zdvihla a somárik zletel a polámal sa :cry: začala som ratovať čo sa dalo, ale nohu sme mu nevedeli nájsť :stuck_out_tongue_closed_eyes: môj mm chudák musel skoro rozobrať spodok linky, aby sa k nej dostal a aj keď som to ako to pozlátala, aj tak sa to rozpadlo zas :angry: Ale tak reakcia bola taká, že s tým nech si hlavu nerobím, že je torta krásna a hlavne, že je skoro celá zjedená už :slight_smile: tak hádam to je hlavné, aj keď chudák somárik bol fakt zlatý :sweat_smile:
a ešte jedno ďakujem @dagmarmustafa za inšpi tortičky :slight_smile:
@maya30 tá záhradka je úplne dokonalá a tá pani záhradkárka nemá chybu :slight_smile: si neskutočnáááá
25. jan 2014 o 20:23  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mamcas se tu směju, jak hledáte nohu od osla :grinning: :grinning: :grinning:
25. jan 2014 o 20:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamcas ony ty vyřezávané obrázky jsou dost pracné, mně to taky trvá dlouho, každý si myslí, že je to raz dva a není :unamused:
25. jan 2014 o 20:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
a fotečky že áno :stuck_out_tongue_closed_eyes:
neviem tie tiene dať preč... :confounded:
25. jan 2014 o 20:41  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (52)
@jakelina no keby si ho chudáka videla :stuck_out_tongue_closed_eyes: pod všetko svietil, hľadal, deti pod nohami, ja s nervami v koncoch... len som sa držala, aby som nevybuchla :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale bol statočný muž môj :grinning:
25. jan 2014 o 20:42  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Holky zaaas uuuzasneee tortuchy ste popiekli , paraaada :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

@mamcas zas tak hrubo toho tam nieje, keby to je len maslo +cukor tak by presvital korpus , ale kedze je to skor ako puncovina tak nepresvita, a robim to klasika obycajnym príborovým nožíkom , tam to natrim a aj vyrovnám :wink:
25. jan 2014 o 20:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela si čudnáááá :stuck_out_tongue_closed_eyes: xixi nechápem ako to nožom môžeš hentak dorovna urobiť :stuck_out_tongue_closed_eyes: :confused: :stuck_out_tongue_closed_eyes: šak on je do oblúka... a proste nechápem :stuck_out_tongue_closed_eyes: a čo vlastne chápem, šak si tortový guru!!! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
25. jan 2014 o 20:47  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina ja som vedela, že to bude fuška, jeden taký jednoduchý 2D som už robila, ale teda zamotala som sa v tomto riadne...
25. jan 2014 o 20:48  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
25. jan 2014 o 20:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (22)
@maya30 tie torty sú skvostné....a vy aj spíte?
25. jan 2014 o 20:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pipka @ajka82 baby uuuplne vas chapem , teda ja pubosa ani nevidim , ten je inak uzasny, len mu treba vsetko kazat a hooodne pomaha aj s tortami, dnes aj plat dostal za pomoc :grinning: :grinning: :grinning: ale ten moj najmensi to vam ti je takyyy čert :stuck_out_tongue_closed_eyes: zrovna tu kazdemu dnes total pílil nervy a ze sa nudí az dobehol s krikom že si vybil zub :stuck_out_tongue_closed_eyes: len duam ze to bol mliecny :grinning: :grinning: :grinning:
25. jan 2014 o 20:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@pristela zuby dodame...mojej hanke vyrastli uz trvalky a mliecne este nevypadli :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: teraz je jak zralok...dvojradove zuby :sweat_smile: :grinning: :grinning:
25. jan 2014 o 20:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@mamcas trdlo :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: no a zabudla si má aj zúbky :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
25. jan 2014 o 20:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tieto tortičky som dnes darovala sestre k 40. narodeninám a starej mame k 80. narodeninám :slight_smile:
25. jan 2014 o 21:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (41)
@pristela sak toto :confused: nemrozumiem tomu absolutne :unamused: ja uz sa to chystam pravitkom robit, tak hadam sa zadari, lebo koncim :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. jan 2014 o 21:10  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok