Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

manila421
30. jan 2014

Ahojte, Prosim Vas, potrebujem pismenka na tortu GREGOR a coslo 2
vedeli by ste mi to niektora ktora mate vykrajovacky / marcipan spravit a poslat? samozrejme pracu postovne material uhradim.

Daujem
Alex

blcha
30. jan 2014

@jakelina ale je to krasna torticka a tie margaretky si tam ako daval co mas pod tym?

jakelina
30. jan 2014

@blcha zlatko v malinké mističce upečený korpus, dám to na dort a i s ním to potáhnu a pak na to lepím ty kytičky. Jsou takové chcíplé, protože jsem vykrojila, ztenčila a hned dávala na dort, tak vůbec nevyschly a ty lístky moc nedržely. 😝

blcha
30. jan 2014

@jakelina dakujem a niesu chciple na to aky rychlo si to robila su uplne krasne 😉

blcha
30. jan 2014

@jakelina aj ta krajka je krasna ja si musim tiez uz neaku kupit a skusit to strasne sa mi to paci ale nemam doma ziadnu lebo si neviem vybrat aku kupit musim neaku s ktorou sa mi bude dobre robit 😉

jakelina
30. jan 2014

@blcha kup si, jde to dobře a na dortech to vypadá hezky 😉

tigri
30. jan 2014

@mysiatkoo mam odopinalnu a mastila som iba spodok, teraz som si kupila aj novu vyklapaciu, tak nabuduce ju vyskusam, mala by byt bez "sopka efektu" pri peceni

http://www.natortu.sk/okruhle-s-dnom-klasicke/z...

a ked upeciete korpus, otocite ho hned, aby bol vrch rovny alebo nechate chvilu vychladnut? ja som to otocila hned a na plech

mysiatkoo
30. jan 2014

@tigri najprv by som skusila pouzit horny a spodny ohrev, nie teplovzdusnu... a ja korpus neotacam nikdy, ale viem, ze to tak napr. @jakelina robi... ja ho zarovnavam az krajanim, ak treba..

@jakelina opat nepoznatelny popisany stres podla foto 😝 😵 😵

tigri
30. jan 2014

@mysiatkoo vdaka, vyskusam 😉

halienka
30. jan 2014

@jakelina je úplne nádherná tá tortička! 😵 😵 Tebe tuším ten stres prospieva 😀 😀

jakelina
30. jan 2014

@halienka že by??? 😀 😀 😀 😀

jakelina
30. jan 2014

@tigri já otáčím a asi tak za deset minut po vytažení z trouby. Někdy to ani není potřeba, nemívám kopce na dortech, ale stejně ho musím vyklopit z formy, tak už ho tak nechám

sikag
30. jan 2014

@tigri skus spodny a dolny ohrev ako spominala @mysiatkoo a skus 60min na 160stupnov, mne to kleslo ked nebol korpus dost prepeceny

sikag
30. jan 2014

@tigri a skus recept "mramorak", najdes ho v casti recepty

lucula73
30. jan 2014

@jakelina krásna je,mne sa takéto jednoduché veľmi páčia.........a tie kvietky v strede,ako tam držia,na niečom sú nalepené?

jakelina
30. jan 2014

@lucula73 na kopečku z korpusu potaženém marcipánem

tigri
30. jan 2014

@sikag dakujem, skusim 🙂

adrika202
30. jan 2014

a takto dopadli karnevalové muffky na karneval mojho Samka 🙂 ale ja radsej nazdobim dve torty ako tieto minizdobenia 🙂

jakelina
30. jan 2014

@adrika202 krásné 😉

mamcas
30. jan 2014

Tak moje ceztýždňovky 🙂 Bambi na želanie pre 6 ročnú slečnu do rodiny. Trošku som tam dala moc farieb, ale tak čo už 😝 A druhá pre pána sochára, @jakelina ja tie jedlé oblátky fakt že nemusím 😝

mamcas
30. jan 2014

a ešte taká poznámočka, konečne som došla na to ako mať torty rovnejšie 😀 obyčajná stierka s rovnou hranou a boky sú podľa mňa fajn 🙂 Akurát, že neviem čo s vrchom a tým pádom s hranami 😝 na to som krivá a neviem to dať do roviny 😝 😀 😠 a teda týka sa to tej hranatej... ta okrúhla je čapatá, lebo som tam napchala kóóópu plnky 🙂

maya30
30. jan 2014

@mamcas nechat zatuhnut dole hlavou na podlozke a papieri na pecenie a bude rovny aj vrch 😉

mamcas
30. jan 2014

@maya30 a to môžem tak urobiť aj keď používam maslo,čoko a korpus?

jakelina
30. jan 2014

@mamcas ta srnečka je zlaťunká 😉

mamcas
30. jan 2014

@jakelina ďakujem moc 🙂 veľmi si to vážim a teším sa, že sa Ti páči 🙂

maya30
30. jan 2014

@mamcas ked to das na ten papier na pecenie tak ano, mal by sa dat pekne stiahnut dole bez toho aby sa ti nan prilepil korpus

pipka
30. jan 2014

babulky moje...ahojte 😉
zijem, pracujem, nespim, deti chore...nic nestiham 😝
dotrapila som sa s Ironmanom 😝 😝 😝 a poviem vam...nikdy vááác 😠 😠 😀 😀 😀 😅

pipka
30. jan 2014

kks...a foto teda este 😀

mamcas
30. jan 2014

@maya30 ahaaa 🙂 tak vyskusam 🙂 dakujeeem 🙂

pipka
30. jan 2014

@jakelina ty si dobraaaaaa 😎 ze za hodku 😎 klobuk dole, je kraasny 😉 ja by som za ten cas ani tu krajku nedala jak sa poznam 😝 😅 😅 😅 😅