Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

elamaslakova
25. feb 2014

@artepf Nádherné tortičky

@halienka Nádherné tortičky
@torticka40 krásna , jemná tortička

jakelina
25. feb 2014

@mysicka3703 zabarvi si hmotu na modro a pak přidej černou, bude to krásná černá sytá barva

sticker
25. feb 2014

@aduskatt Adi opäť rýchlosť blesku 🙂 Moc ďakujem 😎

aduskatt
25. feb 2014

@sticker za malicko🙂)) vidim, že pošta to tentokrát zmákla na jednotku🙂

aduskatt
25. feb 2014

@mysicka3703 toto som potahovala ciernou Pettinice

mysicka3703
25. feb 2014

@aduskatt krásna! A dobre sa ti s ňou pracovalo? Nebola moc mäkká?

aduskatt
25. feb 2014

@mysicka3703 ja par tyzdnov potahujem s touto hmotou, pracovalo sa mi s nou lepsie ako s talianskou, ktoru som mala kedysi, je fakt, ze sem tam som mala torsku cierne ruky a ked sa mi zdalo, ze zacina moc lepit, tak som vmiesila trosku praskoveho cukru a bolo to OK, pri valkani som potom uz nepodsypavala vobec

aduskatt
25. feb 2014

@mysicka3703 ale tak vseobecne Pettinice hmota je maksia ako Smartflex a treba s nou pracovat rychlo, teda neda sa vyvalkat a ist si vypit kafe🙂

blcha
25. feb 2014

ahojte dievcence potrebujem inspiraciu torticku panske hodinky rolex v krabicke v googli mi to vyhodilo len jedny ak by ste mali niekde nieco podobne fakt by mi to pomohlo

mimcak
25. feb 2014

@aduskatt ,

@mysicka3703 mňa tiež čaká poťahovanie čiernou,ale rozmýšľam,že si kúpim už nafarbenú,lebo minule som síce nafarbila na peknú čiernu,ale minula som tolko extragelovky,že 😝 😝 😝 . Tak som si povedala,že radšej kúpim hotovú,ale tiež neviem ktorú.

ferinka
25. feb 2014

Já si kupuju černý Smartflex 🙂

jakelina
25. feb 2014
sticker
25. feb 2014

@mysicka3703 Ja som poťahovala s tou istou hmotou ako "aduskatt" a super 🙂 Bola to malá torta 23 a ešte mi teda riadne hmoty ostalo 🙂 😉

blcha
25. feb 2014

@jakelina dakujem hned je tam viac obrazkov ako som nasla ja snad nieco vymyslim 😉

maya30
25. feb 2014

@mimcak ja som to farbenie tiez uz vzdala, radsej kupujem, teraz mam rainbow, je v pohoe aj cena fajn 😉

maya30
25. feb 2014

kocky hladam inspi na cisto bielu svadobnu torticku s kvetmi, pomozte pls 🙂

evikj33
25. feb 2014

Holky kdo ještě váháte nad krajkou tak je ted v akci tady: http://www.aliexpress.com/item/S-S-L002-big-but...

dada2007
25. feb 2014

@mimcak ja používam čiernu práškovu z drogérky...za 0,85e........zafarbí krásne na čierno. Dám si rukavice, zmiešam prášok s vodou a idééééééééém 😉 teda väčšnou to dám zafarbiť MM 😅

muffinka8
25. feb 2014

Baby, mám otázočku a prosím radu 😅
Mám recept na skvelé muffiny (150g masla, 150g cukru, 2 vajíčka, 175g hladkej múky, 1čl PDP, ... 180°C - 20min) ja k nik dávam aj ovocie (čučoriedky, maliny) a jemnejšie a nadýchanejšie muffiny som v živote nejedla 😅 😵 No košíčky sú z nich celééééé komplet premastené 😖 až z nich kvapká
Nemáte nejaký dobrý recept na jemnulinké muffiny, ktoré tak nemastia? 😕

lucianak
25. feb 2014

ja som robila muffky takto... 100g hladká a 100g polohrubá múka, 150g cukor, 1 lyž. kypr. prášok, 75ml olej, 75 ml mlieko, 1 vajce, štipka soli a nejaké ovocie podľa chuti....
Niekedy dám cukru menej a keď sa mi zdá husté cesto, tak dolejem mllieko. To je tak na 12ks.

timuss
25. feb 2014

viem, že ste to tu minule riešili...rovnaký recept, rovnaké suroviny, rovnaký postup, pri pečení korpus krásne vysoký, aj trošku prečnieval cez ráfik a po vybratí z rúry mi začal klesať stred...najprv som sa zľakla, že je nedopečený, ale nie, no po vybratí z ráfika mi celý klesol o necelé 3 cm ☹ 😠 😠 😠 😠 .....a ešte ani pudingový krém nie je taký tuhý, aký zvykol byť, lebo som nemala doma kukuričný škrob a ďalší puding som nechcela otvárať, že aj tak ju neidem poťahovať, bude čokoládová, že ten krém nemusí byť taký tuhý, ale tak mohla som radšej dať ešte trošku pudingu....uvidím ako mi stuhne v chladničke...no ale keď sa darí tak sa darí 😝 😝 😝

ejkula
25. feb 2014

@maya30 ja som robila jednu takúto

ejkula
25. feb 2014

@maya30 a ešte mám uložené

jakelina
25. feb 2014
leotik
25. feb 2014

ahojte baby...poprosim vas o radu ako spravne farbite marcipan praskovou farbou?dakujeeeem

sisika
25. feb 2014

@elamaslakova prosim ta,chcela som dat like,ale naslo mi to viac fotiek bez oznacenia-mas tam tu svoju pod rovnakym nickom ako tu?
Edit: uz som nasla,nacitavalo mi ich odzadu...
Kraaasna!

elamaslakova
25. feb 2014

@sisika Je to fotka č. 12 a mám to pod menom Elena Masláková tu je link
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.44435...

aduskatt
25. feb 2014

@leotik rozpustit v alkohole a vmiesit. Postup vmiesenia farby najdes napriklad na www.mnamuela.sk hore v sekcii Pracovne postupy, su tam rozne videa a toto medzi nimi

halienka
25. feb 2014

@maya30 ďakujem, asi je to ozaj o odvahe 😀 vyskúšam a uvidím, by som potrebovala viac objednávok na kvetové ale tých mám pozriedka, väčšinou tie detské furt 😝 😀
Tu sú nejaké INSPI z NETU biele tortičky čo mám ja uložené 🙂 snáď pomôžu 😉

maya30
25. feb 2014

@ejkula
@jakelina
@halienka baby dakujem...potrebujem to doladit k tej torte so zaprahom 😝 dnes mi dosiel ten plastovy koc a je to strasne malickeee...vobec nemam predstavu ako to urobit aby to bolo pekne, nechali to nakoniec na mna...