• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

23. októbra 2017 
@lokalistin ja davam 200gr coko na 500-600 ml slahacky
19. feb 2014 o 10:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ajka82 já nikdy nedělala, tak fakt nevím :unamused:
19. feb 2014 o 10:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina hadam sa niekto najde kto poradi :sweat_smile: to ma prosila zastupkyna zo skolky, pre jej syna volejbalistu a kazda minitorticka ma byt akoze ich dres s menom :sweat_smile:
19. feb 2014 o 10:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte sladké žienky, pridávam tortušu pre naj... kamošku k narodkám. Mala som pri nej nervy, nedarilo sa mi :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. feb 2014 o 11:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
19. feb 2014 o 11:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (75)
@lamps ta gerberka je krasna ako ziva :dizzy_face: . Ake si mala priemery? sa mi zda taka mensia
19. feb 2014 o 11:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 ona aj je malá, to je pre veľmi dobrú kamošku, chcela som jej urobiť radosť. Priemery má 14 a 10 cm, ďakujem za pochvalu tá gerberka je to jediné s čím som na torte spokojná
19. feb 2014 o 11:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kocky ja som si riadne zavarila :p :D. Mala som tento tzyden pozancene ze 3 detske torticky. O 2 som vedela ze idu tej istej take mensie 3kg lebo maju oslavu na 2x a este jedna chcela a ja ze reku ok sak detsku bude chciet isto malu. este mi aj psiala ze kedy ma dat vediet co chce a ja ze staci v tom tyzdni v pondelok. A z nej v pondelok v noci vypadlo ze chce tu velikansku 3-poschodovu detsku co som uz robila viac krat s kopiskou postaviciek :D :confused: :pensive: :zipper_mouth: . Tak ma caka modelovaciek ze az ach jaj na tei 2 dalsei robim vcielku maju a masu a medveda. Ach jaj mam co robit. Vcera som preto uz hned modelovala celu noc tak na tu poschodku uz vacsinu mam....
19. feb 2014 o 11:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
inak ked som vcera modelovala rovno som na ten vlacik dala aj kolieska aby som ich nezabudla jak naposledy :D
19. feb 2014 o 11:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
žienky šikulky z čoho robíte tie pekné podložky?Udrží to tortu aj pri prenose?
19. feb 2014 o 11:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps kráááása :slight_smile: si mala voľnú ruku, alebo máš takých dobrých zákazníkov :dizzy_face: ?
19. feb 2014 o 11:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blancagon ja obalujem karton je to z takych super pevnych krabic co mam z prace ale ked som nemala tie tak som brala tie v kaufe a tak a na tych je priamo nosnost napisana 10-15 kg takze ano udrzi. Na velke poschodky som ich lepila viac na sebe pre istotu. Karton obalim do papiera v poslednej dobe vzdy bieleho /kupila som akciovy vianocny ktory je z druhej strany biely :D/ a potom an to foliu
19. feb 2014 o 11:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@muffinka8 mala som voľnú roku, tortu beriem ako darček k narodkám
19. feb 2014 o 11:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lokalistin ja robím horko-mliečny krém a ľudia chcú už len ten :sweat_smile:
na 250ml šľahačky dám 100g Milka čokolády a 50g horkej čokolády a na záver 250g mascarpone .... no a množstvo už podľa veľkosti torty :slight_smile:
19. feb 2014 o 11:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@blancagon mne mm napílil dosky a tie obaľujem papierom a potom celofánom
19. feb 2014 o 11:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@lokalistin ja davam 2x 250ml slahacky a do toho 2x100g cokolady, dufam, e nepisem neskoro :wink:

a dakujem za postup :wink:
19. feb 2014 o 11:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
maminy, odkial sa oplati kupit smartflex za "dobru cenu" lebo pozeram, ze vsade su ine ceny, odkial kupujete?
19. feb 2014 o 12:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps kraaasna
19. feb 2014 o 13:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@blancagon jaj mam osb dosky a obalim ich v papiery a na to davam este celofan papiere a celofan vzdy kupujem v kvetinarstve tie dosky si davam rezat tu v jednom stolarstve ale mne sa vacsinou podlozky vracaju ked viem ze sa nevrati tiez sa snazim len na ten pevny karton a ked robim velku tazku tortu pre istotu dam radsej dosku :wink:
19. feb 2014 o 13:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ja mam korpusy upecene dokonca som si stihla dat aj kavicku a pozriet panelak uplne prvu cast no ale robila som dva korpusy uplne uplne rovnako a jeden je super krasny narastol pekne vela az som musela troska zrezat ako vypukol a druhy ked som ho vybrala s rury neako splaskol akoze v pohode je pouzitelny len taky splasknuty :wink:

nemate neake inspiracie na modelovanie pistole takej polovnickej idem robit polovnicku tortu kmen stromu dam tam klobuk a ze este pistol alebo nieco take chcela som namalovat jelena len neako neviem tienovat tie farby ked mam praskove zarobene tak by to asi nebolo pekne :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. feb 2014 o 13:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps na tu gerberu mas vykrajovacku aka je asi velka ? lebo ja mam set 3takych kvetiniek ale potrebovala by som taku este vacsiu moja najvacsia ma asi 7cm ta tvoja je asi vacsia ze?
19. feb 2014 o 13:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@blcha odlozim Ti, ked prides? mám v shope 10,5 cm velku gerberu:slight_smile:
19. feb 2014 o 13:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kepassa Ja keď mám čas, že nepotrebujem hneď, tak objednávam tu www.mnamuela.sk
19. feb 2014 o 13:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lamps Čo sa ti nedarilo? Lebo vyzerá ako vždy nádherne :dizzy_face:
19. feb 2014 o 13:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ajka82 ja som v novembri robila stvorce 43ks :stuck_out_tongue_closed_eyes: Mala som dany rozmer 7x7, tak som to piekla vo forme 30x30, naplnila, oganasovala a az potom som to rozkrajala a uhladila zvysne...Ak mozes tak im tu slahackovu plnku vyhovor, radsej falosny parizsky, lepsie sa ti bude s tymi malymi kuskami narabat, okrem toho neviem kolko kusov mas robit ale niekedy je to robota na 2 dni, tak aby aj daco vydrzali...Co sa rozmerov tyka, ak ho nemas dany tak by som si velkost vyratala podla velkosti tvojho plechu, aby si nemala odpad
19. feb 2014 o 13:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt este to nieje na 100% ze tam pojdem ale napisem ti a potom by som ju zobrala :wink:
19. feb 2014 o 13:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blcha OK, dohodnute, tak ak by ste sli, tak ju tu budes mat nachystanu:slight_smile:
19. feb 2014 o 13:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dm1 toto mne sa stava bezne :grinning: :grinning: :grinning: kedze im vravim , ze mi staci dat 4dni pred terminom vediet vyzor atd tortuch, zapisujem len datum a mena :grinning: :grinning: vid priklad ako naposledy, leeeen štyri torty a z toho tri dvojposchodky a jedna troj :grinning: :grinning:
19. feb 2014 o 13:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@sticker mensie su skladom aj hned:slight_smile:
19. feb 2014 o 13:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maya30 dakujem, tak skusim velkost aby to priblizne sedeno na 7x7... no bohuzial moj plech dosluzit tento vikend(teda forma vo velkosti plechu a vyhodila som...uz so mala problem otvorit ju dlhsie a uz bola vselijak doohybana ako som sa snazila z toho vyklopit korpusy :pensive: takze bude rafik 30x30 alebo mam este nastavitelny...lebo klasicky plech v rure mam nizky a s jednou stranou skosenou...
a bude ich vraj 19(teda ja dam 20 preistotu keby sa nieco stalo... a plan je taky ze len pasom obalim boky a na vrch si mozem predpripravit tie dresy a potom len na vrch polozim...taze v celku potahovat nebudem...jden dres som takto robila, tymto stylom a asi to bude na tie miniatury najlepsie
19. feb 2014 o 13:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok