Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
23. feb 2014

@pristela krásna rybička 😀

vlada111
23. feb 2014

@maya30 krásne diela ako vždy. Ja by som tú krivú zdobila dva dni 😀

vlada111
23. feb 2014

@mirinecka stres stál za to, tortička je krásna

artepf
23. feb 2014

ahoj holky, moc krásné dortíky, každý víkend se těším, jakou inspiraci si tady od vás budu moct uložit 😵 a přidávám svoje, mám dost, hlavně ten poslední - kytka v květináči (schválně jestli poznáte, co je to za kytku, já ji viděla poprvé v životě 😝 ), mi určitě pár roků přidala, zlaté orchidey 😠 , přitom nevypadala na fotkách tak složitě 😅

aduskatt
23. feb 2014

@artepf no ved strelicia, nie? ak teda dobre poznam kvety, mas to krasne 🙂

mrka2
23. feb 2014

@artepf wow! nadherne su vsetky 🙂 ja osobne kvety po mene vobec nepoznam,nemam k nim vztah 😔 ,ale torticky paradne 😉

vlada111
23. feb 2014

@lawli opäť precízna robotička, super 😉

vlada111
23. feb 2014

@pipka si chutná 😉

vlada111
23. feb 2014

@mysiatkoo tá torta je geniálna

vlada111
23. feb 2014

@mamcas fajnovo si ju vyrovnala a tie oblaky sú ešte lepšie ako bez nich

vlada111
23. feb 2014

@ajka82 prosím ťa, vykašli na sa na to. Čo ty vieš ako to to dieťa vníma. Nemôžeš sa zaoberať takýmito hypotetickými tézami ☹

vlada111
23. feb 2014

@pristela
@pipka ty opica, láska má veľa podôb, ukludni sa 😀

lokalistin
23. feb 2014

@janka22201 torta je pekna,kludne pridaj aj viac, s MMF neporadim,ja ho nikdy poriadne neviem zarobit 😉

pipka
23. feb 2014

@artepf prekraaaasne 😉 a kvetinka strelícia 😎 kraasne sa ti podarila, stalo to za tie nervy 🙂

pipka
23. feb 2014

no babulky, ja som akurat dobalila, tak sa na tyzden lucim..ak by som vam moooc chybala, tak som na mobile 😀 to je jedine co nam v horach bude fungovat 😝 😀
majte sa tu krasne a dufam, ze ked sa vratim, tak mi budu oci vypadavat z jamiek od tej nadhery co tu zase pribudne 😉 😉 😉

mysiatkoo
23. feb 2014

@pipka uziiiiiiiiivajte 😵
@vlada111 😵 dakujem!

woman04
23. feb 2014

@pipka pohodový týždeň prajem...to si dobrá,ja by som ešte o druhej balila 😀

torticka40
24. feb 2014
torticka40
24. feb 2014

cokoladova s profiteroles 🙂

sticker
24. feb 2014

Ahojte, viete mi prosím poradiť, či by torta, ktorej fotku sem pridám presiahla váhou 4kg? Zaujíma ma iba tá hlava. Nie je to moja torta, našla som tu v albumoch, tak snáď sa nikto nenahnevá, že ju sem dám 😕 A keby náhodou aj robím tú hlavu takto, bolo by treba ju nejako vystužiť, či nie? Ale asi spravím "ležiacu" hlavu, lebo tam mám istotu, že sa to zmestí do tých 4kg. Chcú ju aj s ovocím. Ďakujem

susuzuzi
24. feb 2014

@pipka Dakujem velmi pekne 🙂

mirinecka
24. feb 2014

@vlada111 ďakujem, stres je dobrý pomocník 😀

janka22201
24. feb 2014

@mysiatkoo možno si hovoríte amatérky,ale kľudne by ste tromfli hocakého "prepitujem "profesionála.Fakt,rešpekt pred všetkými.Ďakujem za každú radu,možno raz ,snáď, upečiem aj ja tortu,ktorá sa aj mne samej bude páčiť 😵

muffinka8
24. feb 2014

@janka22201 ak budeš čítať, sledovať rady, videá ... tak isto hej. Nejde to hneď, ale každou tortou sa človek učí a zlepšuje. Ak je trochu sebakritický a dá si poradiť, tak sa bude stále zlepšovať. Mnohé z nás sa tu učili aj na vlastných chybách. Lebo niektoré veci sa inak ani nedajú. Každému vyhovuje niečo iné, a to sama uvidíš keď budeš skúšať 🙂

muffinka8
24. feb 2014

@janka22201 pozri aj tu: www.tortysnov.sk sú tam tiež kadejaké recepty, postupy ...

janka22201
24. feb 2014

@pipka si zlatá 😀 ďakujem

janka22201
24. feb 2014

@muffinka8ďakujem za povzbudenie, ja pečiem skutočne len pár tortičiek ročne,keď majú deti narodeniny a pre mm,sestru,tak keď sa mi niečo ako tak podarí,tak tú ďalšiu potom dobabrem 😝 preto sa aj obávam piecť niečo pre cudzích.Tie videá a fotopostupy je fakt pre začiatočníka veľká pomoc 🙂 ďakujem

chvapilu
24. feb 2014

@vlada111 děkuju

pukica
24. feb 2014

@mojmacik dakujem za radu,no nakoniec som sa na to vyspala a normal ma osvietil,mala som taku zvlastnu ruzovu,tda potah takej cudnej farby,ten som si na tenke pasiky vysulkala,dala aj s potahom na par sekund do mikrovlnky a vovalkala som tam tie pasiky a vypada to super,ked to dokoncim hodim foto 🙂

halienka
24. feb 2014

Ahojte babky, tak moje tohtotýždňovky konečne za mnou, poslednú s vláčikom som práve dokončila bo je na dnes. S tou pre 17r. slečnu som s akapánek potrápila, do posledného momentu som nevedela ako také dačo zobraziť, že skupina One Direction, anglická vlajka, meno a vek, ako to urobiť, postavičky tam zákazníčka modelovať nechcela, tak som objednávala oplátku, ktorá dorazila asi 4 hodiny pred odovzdávaním torty, no byčica, a teda rovné čiary veru nie sú moja parketa, tá zástava des 😝 😀 Bubon pre malého 6r. chlapčeka k meninám, a nešťastný vláčik Tomáš, čo mal byť do 25 Evri, jasné, že som váhu prešvihla, váži 2,8 a výzdoba je tie nadpriemer za takú cenu, ale nemám to srdce tam 3.r. chlapčekovi švacnúť len oplátku ☹ sa nehodím na takýto biznis tuším 😝 😀
Vaše tortičky nádhera jedna za druhou, @maya30 ty brďo, tá trojposchodka je super, ale verím že nervy v kýbli pri takom niečom, ale všetky krásne, a spýtam sa na tie kvietky pre Boženku, také bielo ružové, tie lupienky sú robené každý zvlášť na drôtiku? Je to krásne, musím už také aj ja vyskúšať, len mi to pripadá aj vcelku kvalitná prplačka asi, že? Ale mooc sa mi také páčia 🙂
@adrika202 super sa ti podarila 😵 😵 😵
@pristela no tvoj Nemo je úchvatnýýý 😵
@ejkula s dovolením harmoničku kopírujem do inšpirácií, je super, svokrík hrá na harmoniku, tak raz učrite aj ja skúsim dačo také 🙂
@mirinecka krásne jemné srdiečko 🙂