• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

22. augusta 2017 
@sofi07 a tie tikadla alebo rohy alebo ako sa to volá si ako urobila? :confused:
1. nov 2010 o 18:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lawli dakujeeeem

@vinka to je par drotikov prepletench a obalenych hnedou paskou a na tom je len gulocka vyformovana z potahovky
1. nov 2010 o 18:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zdenallicka teda ... v našom Kauflande som veru žiadne voľne pohodené krabice nevidela. Ja som mala doma staré zásoby, tak som doteraz míňala tie, no už sa minuli.

@sofi07 už som ti ho chválila na TOM ... je krásny. Ja som svojho robila rovnako s tým, že v tom čase som ešte nechyrovala o mramorovom marcipáne, tak som ho ručne maľovala štetcom s kakaom rozriedeným v alkohole ...
a rožky som robila celé z poťahovky a do vnútra som dala drôtik
1. nov 2010 o 18:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat Ony nejsou volně pohozené.. josu v takové velké kovové kleci..:slight_smile:
1. nov 2010 o 18:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sofi07 uzasne dorty

@zdenalicka dakujem to ma nenapadlo este sa s nimi pokusim o tom pobavit ci by sa im to pacilo mne sa to paci este raz dakujem :dizzy_face:
1. nov 2010 o 18:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zdenallicka tak nabudúce budem sliediť a hľadať :grinning: :grinning: Dík
1. nov 2010 o 18:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@motyl77 je to MMF z tych americkych cukrikov co byvaju v lidly len obcas takze som ani bielit nemusela
1. nov 2010 o 18:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lukika stuha je klasika z galanterky. Spojila som to pipping gelom co je take jedle lepidlo a spoj je zamaskovany ruzickami na boku
1. nov 2010 o 18:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas krasny havko, ako si dotvarovala hlavku, len si vyrezala z korpusu? ozaj aky davas papier,lebo ty tam nemas potravinarsku foliu, aby nenasiakol
@zdenallicka nadheraaa
1. nov 2010 o 19:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby prosim vas staci mi jeden balik na potiahnutie korpusu 25cm, myslim tie haribo z lidlu co sa umyvaju?
1. nov 2010 o 19:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@duplicka mělo by stačit, ale na nějaké ozdoby to už asi moc nezbyde.
1. nov 2010 o 19:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna no este mam troska z poslednej torty mmf z jojo cukrikov, mozem to mat v chladnicke 3 tyzdne? ci radsej urobit novu hmotu. mala som to supnut asi radsej do mrazaku :unamused:
1. nov 2010 o 19:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@duplicka ne klidně to můžeš mít jen v ledničce, a ani v ledničce to prý nemusí být a vydrží to dlouho, když to máš zabalené v potravinové folii, vždyť to je jen cukr a ty bonbony - to normálně přece v ledničce taky neskladuješ.... tam se nemá snad co zkazit, aspoň myslím :slight_smile: ... stačí to pak trošku nahřát v mikrovlnce a propracovat v ruce...
1. nov 2010 o 19:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sofi07 ta slimacikova torta je uzasna ako z rozpravky:slight_smile: a tie zvieratka okolo torty to mas take vykrajovacky???? :fearful: sanku mam az na kolenach :slight_smile:
1. nov 2010 o 19:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@duplicka to môžeš kludne mať v chladničke :wink: Aj mesiac nič sa tomu nestane. :slight_smile: Len to riadne zabal do sáčka aby to nevyschlo.Ked stvrdne ok dáš na 5 sekúnd do mikri a prepracuješ. :wink:
1. nov 2010 o 19:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sofi07 krásné dorty, ta slimáková je úžasná...
1. nov 2010 o 19:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas krasne ako si super vytvarovala aj tu vilu sikulka a na tie pismenka mas taku krasnu sablonu? :wink:
1. nov 2010 o 19:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vinka no super, tak som rada, ze moze zostat. lebo ja som robila z troch balikov jojo a ostalo mi, teda aj pri uplne mojej prvej mi zostalo a supla som do kosa :unamused: :unamused: :unamused: :unamused: :unamused: .konecne uz mam tie haribo umyvacie cukriky,tak sa tesim a verim,ze sa bude s nimi lepsie pracovat. tortu sice potrebujem az o dva tyzdne ,ale uz si zacinam skor planovat :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: nie ako vzdy na poslednu chvilu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
@reruna dakujem
@bzucinka2 pridavam sa k tebe nadherne teda aj slimacik aj postavicky
1. nov 2010 o 19:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vinka já bych řekla že to snad musí vydržet dýl než měsíc...teda jasně, že u vás, co pečete často, to nehrozí, že byste to tak dlouho skladovaly... ale my co tolik nepečem, tak podle mě záleží na spotřební době těch bonbonů....
1. nov 2010 o 19:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sofi07 krasne, slimacik je neskutocny,nadherny :dizzy_face:

baby, musi byt WI v chladnicke?
1. nov 2010 o 19:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@daducha nie nemusi , je tam pisana teplota a ja ju mavam v spajzy, pripaddne v chladnicke a ked viem ze budem nieco robit, tak si ju vyberiem, aby nebola taka tvrda :slight_smile:
1. nov 2010 o 19:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj kočeny..priznavam sa dobrovolne..nebola som tu cely tyzden...som bola zas pracovne vytazena..vcera u nasich na hodoch a kolotococh a dnes zas na navsteve a sviecocky palit...ale pridam vam moje najnovsie..za minuly tyzden..tak a idem si pomaly popozerat co krasne ste napiekli...papa
1. nov 2010 o 20:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@duplicka tak ja sem potahovala s tym dort kosik a boky byly hrubsi 4mm vrch sem udelala na 3mm a jeste mi z toho vyslo ucho a na vrchu pleteni :slight_smile: a to bylo hrube asi 3mm takze da se a zbude i na ozoby musis to sikovno rozvalat

ja pecu tento tyden 4 a si rikam ze mi budou 3 baliky stacit bo jeste mam doma zelenou a cedou tak bych je taky pouzila kdyz bude schazet tak zabehnu prikoupt a bude :grinning: ale tesim sa upecu si ve stredu a ctvrtek pak to vecer naplnim a potahnu pokud mi zbude sila a v patek dodelam ostatni ale mohla bych asi zacit az ve ctvrtek ale musim to stihout upect a naplnit neb v patek bych cely den potahovala a dozdobovala aby to bylo na sobotu nachystane s tym ze jeden bude na nedeli mamce teda otcinovi takze ten muzu nechat i na sobotu :grinning:
1. nov 2010 o 20:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A este jednu na krst som robila,ale to nemam este stiahnute v pocitaci..tak tu vam sem hodim zajtra...lebo tu som robila na nedelu ,pre sesternicu .... :slight_smile:
1. nov 2010 o 20:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Vinka tuto, pismenka som nerobila, ale asi by som si ich vytlacila, poprasila stetcom a potom zafarbene hodila na tortu. Tu krabicku na sperky som malovala tak nasucho stetcom a bola peknucka ta farba
1. nov 2010 o 20:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alionuska nadherneee a ta fialkovaa ta maaaa naaaadherneeee mramorovanie....to si vyvalkas viac sulankov a potom to este zkrucas alebo ako to robis ze je to tak nahusto????? :astonished: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: no a slonik ten nema chyby a aj ostatne si proste sikovnica sikovna a fakt nechapem ako toto stihas :astonished: :wink: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
1. nov 2010 o 20:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vinka ona bola cela bielozlata, to bolo pre kolegynku chcela nieco neutralne, na fotke velmi nevidiet, ale fakt ta farba bola taka kovova ako zlato
1. nov 2010 o 20:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
alionuška chodím nakrrrrkať celý den a Teba nikde ale dočkala som sa,nádherne ako vždy :wink:
1. nov 2010 o 20:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hejdita dakujem ,moja..ano sulam aj dve tri odtiene... neviem teraz ktoru presne mas ny mysli...su tam dve tusim mramorovane..aj ta s lebkou..to bola cierna a fialova a ta s orchideou,bledofialova a fialova.. vylam hada ,prelozim,zas valam,prelozim..atd..az je to take pasikave a potom to rozvalkam a je to! Slon bol obrovsky...este sem dam jednu foto,aby ste mali predstavu..skoro 7kg.
1. nov 2010 o 20:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alionuska ty carodejnica, nadherneeeeeeeeeeeeee a vobec vsetky torticky co aj ostatne babulky popridavali, sikovnice
1. nov 2010 o 20:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok