Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
vendullka
2. feb 2014
Ahoj holky, obdivuji všechny vaše nádherné výtvory a tajně doufám, že mi to jednou také tak pujde 🙂 Posílám dva dortíky co jsem pekla tento víkend. Druhý bylo zadání pro kluka co miluje geocatching a pro jeho maminku, tak snad se bude líbit...
nika1985
2. feb 2014
orechovy korpus,coko orechova plnka konecne je po vilkende a mozem ist popratat nieco na mna lezie :-|
nika1985
2. feb 2014
Babenky dakujem dneska som konecne zapla PC a tolko pacitok moc krat vdaka 🙂 neviem ako to stihate za vikend tolko tort pri detoch no ja mam dost dneska do rana sa uz hadam aj trosku vyspim
vlada111
2. feb 2014
@pipka likérová bábovečka sa pečieeeee 😉
lawli
2. feb 2014
@vlada111 gulôčky v pohode ,nemala som na nich čas predom ,tak pri robení tortičky som ich spravila z ružovej hmoty ,keďže som ju mala po ruke a robila z nej lemovanie a rúčky kabelky..nechala som ich trochu aby sa prilepili a maľovala som ich zlatou farbou priamo na kabelke :-N
A bábovečku som pred chvíľou vytiahla z rúry aj ja 😃 😃 😃 včera som piekla ,ale po tej už ani omrvinky nie sú x-)
lokalistin
2. feb 2014
Ahojte krasky, tak ja uz zase doma, v piatok som isla kuk kamosku do cukrarne a vravi mi robime puky ides pomahat? reku ake puky? no puky ruzi, potrebuju 1000 kusov tak som makala. Tak v jednote na valentinskych tortickach budu aj ruzicky odomna 😉
pipka
2. feb 2014
@vlada111 ciitala som na FB 😃 😎 a porad tu slintaaaam, ja tu len rumove pernicky z obchodu detom vyjedaaam :-N :-N nic sladke tu nemam dnes, ale takaa som grogy, ze ani nemam sil ist piect :-p 8-(
od utorka zas pri rure, tak setrim sily :-N :-p
adrika202
2. feb 2014
skúšam sušenú / penovú ,len tak pre nás ..a neviem sa jej dožrať 😃
aduskatt
2. feb 2014
4200 gramov, jahodova plnka s mandarinkami
lawli
2. feb 2014
@adrika202 ja som ju tak pred pol rokom tiež skúšala ,ale mňa teda neoslovila ... 🙂
ejkula
2. feb 2014
@adrika202 za túto tortu si je môj MM schopný dať aj koleno vŕtať 😃
adrika202
2. feb 2014
@lawli ano 🙂 su dve skupiny ludí, tí ktorí ju zbožnuju, a ja patrim do nej aj ked je to príšerne sladké a dostanem chut na nu tak dva krat do roka,alebo ta druha , ktorí ju nemusia 🙂 každopadne v našom regione patri k najžiadanejším tortám 🙂 aj ked teda ja sa ju na objednavky nechystám robiť,lebo ma nebaví to dlhe sušenie 🙂
@ejkula 😃 sa mu nečudujem 😃
monikapo
2. feb 2014
Konik pre Sarinku...
jakelina
2. feb 2014
@monikapo krásný je
lawli
2. feb 2014
@adrika202 písala som tu vtedy s pár kočkami ,teda respektíve po tom čo mne nechutila som sa pýtala, či je tu niekto kto ju ma rád a čuduj sa ale presne tak ako píšeš je to tak 50/50 u nás v rodine sa nenašiel nikto kto by si dal ďalší kúsok 🙂 ....s tým sušením máš pravdu ,je zdĺhavá ...a ani ja by som ju na objednávku asi nerobila, teda myslím že by som sa nedala ukecať, zatiaľ to po mne nikto nechcel 🙂
maya30
2. feb 2014
baby mam take nezvycajne zadanie - tortu pre numizmatika..nemate nahodou nieco ulozene ? Lebo ja nemam nic :-p
pipka
2. feb 2014
@maya30 nasyp mu na tortu tie cokoladove euromince a mas vystarane 😃 :-N
lucula73
2. feb 2014
@adrika202
@lawli kočky ja som penovú robila prvý raz v živote teraz pred mesiacom,nikto nevedel,čo to je ,tu u nás to asi nepoznajú...........ale teda zjjedla sa neskutočne rýchlo,bola malá,mohla byť aj vačšia..
osobne si ale myslím,že tá torta nie je o nič sladšia ako bežná,lebo ten horkastý krém ten sladký korpus úplne vyváži 😉 .ale sušiť ma to nebaví :-p
maya30
2. feb 2014
@pipka 😃 😃 😃
pipka
2. feb 2014
@maya30 ale mam tu taketo ulozene 😉
vlada111
2. feb 2014
@adrika202 a čo tak urobiť ešte verziu ako Pavlovu tortu s malinami a šľahačkou? :-p
adrika202
2. feb 2014
@vlada111 tak to nepoznam,ale znie to celkom fajn..pogooglim a určite niekedy vyskušam 🙂
viera6
2. feb 2014
dievčatá prosím vas ako rátate cenu dobošovej torty ? ďakujem za všetky pačitka 😉
michaela3011
2. feb 2014
@maya30 ako @pipka pisala 😃 😃 😃 alebo pre menej narocneho klienta by som mozno aj spravila zatvoreny album a na nom lupu so zlatou ruckou 🙂 narocnejsi klient by si aj priplatil za otvoreny album 😃 ved taka minca tiez nieco stoji 😉 😃
mysiatkoo
2. feb 2014
@maya30 inspi z netu
mysiatkoo
2. feb 2014
@monikapo prosim prosim kde si zohnala ten bodkovany papier ? uz dlho o nom snivam a nie a nie ho najst :-p konik je krasny x-)
vlada111
2. feb 2014
pridávam tortu našej staršej k narodkám. Raz tu videla morskú pannu od @pipka a téma bola daná 🙂 Muffiny boli zase do škôlky, tiež podľa zadania. A k tomu pridávam aj jednu pracovnú.
lifinka
2. feb 2014
ahojky holky, přidávám víkendovku 🙂.Všichni krom muže jsme nemocní a byla jsem fakt ráda, že jsem to nějak zvládla :-p
jakelina
2. feb 2014
@vlada111 Vladi krásné to máš a jaký máš na stole pořádek, obdivuji 😉
pipka
2. feb 2014
@vlada111 ja odpadneeeeeeeem, to je ako pravá od disneyho :-N :-N 😎 😎 😎 😎 uuuzasnaaaaaaa 😎
to uz ale nemozem povedat, ze podla mna, sak moja sa na teba ani z ryychlika nechytaaaaa :-N :-N :-N 😃

ja som ju robila presne podla foto, co mi poslali 😉 , ale toto je naaadhera x-) x-) x-)