• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@halienka tá je krásna
15. feb 2014 o 22:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ivkaivka supeeer, a ten slimák je geniálny :grinning:
15. feb 2014 o 22:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pipka kostymy... vies co chce byt nas samo? na karnevale zas len ten smetiar... ma klepne... ale lepsie ako spiderman a podobne...
tak som kupila cervene tricko, este musim namalovat tych olo panakov len neviem ako to zvladnem, nikdy som na textil nemalovala.... monterky detske mam, rukavice pracovne tiez a ma take farebne tasky na odpadky plastove a smetiarske auto a je to...
15. feb 2014 o 22:29  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
idem pokukat a tu je ta moja... po dlhej dobe....inspiracia od lorny , pacila sa mi a zadalo sa mi to popri praci aj casovo stihnut....
foto zas na prd, uz kupim ten fotak, lebo mobilom....
torta bola na oslavu mojej tety....
a zistila som v noci, aj ked som isla spat 2:30, ze pre mna nesmierny relax popri praci.... ano bola som unavena ale oddychla som si psychicky z roboty
15. feb 2014 o 22:32  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (55)
@pristela no tá torta s mackom je prekráááásna, úžasne zladená, milá, škoda rozkrájať :slight_smile:
15. feb 2014 o 22:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@artepf krasne torticky, prosim ta, ako si tienovala tie zeleno ruzove? Pouzivas airbrush?
15. feb 2014 o 22:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luciahromadkova :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a nezabudni mu reflexnu vest dat :wink: :grinning: :grinning: :grinning:
15. feb 2014 o 22:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zdravim vsechny zkusene cukrarky. A prosim o radu. Zacatkem ledna jsem delala synovi prvni dortik potahovany fondanem. Jelikoz jsem nemela odhad, kolik ho budu potrebovat, tak mi vcelku dosti fondanu zbylo. Chci zeptat, jak dlouho vydrzi ( jiz je obarvene, nevim, jestli to nema vliv). Za mesic ma mala narozeniny, tak jestli ho mohu pouzit. Diky za odpovedi. :slight_smile:
15. feb 2014 o 23:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@wendy_ urcite vydrzi :wink: len ho skladuj dobre zabaleny v igelite aby sa k nemu nedostal vzduch, niekde v spajzke, nie v chladnicke :wink:
15. feb 2014 o 23:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
15. feb 2014 o 23:09  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pipka tak super :slight_smile:, diky moc
15. feb 2014 o 23:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ja ešte zabalím do potravinárskej fólie a až tak do igelitového sáčku, nie do mikrotenového a vydrží aj oveľa dlhšie ako mesiac ...
15. feb 2014 o 23:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kocky, moja kolegyna ma u mna objednanu tortu.. . 3D pocitac... a dnes z nej vyletelo, ze do 15€ :sweat_smile: tak hovorim, jasneeee moja, spravim ti :sweat_smile: :grinning: ze to bude jakeee pidi pidaveee???!!! :grinning: ale aspon si vyskusam recepty na novy korpus a krem :grinning: inak by som jej asi poradila stranky o peceni a nech si spravi sama :grinning: :angry:
16. feb 2014 o 00:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ivkaivka krasne, ten havo je neskutocny, moc pekny
16. feb 2014 o 02:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@blcha dakujem aj Vam vsetkym moc dakujem za pacitka <3
16. feb 2014 o 02:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aaa, asi sa idem zahrabat... a to mi este v piatok zrusili torticku na nedelu, ze oslavekyna je chora a statocne teplotuje... :slight_smile: trosku tapetky :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...tu s foto mi volala znama, ze vie ze mam toho vela(lebo hrad som robila jej kamaratke a ona ho dohadzovala), ale ze bola v jednej nemenovanej cukrarni ale ze pristup uplne nevhodny, neochota, ...tak ze ci jej aspon neupeciem, ze ona si to na tortu aj sama nalepi, tak som ju neodmietla a aj obrazok som povedala nech prinesie, ze len jednoducho rychlo urobim...no a ta posledna...akoze po potiahnuti 4,5 hodin robota :rolling_eyes: :astonished: vsetko rucne vyrezavala okrem kvetinky patlistka...alebo teda za pomoci kruhovych vykrajovaciek a dorezavala som, lebo som dostala nakres ako ma torticka vyzerat vrchu a foto torty podla ktorej kvetinky robit, lebo na nakrese boli zjednodusene :zipper_mouth:
16. feb 2014 o 03:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (55)
@79zuzana jj, používám airbrush :wink: , teď skoro na každý dort, vyhovuje mi to, že potáhnu neobarveným marcipánem, odřežu a zbyde mi na jakýkoli jiný dort :slight_smile: , dřív mi zbyly kusy obarvenýho , který se mi třeba na druhý dort vůbec nehodil. a tím, že používám montanu (mléčný marcipán), tak ten nemá moc dlouhou trvanlivost a je mi líto toho tolik potom vyhazovat :confounded:
16. feb 2014 o 06:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte. Ja nepeciem ale znama ano.
Na inšpiráciu dávam aj jej stránku.
http://m.glacecakestudio.com/#!Collections|000
16. feb 2014 o 06:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (17)
@lokalistin no náhodou rytier Mike úplne v pohodičke vyzerá ako rytier Mike :slight_smile: a perfektné hradby, proste tortička fajná, zákazníčka bola isti spokojná :wink: :dizzy_face: :dizzy_face: :sunglasses:
16. feb 2014 o 07:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@muffinka8 dakujem za tip nemam s nim ziadnu skusenost, okrem kupovaneho dr. etker /alebo ako sa pise/ a domaceho zo suseneho mlieka som s inym zatial nepotahovala ale v oboch pripadoch to bolo hrozne..prveho bolo malo a druhy bol lamavy lepkavy....ten juno je aj na zeleznicnej stanici nie? tak sa mi mari tam sme raz nasli cisto nahodou na krstiny taku ozdobu na krstiny - babatko spiace s holou ritkou :slight_smile: a myslim, ze tam predavali aj K2 hmotu...tak neviem to je zas nieco ine? :confused: :grinning: a s tym smartflexom sa robi najjednoduchsie?
16. feb 2014 o 07:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kepassa ja poznám len tu predajňu na Furči, tam toho majú najviac. K2 je vraj mäkké. Smartflex tu používa veľa ľudí a všetci sú spokojní. Netreba to ničím podsýpať. Ak vaľkám malé časti na nejaké ozdoby a chcem to na tenúčko tak vaľkám cez sáčok. Robia sa z toho dobre aj postavičky, aj kvety. Na prvý dotyk je tá hmota tvrdá ako kameň, ale teplom rúk sa krásne spracuje. Ak chceš farby ako čierna a červená tak na farbenie sú najlepšie Extra gélové farby (a obyč. gélovou nedostaneš sýty odtieň) alebo potom klasika práškové farby, ktoré rozmiešaš v trochu alkoholu.
16. feb 2014 o 08:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
babulky, krasne torticky ste porobili :dizzy_face: a som bola prekvapena kolko som nepozerala temu :sweat_smile: musim sa polepsit a aj docitat, nie len fotky popozerat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. feb 2014 o 09:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lokalistin nie som na svojom kompe a tu nemam picasu, tak sa na to skusim vecer mrknut a poslem ti IP
16. feb 2014 o 09:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vlada111 je to vraj nejaký turbo-slimák :D Bola to torta pre syna veľmi dobrého kamaráta, ktorý nás zásobuje oblečením :D bola to taká ďakovačka :D
16. feb 2014 o 10:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahojte, tak fotky uz mam pokope...taka som nespokojna tento tyzden :frowning2: ta torta s pokryvacom vyzera akoby strecha v strede klesla, postavicka mala byt tucnejsia (vobec neviem o koho ide, presny opis nedali) no a ta s bezcom je ta co sa zdala byt mala, navyse ten bezec stoji len na jednej nohe,aj to ohnutej, susila som ho podopreteho a na torte som zistila ze sam stat nebude, tak som mu musela do zadku pichnut spajdlu, viete si predstavit ako blbo to vyzera :unamused: no proste to tentokrat nebolo ono, aj chut mi to zobralo, postavicky robim rada, ale tolko vela a v takych narocnych pozach, to nie... dufam ze sa z toho vyspim a ide sa dalej :wink:
16. feb 2014 o 10:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (59)
@pipka ten tvoj lolek a bolek je perfektny, postavicky presne akurat, a pekna tmava zelena na potahu, to je aky odtien ?
16. feb 2014 o 10:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@maya30 jeeej dakujem, no mne sa zdali, ze ta velkost az tak nezodpoveda :sweat_smile: ale uz asi moc kritickym okom kukam :grinning: :wink: ale mozno len tym, ze sedia..keby stali...no neviem neviem :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :grinning:

zelena je klasika leaf green, listova zelena wilton ale šprtla som tam na šparatko aj hnedej maron tiez wilton :wink:
16. feb 2014 o 10:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pipka jaj tak to mas namiesane farby...ja neviem natrafit na nejaku origos tmavu
16. feb 2014 o 10:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maya30 kraaasne su vsetky tie tvoje torty, ja nechapem, co sa tebe nezda :confused: :sweat_smile: :grinning: :grinning: ved ten bezec je doknalyyy :wink: aj ta strecha :wink: a ten zralok...nemaaam slov, krasa :sunglasses: :sunglasses: aj ta Minnie...moja Hanka tu len vzdycha :grinning: :grinning: :sweat_smile: som jej na rovinu vysvetlila, ze teda takuto jej ja nikdy nespravim :grinning: :grinning: maximaaalne sediacu :grinning: :sweat_smile: :grinning:
16. feb 2014 o 10:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@maya30 noo, ale to ja tak miesam moja, ze "vod voka" :sweat_smile: :sweat_smile: alebo zmiesam zbytky vsetkeho co mi do zelena doma ostalo z minulych torticiek, a popripade nakoniec este dodam gelovky a dofarbim...ja vacsinou miesam :sweat_smile: :sweat_smile:
ja snad klasika jeden odtien pouzivam tak raz za mesiac :wink:
16. feb 2014 o 10:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok