Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
25. feb 2014

@mimcak byvaju aj take dute trubicky, ale nie tie tenke ale take hrube ako sojove

pristela
25. feb 2014

@blcha kujeeem,aaach sa mi to nechce nejak kukat, ja teda milujem ich pesnicky ale na pozeranie ee, uz som to spominala , zda sa mi to ....divné to ich prezliekanie atd

pralinka25
25. feb 2014

@aduskatt Adi aj mne pekne narastol aj rovny bol seeecko v pohodicke az kym som ho nevytiahla a po chvilke bola z neho palacinka 🙄

lokalistin
26. feb 2014
bubobubina
26. feb 2014

ahooooj babulkyyy, mam otazku, ako by ste urobili diamant? 😒 osemrocna slecna si vymyslela, ze chce nestandardnu tortu, cervene srdce s diamantom 😖

sticker
26. feb 2014

Baby keď šľaháte šľahačku s čokoládou dávate smetafixy podľa počtu šľahačky, či môžem dať aj menej. Robím zo 6 šľahačiek tak premýšľam, či nestačí 5 smetafixov..... Aby som to nemala zase moc husté. Už takto sa bojím, či mi to môj šľahač vyšľahá 😝

mizulienka
26. feb 2014

@sticker ja by som dala aj menej, niekedy davam na 2 slahacky iba 1 smetafix a v pohode.

sticker
26. feb 2014

@mizulienka Ďakujem 🙂

blcha
26. feb 2014

@lokalistin dakujem pekne za inspiracie budem sa mat s cim trapit zasa 😉
no a ako som si myslela ze tento tyzden bez torty uz je to tu peciem zatial ale len jednu 😉

mimcak
26. feb 2014

@pristela no také hrube trubičky som ešte nevidela. 😒 dnes idem na nákup tak sa musím poobzerať . Vďaka

mimcak
26. feb 2014

@sticker ja dávam aj menej a niekedy ani nedám .

jakelina
26. feb 2014

@pralinka25 nevím jak se pozná na bílkách, že jsou přešlehané. Já jsem to nikdy neměřila jak dlouho šlehám a dělám korpus z celých vajec, ale někde bylo téma na propadající se korpus a psaly tam kočky, že to může udělat když se dlouho šlehá v robotu, nedopečený korpus a nebo moc prášku do pečiva. To jsou moje postřehy.

sticker
26. feb 2014

Práve som zistila, že sa mi podložka s tortou nezmestí do chladničky 😠 ☹ 🙄 Kupovaná podložka, do kelu!!! Chýba mi tak pol centimetra. Ja mám také mierne oblúky vo vnútri chladničky!!!! Ešte je možnosť to mať len na nejakej tácke zatiaľ, ale ja sa bojím s tortou manipulovať 😒 Aby sa mi neprelomila... No ale asi skúsim! A idem robiť ďalšiu, tá má našťastie menšiu podložku 😝

jakelina
26. feb 2014

@sticker taky se mi to jednou stalo a na podložce jsem měla auto a ještě podložené, aby vypadalo, že stojí na kolách. Od té doby jdu prázdnou podložku zkusit strčit do lednice, než na ni dám dort

mysiatkoo
26. feb 2014

@jakelina @pralinka25 preslahane bielka tvoria na spodku misy tekutinu... vraj... stalo sa mi to raz, tak neviem co je na tom pravdy

mysiatkoo
26. feb 2014

@sticker skus podlozit pod podlozku nieco, co ti ju troxu nadvihne, ak nemas obluky po celej vyske xladnicky teda.. a ak budes musiet manipulovat, tak si vezmi dobre siroky noz a zmaknes v pohode preniest - ja na to pouzivam taky sekac masovy

halienka
26. feb 2014

@sticker a keby si skúsila zastrihnúť alebo nejak zrezať tie rohy podložky tiež do oblúku či do šikminy? 😅

aduskatt
26. feb 2014

@pralinka25 skusiem nbuduce upiect u mna a uvidime, ci splasne. Aspon zisitme, ci nemas ruru naprd🙂)

sticker
26. feb 2014

@halienka Ja som tú podložku ešte obalila papierom, lebo som ju nechcela mať zlatú, takže už nebude zrezávať, ale teda nenapadlo by ma, že pri kupovanej sa takto seknem 😒 . To je doslova pol centimetra. Ale zaniesla som ju k našim - bývajú o poschodie nižšie 😀 Len otec varí huspeninu, tak mám hrôzu, keď to dá do chladničky, aby mi torta nenasmradla. Ale skúsim ju podložiť potom u mňa, ako mi poradila @mysiatkoo 🙂

sikag
26. feb 2014

@lucula73 tuto maju napriklad http://toptorticka.sk/product.php?id_product=1628
ak nechces celu ja by som si jeden pasik od teba zobrala

@pristela idem opat po radu 🙂 drotikovana pivonia. aku vykrajovacku pouzivas a na com susis? a ked to zacnes spajat dokopy mas to uz fest tvrde alebo este take ze sa to da prisposobit? lebo ja ked to necham poriadne stvrdnut tak mi to potom neda taky oblucik aky potrebujem. a kolko lupienkov / vrstiev priblizne urobis? tipujem ze nepocitas ale aspon odhadom 😉 ja som doteraz vzdy lepila ale chcem sa trosku posunut dalej 😉 a este ked das drotik a pasik zozadu, ten pasik tam potom vzdy trosku vidiet ci? alebo das ten pasik zvnutra a ozilkujes? diky za tipy

mimcak
26. feb 2014

@sikag , @lucula 73 a jeden aj ja by som vzala 🙂 😉

sticker
26. feb 2014

@mysiatkoo Jáj, nevypodložím, oblúk po celej šírke chladničky 😀 Jáj, no nezabavím sa? 😝

pristela
26. feb 2014

@sikag hladala som ti obrazky, bo aspon u mna to s nimi ide lepsie 😀 ako davam drotik a ako ho zapracujem : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4526059... , toto je staraaaaa fotosa, ale doteraz to robim takto je to pre mna najrychlejsi a najlahsi sposob , ked ten pasik homty ktory das na drotik s tou kosticou krasne "rozotries" dostratena pomocou vody , nieje poznat ziaden pasik, ale ja sa s tym zvacsa az tak nehram ./je dolezite na ten lupen niecim zatlacit -žilkovac, abo len prejst válkom , rukou aby ten drot dnu prilnul uplne k hmote zo vsetkych stran a netocil sa potom , ja robievam vzdy slzicku na konci niekto nerobi, cize nemusi byt., lepím klasika vodou/
Pivonku robim s touto vykrajovackou od cinankov : http://www.hypernakup.biznisweb.sk/product/vykr... baby robievaju aj takymi zubkovanymi srdieckami , ale to ja nemam .
ja nechavam stvrdnut uplne pretoze to vytvarujem pred tym do tvaru aby to slo, zvacsa susim na polievkovych lyziciach tie mensie na plastovych /i ked niekedy nestiham a viazem hned makke , ale kedze valkam na tenucko kraje su aj tak uz ztvrdnute a nemozem menit moc tvar, jedine co mi vtedy dorik vypadava 😠 , ale vsak cas, no co ti poviem 😝 / pocet ja uz vazne neviem ale tusin som zacinala 4male 4stredne a tusin 5 velkych 😕

pristela
26. feb 2014

@sticker zrež oblúk v chladnicke 😀 😀 😀 😀 😀 vsak na co ti je tam ked zavadzia 😀 😀 😀 😀

sticker
26. feb 2014

@pristela Že ma toto nenapadlo! 😀 😀 😀 😀 Ale mám chuť, vážne 😅 😝 Ako sa poznám, ja zrežem tú podložku a na novo ju obalím papierom a celofánom 😝

jakelina
26. feb 2014

@sticker když položíš lednici naležato, tak ti ta vejde podložka určitě 😀 😀 😀

jakelina
26. feb 2014

@pristela zlatko, náš malý po mě chce dort Máša a medvěd a nejraději má ten díl jak spolu chytají ty ryby. Ty jsi už takový dělala, tak bych se možná pokusila něco takového udělat. Jenom se chci zeptat, to jezírko jsi čím podepřela?? Máš tam takové sloupy omotané fondánem. Jestli ti to teda nevadí, stejně ta moje kopie bude vedle toho tvého dortu jako trabant vedle BMV. 😒 Nevím jestli se mi to jezírko vůbec povede udělat a mám strach, aby to nějak nezačalo vlhnout. No možná udělám jenom Mášu a medvěda s udicemi a jezírko normálně z modré hmoty a bude to. 😝 😝

lucula73
26. feb 2014

@sikag
@mimcak dievčatá,to bola iná krajka,neviem sem dať obrázok,mi to nejde nejak,ale už som zistila,že tú čo hľadám,majú iba v číne 😀 😝
tak túto čo ste našli,mi požičia jedna dobrá dušička a tú druhú z tej číny skusim objednať,len ja to neviem,tak najprv musím zistiť,ako sa to robí......
http://solution-vp.cz/ikara/Forma-na-jedlou-kra...

tu je na nu link,ak by ste chceli aj takúto,tak ak sa mi podarí to kúpiť,možem vám vziať.. 😉

pristela
26. feb 2014

@jakelina 😀 😀 😀 😀 😀

pristela
26. feb 2014

@jakelina jaska , podoprete je slamkami , a ono mne nic nenavlhlo , normal bonpari roztopene v rure, zapichla som do korpusu uz potiahnutej torty, dozdobila, dala do chladnicky v noci , na obed po to dosli, ziadna zmena skupenstva nebola , cestovalo to hodinu v aute , oslavu mali az na druhy den, cize tiez to supli do chladnicky a tiez sa nic nestalo, tak neviem kedy a ako to vlhne, ja som mala stastie a všícko slo hladceee 😀 az na to že jedno jazero sa mi rozbilo na milion kuskov , ked mi neviem akym zazrakom padlo na zem 😀 😀 😀 😀 jasne, že to ale nebola moja chyba 😀 😀