Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
23. feb 2014

@aduskatt to auto nema kolesa naschval? 😕 😅 pride mi to take ...nedokoncene alebo ako by som to povedala 😒 to bolo take zadanie? 😕 😖
mne tam tie mandarinky dost vadia...uplne rusia dojem z tej torticky, dufam, ze sa nehnevas 😅 😖
ja by som sa skor asi snazila spravit nejaku kopu ako keby hliny alebo piesku a mozno tam ich zapracovat...ale toto mi pride...cudne? 😅
Sak ten smart kym to budu jest bude uplne slizky..to im nevadi? 😅 😝

pipka
23. feb 2014

@dm1 ten medved je nahodou 100 bodovyyyy 😎 aj ta Masa 😉 uplne super 😉
vobec..klobuk dole, tolko modelovania, mas moj obdiv 😵 😵 😵

ale pjosim pjosim na vlaciku mi chyba komínik 😅 😀 😅 moj Tomasko mi tu hovori, ze mama a kade mu ide dym? 😀 😀 a ja ze..to je asi elektricky vlacik vies...a ten nema komin 😀 😉 😅

sticker
23. feb 2014

@lawli Krásne 🙂 Dve som si uložila pre inšpi. 🙂

aduskatt
23. feb 2014

@pipka prave preto som to cele poobtierala pipnggelom, aby sa toho smartu mandarinky nikde nedotkli, oni si vyslovene zelali na torte mat mandarinky, netusim, kde na to prisli

jakelina
23. feb 2014

@aduskatt a nechtěli mandarinky z marcipánu, jako že je třeba veze to auto? Tohle mi přijde hrozně divné a u toho auta to vypadá fakt divně. Asi bych je dala na tu korbu, normálně vystlala sáčkem a nebo alobalem a na ně položila jako náklad, když už tam musí být měsíčky mandarinek. A to máš zavařené a nebo čerstvé?? Ty čerstvé mají tu slupku, tak z nich neteče tak moc ta voda. Nebyly by lepší takové??

aduskatt
23. feb 2014

@jakelina nie, chceli uplne zive, normalne a lentilky na korbu........aj mne to pride divne, ale maju, co chceli, tak ci tak, nepojdem im teraz zvonit, ze im to idem prerobit, lebo si vymysleli blbinu🙂)

elamaslakova
23. feb 2014

Pridávam moju včerajšiu , bola do tomboly

janka22201
23. feb 2014

ahojte šikulky,prosím o radu tie čo robia poťah z MMF,sem tam niečo doma upečiem ,torty len rodine k narodeninám ,ale tu sa ich neodvážim zavesiť🙂-oproti vaším umeleckým dielam, sa akosi hanbím 😅 .Posledné dve sa mi stalo(ale už aj predtým) že mi poťah neskutočne bublinkoval.Sto krát som to opravovala, pridávala cukor,žehlila do zdivenia ,ale furt mi to robí a vlastne ani neviem kde je pes zakopaný-dať viac vody alebo cukru...?Ďakujem za každú radu 🙂

florentina
23. feb 2014

@pipka 😀 pošlu, pošlu, ale bude to málo platné....prostě ten můj chlap vždycky ví, jak mě potěšit 😝 ...taky jsem mu na to řekla, jestli si uvědomuje, že jsem ještě večer měla na stole jen "pytlík mouky, misku vajec, šlehačku a jednu barvičku" a dnes má na stole draka... 😎...tak jsme se pak tomu zasmáli, on je prostě takový můj kritik. Ale Johanka byla nadšená, pořád ji chodí pusinkovat a hladit....ale prý je to jen dort a je hodný, tak jí nebude vadit, že ji spapáme 😀 (už zůstala jen hlava)

lawli
23. feb 2014

@pipka ďakujeeem 🙂

mysiatkoo
23. feb 2014

jaaaj kolko ste popisali, toto si budem musiet v klude popozerat a popacitkovat az z domaceho kresla ... len naryxlo jedna mojmu tatkovi k narodkam...skusala som s bielou coko robit stencil....pakaren 😀

mysiatkoo
23. feb 2014

@bubobubina tesim sa,ze pomohlo 😉

pppeeetttaaa
23. feb 2014

Ahojte dievčence, už dlho vás obdivujem.. aj ja pečiem niečo cez rok.. môžem sa k Vám pridať? toto sú moje včerajšie tortičky..
pečiem také klasické tortičky, pribináčik, mascarpone, jogurt, tvaroh, čoko, citrónová s ananásom.. nemáte niejakú dobrú kombináciu? neviem ako mám kombinovať do jednej torty napr. 2 druhy plniek.. ak máte skúsenosti poprosím o nejaké rady.. ďakujem a teším sa na Vaše výtvory.. 🙂

dagmarmustafa
23. feb 2014

Víkendovky🙂....Peknu nedelu Vam prajem 🙂

pipka
23. feb 2014

@mysiatkoo mnaam boze aka dobrota 😕 😵 😵 😵 😎

lawli
23. feb 2014

@janka22201 Ja poťahujem iba MMF , až na jednu tortu, ktorú som poťahovala so smartom....ako mám rozumieť slovu bublinkovať ?....tvoria sa ti vzduchové bublinky v poťahovke ,alebo je taký akoby s pórmi ,takými malými krátermi?

dagmarmustafa
23. feb 2014
lawli
23. feb 2014

@sticker Ďakujem 🙂 kľudne si ulož ,mne to len dvíha sebavedomie 😀

zz134
23. feb 2014

Ahojte kocky, zas idem otravovat ...prosim nejaky recept na cake pops? Dakujem moc!

janka22201
23. feb 2014

@lawli áno sú to bublinky ktoré keď prasknú zostane tam niekedy dierka,tak to znova spojím...ale opraviť to neviem,prekonám hanbu a dám tu fotku tej mojej včerajšej ,myslím že je to vidno

meo
23. feb 2014

Tak přidávám svůj další skromný pokus. Poprvně jsem dělala pro někoho jiného než pro rodinu. Na přání byl čokoládový korpus, čokoládový krém a dort musel být růžový s kytičkama. Uprostřed jsem nechala místo na svíčky, chtěli si dát svoje. 😉

lawli
23. feb 2014

@janka22201 veď je nádherná ,aká hanba...tie bublinky sú podľa mňa z toho ,že tú hmotu pri mieseni málo tlačíš...teda keď ju hnetieš ,tak sa do toho opri poriadne silou...mne sa to tiež niekedy stane keď robím viac tortičiek a pri poslednej mi už neostávajú sily na zapracovanie...myslím ,že je tam vzduch. Ak by išlo o také priehlbinky ,kráteriky po torte ,tak to je aj cukrom...už sa mi dvakrát stalo ,že som použila iný praš. cukor a potom ta hmota bola taká akoby pieskovejšia a na niektorých miestach sú kráteriky...odvtedy som verná iba jednej značke cukru..a iný už nikdy viac 🙂

janka22201
23. feb 2014

@lawli ďakujem si zlatá 😵 ,ale ja vidím tvoje aj iné diela,a tie moje nevyzerajú moc vábne a no a ten poťah tak to som sama zo seba nešťastná.Myslela som že vymiesený je dosť, lebo na tortu som ho dávala asi po piatom znovu vymiesení a znovu vyvaľkaní kôli tým bublinám.Cukor dávam len považ. a poctivo preosiaty ☹

lawli
23. feb 2014

@janka22201 Mne sa zdá ,že tie bublinky sa vytvárajú ešte viac keď sa ten poťah hnetie dokola....ona ta hmota je stale tvrdšia zle sa spracuváva....a tým že je tvrdšia ,tak sa zase dovnútra zapracuváva vzduch....je to len môj osobný nzor, teda postreh ,pri tom ako ju spracuvávam ja ... 🙂

daja55
23. feb 2014

@mysiatkoo náderná tortička, na budúci týždeň mám robiť čokoládovú,/ keď jej to nevyhovorím/, bojím sa toho, pretože som to ešte nerobila.Ak dám len ganache , bude sa na to dať krajka, čoho sa mám vyvarovať, alebo daj nejakú dobrú radu, ako na to, PROSÍM 🙂 🙂 🙂 🙂

daja55
23. feb 2014

Moje dnešné muffiny, trošku som experimentovala s polevou a s krajkou 😀

daja55
23. feb 2014

@elamaslakova velmi milá

daja55
23. feb 2014

@elamaslakova Všetky sú nádherné 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

daja55
23. feb 2014

@lawli perfektné 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

anibas
23. feb 2014

@lawli Nááááádherné 😵 😵 😵