Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sofi07
9. aug 2009

graziela, krasna torticka a vyzera byt aj mnaaaaaaaaaaaaam 🙂 . aby bolo leskle, tak to treba jemne potriet vodou.

alionuska
10. aug 2009

Roxi krasa...ved ty si uz tiez umelec 😉
Graziela a ta tvoja je taka nezna,jemnucka ruzovucka...ako oblacik pre dievcatko...krasne..ste sikulky...ja idem dnes robit elektron-koleso na auto...tak som sama zvadava ako to dopadne. 😀 Zajtra pre nu pridu a tak mam co robit....a to idem dnes este na ultrazvuk do Trnavy s bruskom.... 🙂

cessy
10. aug 2009

graziela pekna jemnucka torticka...

ahoj alionuska, ako ste sa mali na vylete??

koleso???fiiha to som veru este nevidela,som veeelmi zvedava. uz teraz sa tesim na fotku 😉

a ako dopadlo sono??vsetko je tak ako ma byt??

alionuska
10. aug 2009

Cessy,dakujem v Madarsku bolo fajn,len nas dostipali komare...malinkej Alenke normalne opuchli ocka z toho,ze mala tvaricku dostipanu...ale inak fajn,teploooo.
Veru koleso...no ja som tiez zvedava ako sa mi podari...ani sa mi nechce v tom teple,ale tak slubila som...
Sono dopadlo fajn,malinka je o.k. len som ju ani nevidela,lebo doktor ma novy UZV a asi si ho setri..... 😀 Nezapol mi tu obrazovku..ale hlavne ze je babo v poriadku... 🙂

lenkamt
10. aug 2009

ahojte.

tak ja som už tento rok dopiekla, dnes sa mi vôbec nedarilo, neviem či tým teplom ale tá k2 sa mi nejako trhala 😠

Ali - nakoniec som to s tou smotanovou plnkou vzdala, to by sa asi zle robilo. ale aj tak dík za ochotu 🙂

takže tu je výtor 😀
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

cessy
10. aug 2009

lenka ta torticka je zlatucka, krasna.
aj mne sa s K2 zle robilo, trhalo sa mi to jak slak. uz som verna len MMF 😀

lenkamt
10. aug 2009

Cessy - no 1x keď som to mala tak úplne v pohode, ale to tá k2 mala asi 30dní pred zárukou, teraz mi došla asi totál čerstvá, lebo bolá oveľa "mäkšia" či ako to nazvať 😅

v zime budem skúšať robiť kadečo - deti budú mať namiesto plastelíny a ja sa zdokonalím 😀

inak Lienka je kúpená 😀

veronkaj
11. aug 2009

ahojte, tak ja som skúsila cez víkend robiť tú hmotu z marshalow cukríkov, mala som ti epenové ružovo biele, neumývala som ich a misku som najprv vytrela olejom, nemala som kys.citron. ale dala som 2 malé lyžičky vody necelé a šup do mikrovlnky, na pár sekúnd, vytiahla premiešala a ešte raz a keď som videla že už sú skoro roztopené tak som vytiahla nasypala do toho pr. cukor a miešala, lepilo sa to na varešku a tak som nacukrovala ruku a zamiesila, podarilo sa len nie úplne niekde bola chyba, najprv sa mi to zdalo že to lepí a tak som pridala cukor a potom som mala pocit , že som to asi trochu prehnala, dalo sa to vyvalkať, netrhalo sa ale bolo to také suchšie a tak ked som robila lupienky na ruže vykrojila som koliesko vrch kolieska som stenčila lyžicou a ked som formovala nedali sa mi tie lupienky na vrchu tak ohnúť teda dali ale neostali tak, prilepovala som ich k sebe tak ,že som na spodok lupeňov dala slabučký poter vodou. , pekne suthli ale nedržali tvar ako som chcela, teda nedali sa hore tak pekne zahnúť aby ostali,

kde bola chyba???

cessy
11. aug 2009

lenka aj tak je peknucka
tie cisla si ako robila??mas neaku formu? 😕

cessy
11. aug 2009

alionuska ako pokracujes s kolesom??? 😕 😵

alionuska
11. aug 2009

Cessy,uz ho dokoncujem...akutar si idem namiesat farebnu MMF a pojdem sa potrapit...taky komplikovany obrazok mi poslala,ze budem mat co robit...tolko detailov je na tom elektrone..hadam sa mi to trochu bude podobat na original.... 😀 😀 😀 😀

alionuska
11. aug 2009

Inak baby ja som sa v tej sutazi s tym madagaskarom umiestnila na 8 mieste .Bolo tam 121 sutaznych tort a moj drahy mi povedal,ze keby som dala kvalitnejsiu foto tak som aj hadam v prvej patke.... 😀 😀 Ma to potesilo.... 🙂

veronkaj
11. aug 2009

poradíte mi čo som ja robila zle že mi nešli tie ružičky hore tak pekne ohnúť a vyformovať???

sofi07
11. aug 2009

jeej, ali, blahozelam, krasne umiestnenie!
veronkaj, ja ti neporadim, len zacinam ☹

cessy
11. aug 2009

alionuska a dalo sa aj neako hlasovat??? 😨 mohli sme aj mi pomoct k umiestneniu 😕
paradna bola ta torticka...chcela bysom veru vidiet tie co sa umiestnili pred tvojou 😒 🙄

veron ani ja ti neviem poradit, ruzicky mi vobec nejdu 😒

cessy
11. aug 2009

alionuska kedy mam upiect korpus a naplnit tortu, aby bola taka akurat na nedelu...v piatok upiect, sobotu naplnit a v nedelu jest??? 😕
chcem aby bola taka nazita, dobrucka 😕

basado
11. aug 2009

cessy komu ideš robit tortu?

basado
11. aug 2009

ja mam spravit na druhy tyžden kamoške a mam robit aj bratovy a jemu synovi, bojím sa aby som to vlastne zvladla 😝

basado
11. aug 2009

len ta bratova bude slana, tak mi možno muž pomože 😅

cessy
11. aug 2009

basabo mojmu syncekovi k rociku 😵 , dufam ze sa mi podari 😕

cessy
11. aug 2009

aku ises robit kamoske??k akemu sviatku?? 😨 😕

lyzenka
11. aug 2009

achojte žienky,

prepáčte, že sa sem tak vtierkam, dúfam, že neavadí...

...len som tu niekde čítala od alionusky, že robí marcipán z tých cukríkov marshalow....ako presne sa to robí....umyť pod studenou vodou, dať do mirkrošky roztopiť....a aj sa tam niečo pridáva? olej, alebo maslo?

cessy
11. aug 2009

lyzenka vobec nevadi, preco by malo, kludne sa pridaj 😵
na predchadzajucej strane je presny postup 😉

cessy
11. aug 2009

inak asi vsetky co sme tu robime potah z tych cukrikov, teda z MMF 😅

alionuska
11. aug 2009

Veronkaj,ja ti teda neviem,....mne sa z tej MMF robia ruzicky najlepsie...neviem mozno si mala tu hmotu makku,ze ti tie lupienky ovisali..... 😕
Cessy,moja-dakujem! No ta sutaz bola na stranke torty od mamy...ved tam si tusim aj prihlasena.....nie?? 😕 🙂
Inak koleso s elektronom som prave dokoncila...ty brdo..radsej by som robila dve farmy zo zvieratkami,ako jedno taketo kolo...bola to makacka..ale potom hodim foto,len si musim ist oddychnut...inak tento tyzden mam taky perny...chvalabohu,lebo treba seky zaplatit.... 😀 😀 Idem robit este tri torty na piatok,a v piatok este ideme s drahym do markizy do telerana... 😀 Aj tam im peciem tortu a v sobotu ideme na DEN OTVORENYCH DVERI...ja malovat detickam tvaricky a tatik ide robit airbrush tetovanie...tak sa tesime.

cessy
11. aug 2009

alionuska, no skoda...na tej strake sa este len zorientovavam 😕 . iba torty som si tam dala a ani cas som na nu moc nemala, tak neviem.....ze to bolo tam, radsej idem sem za vami na kona 🙂tu to poznam

takze uz je hotova????no paradicka.....

cessy
11. aug 2009

jeej alionuska tak ta budeme vidiet???myslim v tom telerane?? 😕 😅

lenkamt
11. aug 2009

Cessy - to som si kúpila také otláčatká na peceniehrou 😉

aj ja som zvedavá na Ali, v piatok nastavím budík 😀

alionuska
11. aug 2009

No baby...to mi nerobte...lebo budem mat tremu.... 😀 😀 😀 Inak ja ze to je zive vysielanie a ze je to len rano v telke a dnes som zistila,ze sa to da pozerat to telerano aj na internete...hocikedy... 😅 Idem konecne odfotit to koleso a dam ho sem.... 😉

wighy
11. aug 2009

ahojte

alionuska juuuj to si nenecham ujst a moooc drzim palce nech trema ide na 100km od teba 😀 😵