Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vendullka
2. feb 2014

Ahoj holky, obdivuji všechny vaše nádherné výtvory a tajně doufám, že mi to jednou také tak pujde 🙂 Posílám dva dortíky co jsem pekla tento víkend. Druhý bylo zadání pro kluka co miluje geocatching a pro jeho maminku, tak snad se bude líbit...

nika1985
2. feb 2014

orechovy korpus,coko orechova plnka konecne je po vilkende a mozem ist popratat nieco na mna lezie 😒

nika1985
2. feb 2014

Babenky dakujem dneska som konecne zapla PC a tolko pacitok moc krat vdaka 🙂 neviem ako to stihate za vikend tolko tort pri detoch no ja mam dost dneska do rana sa uz hadam aj trosku vyspim

vlada111
2. feb 2014

@pipka likérová bábovečka sa pečieeeee 😉

lawli
2. feb 2014

@vlada111 gulôčky v pohode ,nemala som na nich čas predom ,tak pri robení tortičky som ich spravila z ružovej hmoty ,keďže som ju mala po ruke a robila z nej lemovanie a rúčky kabelky..nechala som ich trochu aby sa prilepili a maľovala som ich zlatou farbou priamo na kabelke 😅
A bábovečku som pred chvíľou vytiahla z rúry aj ja 😀 😀 😀 včera som piekla ,ale po tej už ani omrvinky nie sú 😵

lokalistin
2. feb 2014

Ahojte krasky, tak ja uz zase doma, v piatok som isla kuk kamosku do cukrarne a vravi mi robime puky ides pomahat? reku ake puky? no puky ruzi, potrebuju 1000 kusov tak som makala. Tak v jednote na valentinskych tortickach budu aj ruzicky odomna 😉

pipka
2. feb 2014

@vlada111 ciitala som na FB 😀 😎 a porad tu slintaaaam, ja tu len rumove pernicky z obchodu detom vyjedaaam 😅 😅 nic sladke tu nemam dnes, ale takaa som grogy, ze ani nemam sil ist piect 😝 🙄
od utorka zas pri rure, tak setrim sily 😅 😝

adrika202
2. feb 2014

skúšam sušenú / penovú ,len tak pre nás ..a neviem sa jej dožrať :D

aduskatt
2. feb 2014

4200 gramov, jahodova plnka s mandarinkami

lawli
2. feb 2014

@adrika202 ja som ju tak pred pol rokom tiež skúšala ,ale mňa teda neoslovila ... 🙂

ejkula
2. feb 2014

@adrika202 za túto tortu si je môj MM schopný dať aj koleno vŕtať 😀

adrika202
2. feb 2014

@lawli ano 🙂 su dve skupiny ludí, tí ktorí ju zbožnuju, a ja patrim do nej aj ked je to príšerne sladké a dostanem chut na nu tak dva krat do roka,alebo ta druha , ktorí ju nemusia 🙂 každopadne v našom regione patri k najžiadanejším tortám 🙂 aj ked teda ja sa ju na objednavky nechystám robiť,lebo ma nebaví to dlhe sušenie 🙂
@ejkula :D sa mu nečudujem :D

monikapo
2. feb 2014

Konik pre Sarinku...

jakelina
2. feb 2014

@monikapo krásný je

lawli
2. feb 2014

@adrika202 písala som tu vtedy s pár kočkami ,teda respektíve po tom čo mne nechutila som sa pýtala, či je tu niekto kto ju ma rád a čuduj sa ale presne tak ako píšeš je to tak 50/50 u nás v rodine sa nenašiel nikto kto by si dal ďalší kúsok 🙂 ....s tým sušením máš pravdu ,je zdĺhavá ...a ani ja by som ju na objednávku asi nerobila, teda myslím že by som sa nedala ukecať, zatiaľ to po mne nikto nechcel 🙂

maya30
2. feb 2014

baby mam take nezvycajne zadanie - tortu pre numizmatika..nemate nahodou nieco ulozene ? Lebo ja nemam nic 😝

pipka
2. feb 2014

@maya30 nasyp mu na tortu tie cokoladove euromince a mas vystarane 😀 😅

lucula73
2. feb 2014

@adrika202
@lawli kočky ja som penovú robila prvý raz v živote teraz pred mesiacom,nikto nevedel,čo to je ,tu u nás to asi nepoznajú...........ale teda zjjedla sa neskutočne rýchlo,bola malá,mohla byť aj vačšia..
osobne si ale myslím,že tá torta nie je o nič sladšia ako bežná,lebo ten horkastý krém ten sladký korpus úplne vyváži 😉 .ale sušiť ma to nebaví 😝

maya30
2. feb 2014

@pipka 😀 😀 😀

pipka
2. feb 2014

@maya30 ale mam tu taketo ulozene 😉

vlada111
2. feb 2014

@adrika202 a čo tak urobiť ešte verziu ako Pavlovu tortu s malinami a šľahačkou? 😝

adrika202
2. feb 2014

@vlada111 tak to nepoznam,ale znie to celkom fajn..pogooglim a určite niekedy vyskušam 🙂

viera6
2. feb 2014

dievčatá prosím vas ako rátate cenu dobošovej torty ? ďakujem za všetky pačitka 😉

michaela3011
2. feb 2014

@maya30 ako @pipka pisala 😀 😀 😀 alebo pre menej narocneho klienta by som mozno aj spravila zatvoreny album a na nom lupu so zlatou ruckou 🙂 narocnejsi klient by si aj priplatil za otvoreny album 😀 ved taka minca tiez nieco stoji 😉 😀

mysiatkoo
2. feb 2014

@maya30 inspi z netu

mysiatkoo
2. feb 2014

@monikapo prosim prosim kde si zohnala ten bodkovany papier ? uz dlho o nom snivam a nie a nie ho najst 😝 konik je krasny 😵

vlada111
2. feb 2014

pridávam tortu našej staršej k narodkám. Raz tu videla morskú pannu od @pipka a téma bola daná 🙂 Muffiny boli zase do škôlky, tiež podľa zadania. A k tomu pridávam aj jednu pracovnú.

lifinka
2. feb 2014

ahojky holky, přidávám víkendovku 🙂.Všichni krom muže jsme nemocní a byla jsem fakt ráda, že jsem to nějak zvládla 😝

jakelina
2. feb 2014

@vlada111 Vladi krásné to máš a jaký máš na stole pořádek, obdivuji 😉

pipka
2. feb 2014

@vlada111 ja odpadneeeeeeeem, to je ako pravá od disneyho 😅 😅 😎 😎 😎 😎 uuuzasnaaaaaaa 😎
to uz ale nemozem povedat, ze podla mna, sak moja sa na teba ani z ryychlika nechytaaaaa 😅 😅 😅 😀

ja som ju robila presne podla foto, co mi poslali 😉 , ale toto je naaadhera 😵 😵 😵