Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
15. feb 2014

@blcha dakujeem🙂

vlada111
15. feb 2014

@muffinka8 jeeej, krásna

vlada111
15. feb 2014

@elamaslakova ako nežná, krásna

pipka
15. feb 2014

@evikj33 vidiiis, no to by som mohla 😉 dakujem 😵

evikj33
15. feb 2014

@pipka Není zač,já dám nápad a na Vás je provedení-krásně rozděleno 😀 máte opravdu nádherné dortíky ,jen žasnu a tiše závidím 😅

nika1985
15. feb 2014

tak baby dobojovane konecne uz sa aj polka zjedla babka bola taka nadsena. HOre dia puncova s coko ktoru moze komplet vrch bol pre nu a spodok klasika coko korpus cokojogurtova plnka s lesnym ovocim. MOja prva a asi aj posledna coko vsetko vsade respekt baby co to robite ja by som asi potiahla za ten cas 4tortuse kym som toto spravila aby to ako tak vyzeralo aj tak je tam kopa chyb.

lamps
15. feb 2014

@jachin ďakujem za pochvalu. Guličky si šuľkám vlastnoručne pekne som včera celý večer guličkovala a lepím ich pipingelom
a všetkým vám ďakujem za krásne slová a páči sa 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

zsuzsu
15. feb 2014

@evikj33 dakujeeeeem 🙂

muffinka8
15. feb 2014

@kepassa A nechces skusit smartflex? V pekarni Juno na terase a furci kupis aj 1,4 kg balenie a to ti vystaci aj na poschodku. Tie domace hmoty su risk. Alebo prid ku mne a skusis smart, ohmatat 😀 netreba ho podsypat, aj ozdoby pekne vytvrdnu potom 🙂

pipka
15. feb 2014

@nika1985 mnaaaaamooozne vyzeraaaaa 😵 😵 😵

pipka
15. feb 2014

@lamps a ako v robotkeeee? uz si sa zabehla? 😕 😉

lamps
15. feb 2014

@pipka ďakujem za opýtanie, ale celkom sa to dá vydržať mám síce každé ráno stiahnutý žalúdok, čo mi dajú robiť, či budem vedieť. Je to pre mňa neskutočná zmena, cítim sa neisto. Ja by som fakt radšej prebaľovala a pestovala deti 😀 😀 😀 😀

medovka14
15. feb 2014

moje dve tohto týždňové 🙂 obe narodeninové, havinkovska bola pre dcérku 🙂

pipka
15. feb 2014

@lamps taaak to verim 😅 😀 😀 ale zas...treba sa niekam posunut, 😉 uvidis, zabehnes sa a dobre bude...a najma prasulky sa ziiidu, nie? 🙂 😎

lamps
15. feb 2014

@pipka to dúfam, že sa zabehnem snáď som celkom neotupela na materskej 😀 😀 😀 😀 a prašuľky potrebujeme a dosť súrne, veď bytík treba prerábať. To ty si sa pýtala na karnevalový kostým? dočítavam až terez ... ak áno, tak naša Veronka bola žabka

pipka
15. feb 2014

@lamps nie nie kostym, ale tortu na karneval....kostymy mame nachystane, len som uvazovala, ze im aj upeciem 😉 len vygumovane mam 😅 😝 😀
ja kostymov mam praveze doma toolko, ze celu svoju triedu v skolke by som obliekla 😅 😀

ale ak teda sa rozhodnem, ze napeciem, tak uz asi viem aku 😉
uz sa len dokopat k tomu peceniuuuuu 😅 😅 😅 😀 😝

lamps
15. feb 2014

@pipka no pekne som to poplietla 😀 😀 😀

tamara2307
15. feb 2014

@evikj33 ja robim tieto jednoduche hrncekove muffiny; 2 vajcia, hrncek mlieka, pol hrnceka oleja, 2 hrnceky polohrubej muky, hrncek kr.cukru, 1 kypriaci. Zmiesas tekute v jednej miske, sypke v druhej a potom obe dokopy. Ja davam len polovicu cukru, lebo podla receptu nam je to moc sladke, ale kazdy ma rad ine 🙂 robievam bud s posekanou coko, orieskami alebo ovocim..

nika1985
15. feb 2014

@pipka dakujem tak chvalili si ja som samozrejme nemala ani chut a ani som nestihla cely cas oslavy boli na mne zavesene baby ale nevadi hlavne ze chutila vyse polky sa zjedlo na jeden krat este zajtra ze maju prist babke gratulovat tak si odlozila taka bola natesena ako male dieta po dlhej dobe mohla sladke tak to mi prislo take krasne za tolko casu co som pri tom stravila a tych nervov jaj.

halienka
15. feb 2014

Ahojte babky, tak ja tento týždeň len poskromne jednu, štvorlístkovú 🙂 @pristela ten macko je úžasnýýý 😵

maya30
15. feb 2014

@nika1985 podarila sa ti 😵 a vyzera aj velmi chutne...mozem sa spytat ako si polievala platy ? Len tie ruzove, ci vsetky ?

nelaanina
15. feb 2014

ahojte baby chcem sa vas spytat ze ci ste niektora z vas robila tortu pre zelezniciara, lebo by som chcela dat urobit manzelovi len akosi si neviem predstavit aka by mala byt......dakujem

nika1985
15. feb 2014

@maya30 dakujem pekne polievala som vsetky nepretacala som ju ani nic ako som tu raz citala mame tento recept uz odkedy si pamatam a robim iba tento puncovy zatial vsetci chvalili len teraz sa mi zdalo az moc zle som si vyratala rozvar ale babka si chvalila co je najdolezitejsie 🙂

evikj33
15. feb 2014

@tamara2307 Je to dávka taky na 12 košíčků a to ovoce dáváš během pečení,nebo hned a jaké? Čerstvé,rozmrazené..?

ivkaivka
15. feb 2014

ahojte, pridávam tortičky pre ratolesti veľmi dobrých kamarátov a maminu
a ďakujem za rady: @vlada111, @maya30, @lokalistin za super inšpiráciu

79zuzana
15. feb 2014

Ahojte. Tu je moja dvojdnova praca....ale teda s malou na stolicke vedla mna pri linke cely cas, ziadna sranda.

tamara2307
15. feb 2014

@evikj33 toto vychadza na 24 kosikov, ovocie davam rozmrazene, vacsinou co najdem v zahrade. V zime skor oriesky a cokoladu, aj s bielou su super (len vtedy uz ozaj treba z cukru odobrat). Davam este pred pecenim.

pristela
15. feb 2014

@evala777 booozinku 😀 😀 😀 t 😀 a slepicova je uuuuuzasnaaaaaaaaaa 😀 😀 😀 z coho mas vymodelovane vsetky tie zeleninky atd?

@blcha hahahahaaaaaaaaa 😀 😀 😀 😀 jasneee 😀

@halienka oooo, strasne dobre vypada tak zelenkavo ladena pre oko 😵 😵

lucula73
15. feb 2014

@nika1985 úžasná je tá čokoládová.........