Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
11. feb 2014

Holky můj teď odevzdaný, paní co to objednala chudák skončila s malým synem v nemocnici a dort budou zamražovat. Snad jim to vydrží, je tam šlehačkový krém z bílé a mléčné čokolády. Jinak jsem dělala přesně podle fotky co mi poslali, tak to je takové bez fantazie. Třetí fotka je co mi poslali, trošinku jsem něco změnila, abych nekopírovala úplně.

akapulko
11. feb 2014

@jakelina mne sapaci🙂mozem opytat aky to mas krem ze tam mas aj bielu aj mliecnu coko? 😝 😝 a ako to chuti? ?? 😀 😀 lebo to znie zaujimavo 😲 😲

jakelina
11. feb 2014

@akapulko jedna vrstva krému je z bílé čokolády a druhá z mléčné Milky. Oba krémy jsem dělala stejně. Rozpustila čokoládu ve šlehačce a nechala vyhchladit a pak jsem to zašlehala do půlky másla. Je to takový lehký krém, paní ho už jednou měla a chtěla zase stejný.

pipka
11. feb 2014

@akzuzs @pristela tak misu s buchtami by som bralaaaaaaaa 😀 😀 😀

viete aku ja mam teraz zakazku? chaaaa 😅 😅 😀

ze budha, bicykel, EKG a lotosovy kvet 😕 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

samozrejme vsetko na jednej torte 😅 😀 😀 😀

taaakze kto meni? 😕 😅 😀

jakelina
11. feb 2014

@pipka ty teda ty zákazníky sháníš někde u psychiny ne??? 😀 😀 😀

akapulko
11. feb 2014

@jakelina dakujem vyskusam🙂
😀

pipka
11. feb 2014

@jakelina anooo anoo moja, tiez mam ten pocit 😅 😅 😅 😀 😀 😀

akapulko
11. feb 2014

@jakelina a este ma napadlo co k tomu davas nejake ovocie lebo nejak si tam neviem nic dopasovat 😝 alebo iba dzem,??

pipka
11. feb 2014

ja normalne jak mi to tu susedka diktovala, tak som len viac a viac hubu otvarala a akoze kukala som fakt jak tela na nove vrata..a ona len tak..ze to sme take jednoduche ti vybrali aby si sa moc nenarobila 😅 😅 😅 😀 😀 😀

normal krce d smiechu som mala 😀 😀 😀 ze sak moja..len daj taky bicykel 😅 😀
a ze sak daj menej spajlí, ze sak nemusia byt dvojradove 😅 😅 😅 😅 😀 😀 no co slovo to perla..co vam poviem 😀 😀 😀 😀 😀 😀

som sa bavilaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😀 😀 😀

ale teda slubila, ze penazi da dost ak je narocnejsie modelovanie 😅 tak som to vzala, bo sak prasule sa zas zidu 😝 😉

jakelina
11. feb 2014

@akapulko džem dávám a někdy banán a nebo do toho bílého jsou výborné maliny i jahody. Jak kdo chce, naštěstí tady ta paní ovoce nechtěla a dobře tak, když to bude mrazit, aby to nějak vydrželo.

elamaslakova
11. feb 2014

Dievčence neviete kde majú maslo 82% v akcii? Ďakujem

nellynka
11. feb 2014

@elamaslakova citala som niekde vyssie ze od stredy ma byt v Tesco za 1,28 eura

pavlina2222
11. feb 2014

@nellynka ved to ze ja robim len so smartflexom... cize tak treba byt velmi opatrnz a potom to mozem ocistit nejakou vodkou ? 🙂

jakelina
11. feb 2014

@pavlina2222 Smart nemusíš vůbec ničím podsypávat 😉

pavlina2222
11. feb 2014

@jakelina v sobotu vyskusam nepodsypat ze co to urobi 🙂

elamaslakova
11. feb 2014

@nellynka Ďakujem pekne 🙂

jakelina
11. feb 2014

@pavlina2222 půjde to dobře neboj. Já to na dort položím tou stranou co mám dole, tak i když něčím podsypu, tak nahoře nic není. Nadzvednu to rukama přenesu tak jak to držím na dort. 😉

pipka
11. feb 2014

@pristela milacik moooj, hodis mi sem postup na ten tvoj bike uuzasnyyy 😅 😅 😉
sice taky nedam ani do smrti..ale teda sak mozem dat menej spajli 😀 😀 😀 😀 😀 😅

jakelina
11. feb 2014

@pipka vystřihni jim z letáku nějaké kolo a napíchni na jednu špejli 😀 😀 😀

pristela
11. feb 2014

@pipka ani za slaka , tráp sa sama, pche 😝 😝 😝 taku uzasnu objednavku , to som ti vymodlila jaaaaaa 😀 😀 😀 😀
urob len kocku šedu , miestami ciernu a povedz že to uz je kocka biku zo srotoviska

pipka
11. feb 2014

@pristela trubaaaaaaaaaaaaaaaaa 😀 😀 😀

pristela
11. feb 2014

@pipka ale budes o mne furt a pořád len v dobrom vravieť a zmýšlať - https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1020036...
inak celkom sa tesim ako heento urobis , vsak to co das budhu na bicykli ci co ? 😕 😀 😀 😀

halienka
11. feb 2014

@jakelina nie je o čom, tvoja je asi 7x krajšia 😵 😵 😵

jemvpm
11. feb 2014

zdravím vás dievčence šikovnice,najskor chcem pochváliť všetky šikovné ručičky a nádherné tortičky,ktoré tu možeme obdivovať 🙂 chcela by som poprosiť,nemáte náhodou nejakú inšpiráciu na tortičku v tvare slivky alebo s motívom slivky? nejako sa mi nedarí nič "vyhrabať" ☹ Dakujem 🙂

pristela
11. feb 2014

@pipka ja uz vieeem das lotosovy kvet na to vymodelujes budhu , vsak to len dve gulky zo smartu a nezabudni ho zlatou natriet!!!! no a nad hlavu mu daj na drotik taku tu bublinu ako je v komixoch , ze co si mysli, a do tej bubliny nakresli bicykel - nemusis modelovat 😝 😝 😝 povies ze bolo vlhko a nevytvrdol , rozpadal sa , no a ako lem daj ten zaznam z ekg tie hakybaky

pipka
11. feb 2014

@pristela neee nesmie byt zlaty 😅 ze to ee, moja..keby si videla..mam tu komplet presny popis, s nakresom...jak v americkych supertortach 😝 😅 😅
dufam, ze mi aj tak zaplati 😀 😀 😅

uz som vygooglila aj fotopostup na budhu , on ma akoze sediet v tej polohe "asáne" lotosovy kvet 😅 😅 😅 😀 😀 😀 no ja sa skratka baviiiim 😀
a dva malinke lotosy ma drzat v rukach a jeden ma byt pred nim 😅 za nim bike, a za bike este stlp so smerovkou, na ktorej bude 70-tka 😅 😀 a okolo torty to EKG 😀 😀

to je skratka pan doktor srdciar, co odchadza do dochodku, vraj sa neuveritelne podoba na budhu a aj ho tak vsetci volaju 😅 😀 a teda rad bikuje aj do roboty este aj teraz chodi na biku 😅 😉

ale teda ked mi to tu pisala a kreslila...ja som mala doooost 😅 😀 😀 😀

ona mi tu este aj tu krivku EKG nakreslila presne..ze aby som tam nenakreslila nieco, co je ako infarkt 😀 😀 😀 😅

aduskatt
11. feb 2014

@pipka radost taka objednavka🙂 zavidim😀

mysiatkoo
11. feb 2014

moja dnesna pre mm - stihla som to LTT s vyplazenym jazykom 🙂

mirinecka
11. feb 2014

@sticker robím na silikonovej podlozke, raz som valkala aj na kuchynskej pracovnej doske a tiež sa nelepilo 😉 ale ak mám hmotu moc zafarbenú gelovkou nechám ju chvíľu odstáť lebo vtedy je lepkavejšia 😒

luciahromadkova
11. feb 2014

@mysiatkoo prekrasna