Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nika1985
29. jan 2014

@jakelina vydis vselico mozne ma napadlo ale prachove farby nie jaj skusim to tak este toho dina nejako prosim Ta ty robis dost casto 2d obrazky kolko dopredu si to vyrezavas lebo ja som vcera dala som pod sacek a je to aj tak take velijake musim to dneska este dorobit dotienovat a tak mam to ma piatok je to moc skoro lebo nestiham chce dve tortuse s obrazkami a ja mam baby obe doma chore takze iba noci robim 😒

jakelina
29. jan 2014

@nika1985 většinou tak den nebo dva předem a pak to jde krásně přenést.

ludkas31
29. jan 2014

ahojte, chcela by som poradit, idem si objednavat zltu gelovu farbu, chcela by som taku krasne sytu a neviem ktora je lepsia ci citronovo zlta alebo zlatozlta - viltonka, vdaka dopredu za radu...popripade za nejaky link na krasnu slnieckovo ztlu farbu, L.

nika1985
29. jan 2014

@lucula73 v pohode mas cas 😉

mimcak
29. jan 2014

@ludkas31 citronovo žltá je taká pekná sýta krikľavá a gold je taká matnejšia.Ja mám obe a keď potrebujem niečo medzi tým tak dávam trošku z jednej trošku z druhej. hmmmm no neviem či som poradila. 😒

ludkas31
29. jan 2014

@mimcak vdaka....muz mi hned povedal abz som si obe kupila, ale ked ja tolko nepeciem tak mi je luto kupovat obe....no ale vdaka aspon viem, co mozem cakat....🙂

mimcak
29. jan 2014

@ludkas31 Záleží načo konkrétne potrebuješ.Mne osobne sa viac páči tá citronová,ale zas niekde sa taká sýta nehodí.

ludkas31
29. jan 2014

@mimcak chcem to na slnecnicu napriklad alebo na margaretky

evikj33
29. jan 2014

Hezký večer smím poprosit o odkaz na nějaké recepty na náplň do potahovaného dortu-nějaký Paříž,nebo kávoví krém? a ještě prosím čím barvíte marcipán na postavičky-normálním potr.barvivem-nebo je něco přímo na to?

aduskatt
29. jan 2014

@ludkas31 slnecnicu som robila z golden yellow

mimcak
29. jan 2014

@ludkas31 na slnečnicu tu gold ako radi @aduskatt

mimcak
29. jan 2014

@evikj33 u nájdeš všetky recepty Marcipánové torty 2 - fotopostupy, recepty
(sk & cz) a farbime potrvinovými gelovými farbami a tieňujeme,alebo maľujeme práškovými farbami

sweet81
29. jan 2014

Ahoj holky,jakou potahovou hmotu by jste mi doporučily? Já jsem byla v cukrářských potřebách Fiala a chtěla jsem Fondant potah. bílý SmartFlex Velvet, ale neměli ho,tak jsem koupila K2 a ten mi příjde divný.
Zkoušela jsem kousíček nabarvit a to bylo ok, ale v ruce se mi hmota trhala. A když jsem jí vyválela,tak taky a moc si nedokážu představit, že vyválím veliký kus a pak vho v pohodě přendám na dort. Ale nikdy jsem to nedělala,tak nevím jestli je to ok.
Pak jsem se chtěla zeptat,čím mám přilepitt vyříznutý obrázek z potahovky na dort?

evikj33
29. jan 2014

@mimcak Moc děkuji. 🙂

ejkula
29. jan 2014

Po dlhšej dobe pridávam moje dve tortuše. Prvá bola pre mojich dvoch chlapov, ktorí majú v jeden týždeň narodky. A keďže Aďko si vybral Tomáša, musela som premýšľať, čo dotvorím MM. Nakoniec mi vyšiel z toho takýto zázrak s jeho "srdcovou záležitosťou". Historický autobus RTO 😀 . Nie síce dokonalý, ale hlavne že potešil 🙂 . Ale priznám sa Vám, čo so vyviedla. Až večer po oslave, keď už bola torta takmer celá zjedená som zistila, že som mojich oslávencov ani pri torte neodfotila 😠 😠 😠 . Skoro ma porazilo. Vo všetkom zmätku a snahe, aby bolo všetko super, som to takto pos... ☹ . To sa môže stať len mne 🙄 .
No a druhá tortička bola pre detičky do škôlky na karneval. Aspoň že tie sa potešili 🙂 .

79zuzana
30. jan 2014

Caute tortarocky. Prosim vas co to je ninjaunicorn? Ma to byt moja tema na tortu, Google nic neporadim :( Som dajaka nevzdelana ci co.

aduskatt
30. jan 2014

@79zuzana tak to mi znie ako ninja jednorozec............divne🙂

tigri
30. jan 2014

Dievcata, vy ste tu take skusene cukrarky, neviete mi poradit, preco mi vzdy klesle korpus po upeceni? Uz som skusala vsetko mozne a stale sa nedari ☹

79zuzana
30. jan 2014

@aduskatt hm....to ma byt nejaka hra pre vacsie deti...Asi pockam na chlapcov kym dojdu zo skoly 😀
@tigri ako dlho a na akej teplote pecies? Ja peciem hodinku na 165 stupnov

aduskatt
30. jan 2014

@79zuzana no spytam sa aj ja toho mojho, ci nieco o tom nevie🙂)

tigri
30. jan 2014

Teraz som piekla 55min. na 140 v teplovzdusnej...ale aj ked som piekla na 150 alebo 160, aj tak mi to kleslo...uz som zmenila aj recept, nedavam ani kypr.pr. ani vodu a olej, lepsie vyrastie ale stale klesne...uz fakt neviem, co robim zle

tigri
30. jan 2014

@79zuzana Teraz som piekla 55min. na 140 v teplovzdusnej...ale aj ked som piekla na 150 alebo 160, aj tak mi to kleslo...uz som zmenila aj recept, nedavam ani kypr.pr. ani vodu a olej, lepsie vyrastie ale stale klesne...uz fakt neviem, co robim zle

mysiatkoo
30. jan 2014

@tigri formu vymazavas celu?

maya30
30. jan 2014

@sikag prepac, neskoro reagujem, dako som uviazla v kuchyni 😀 myslim ze to sitie som uz nicim nezvyraznovala, ciernestehy su robene fixkou, ostane drobne detaily bud stetcom alebo som si napojovu slamku namacala vo farbe a otlacala kruzky....inspi mam od viorica cakes, je aj na fb, ona ma na vsetkych tortach mrte figurok 😉

jorsulova
30. jan 2014

Su smiesne, ale snad sa podobaju 🙂 Na slona do partie uz nemam nervy 🙂 Potom pridam hotovu torticku 🙂

lenuliatko
30. jan 2014

Žienky, poraďte. Mám robiť tortu na 80-tku pre pána a akosi chýba nápad. Keby bolo treba pre dieťa, mladých, ženu, tak ok, nie je problém, ale pre 80 ročného pána... Nič tematické, ani knihu, niečo neutrálne a pekné. A farebné ladenie? Rozmýšľala som béžový poťah a nejaké hnedo-biele doplnky- ornamenty a navrch buď červené ružičky, alebo nejaký bohatý kvet. Hodí sa to? Aby som nepurišla nejaké konvecie 😀 , čo sa patrí a čo nehodí... Alebo keď máte lepší nápad, sem s ním, torta bude pre cca 30 ľudí.

evikj33
30. jan 2014

@lenuliatko já sice nejsem zkušená pekařka,ale myslím že barva by šla a místo květů bych dala fajfku,placatku,knížku..nebo tak něco. Není třeba rybář,myslivec nebo neměl nějakého koníčka.Máme souseda letos mu bude 93 a je dost akční a určitě by ho potěšilo něco vtipného

jakelina
30. jan 2014

Holky moje dnešní infarktová. Jsem doma, mám nějaký problém s počítačem v práci, tak jsem nešla do práce. Moje tchýně chtěla na zítřek malý dortík, jde přát nějaké kamarádce. Ráno ho potahuji a ona přijde, že se spletli a ta oslava je dnes. Tak já ani jednu kytičku, neměla jsem krajku ani nic. Prostě jenom potažený dort. Bylo deset hodin a pár minut a v 11.30 jsem měla na dortu dva pásy krajky, asi třicet kytiček a 70. Teď jsem si sedla zpocená jak myš. Mezitím tchýně s nějakou paní čekaly, až to dodělám. No moje nervy. Nevím co by dělala, kdybych byla v práci a dort si naplánovala udělat až večer jak přijdu. Na dortu to je i vidět, že je to šité rychlou jehlou, snad přežije cestu a bude se líbit. Jinak je fakt malinký, necelé dvě kila. 😒