• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

18. októbra 2017 
Baby,ako sa dá pracovať s písmenami na tortu-myslím s tými drobnými písmenami,čo sú v šablone???Marcipán som tam horko-ťažko "napchala,no vybrať som ho nevedela... :grinning: Nie som v tortičkovaní "profík",len tak skúšam-učím sa :wink: DAKUJEM za každú radu :slight_smile:
1. mar 2014 o 13:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela Žanet prosím ťa, ten ranunculus sa dá robiť aj bez drôtika? :sweat_smile: A používaš akú vykrajovačku, tú akoby slzičku?
1. mar 2014 o 13:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela nadhera, mas krasne kvietky, si popasiem na nich oci :grinning:
1. mar 2014 o 13:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jaroska myslíš písmenká v lište? Alebo nejaká silikónová forma? Keď máš v lište tak hmotu vyvaľkaj na tenko, nechaj trochu obschnúť a potom prilož písmenko, zatlač a pošúchaj po podložke. Potom buď pobúchaj lištou o kraj stola a vypadne, alebo špáradlom z druhej stravy jemne vytlač von.
1. mar 2014 o 13:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@muffinka8 ano,myslela som v lište... :slight_smile: Dakujem za radu,vyskúšam!!!
1. mar 2014 o 13:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jaroska neviem či máš na mysli také tie lišty s písmenkami, ja som to na začiatku robila tak, že som si natenúčko vyvaľkala, zatlačila opatrne a vykrojila, potom som to šupla do chladničky na 10 min. vybrala, 1 min. nechala vybraté a potom som klepla o stôl a ono to vypadlo. Ale objavila som iný spôsob a teraz robím len tak, vyvaľkám hmotu na tenúčko, fakt musí byť tenka, a nechám ju na stole trochu obschnúť, aby tak trochu stuhla. Potom opatrným krúžením pritláčam tú lištu, fakt jemnúčko a pomaly pritláčam a krúžim. prebytočný materiál stiahnem a potom buď len klepnem o stôl, alebo pri takých tých lištách čo majú aj taký akoby vytláčací systém, tak len jemne vytlačím a písmenko hotové :slight_smile:
1. mar 2014 o 13:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@halienka ano,myslela som na lištu... :slight_smile: Skúsim-uvidím ako to dopadne :grinning: DAKUJEM!!!
1. mar 2014 o 13:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@sticker ja ho robim len bez drotika, teraz som robila s lízatkom dnu , aby som si usetrila hmotu :stuck_out_tongue_closed_eyes: bo tento vikend som frcala na rucne zarabanom mmf :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. mar 2014 o 13:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (41)
@pristela nádhere všetky :wink:
1. mar 2014 o 13:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
čaute kočky, opäť jednu pridávam a idem pokukať tie vaše nádhery, ja už mám toho pomenej všetko odmietam, len sem-tam niečo beriem, podľa dôležitosti :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. mar 2014 o 14:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (69)
@pristela všetky nádherné :slight_smile:
1. mar 2014 o 14:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps nádherné všetky :slight_smile:
1. mar 2014 o 14:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Poradíte mi prosím kde nejlevněji koupit formu zila kulatou 12ks nebo nechce se jí některá z vás zbavit??? Díky
1. mar 2014 o 14:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pridávam moje tortičky za tento víkend :slight_smile:
1. mar 2014 o 15:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (73)
@lawli to Kinderko je neskutočné :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
1. mar 2014 o 15:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@eliska22 krásna jemná :slight_smile: veľmi pekná
1. mar 2014 o 15:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lawli Nádherné tortuše :dizzy_face:
1. mar 2014 o 15:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@muffinka8 @sticker ďakujem kočky :slight_smile:
1. mar 2014 o 15:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela Ahoj ,srdiečko ,od teba som si dovolila "kopírovať" ten vankúšik....bol pre moju maminu a ten tvoj sa jej ľúbil ,tak som ju prekvapila, akurát ja a drótik to spolu nevieme :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: preto je ta kytica aká je...no zase som maminu nesklamala ,jej sa tiež drôty v torte nepáčia....ďakujeeem za inšpiráciu :dizzy_face:
1. mar 2014 o 15:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte babky, to sú zas nádherné tortičky, úžas! :slight_smile:
@pristela ako si spravila tú krásnu bordovú farbu na tej tortičke so srdiečkom? Krásna a samozrejme aj tie ostatné :dizzy_face:
Jaj, ja vám tak závidím tie kvetované, ja mám furt len také somarinky zákazky :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: len málokedy niečo s kvietkami a to sa teším jak malá vždy. Tento týždeň len jedna, tenisová raketa, som si myslela, že brnkačka, ale teda nebola :grinning: A teraz s aidem skydnúť na gauč, bo som zase maród a som rada, že som mala len jednu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
1. mar 2014 o 15:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (59)
1. mar 2014 o 16:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela moja ďakujem,tortu som už doma nemala,keď si to písala............ale prst som chcela dať hore,no možno to vyzeralo blblo,ale našla som viac obrázkov,kde ho tak krtko mal :grinning:..jeden posielam :wink:
@lokalistin ďakujem...

aj všetkým,čo sa im tá tortuša páči,za milé komentáre,fakt som to nečakala,torta mala kopec chýb,som to tými somarinkami po bokoch maskovala-....ale páčila sa veľmi,tak už len nech im bude chutiť :wink:
1. mar 2014 o 16:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@lamps Prekrásne tortičky
@lucie1110 tortičky sú úžasné
@lokalistin krásna orchidea
@jakelina Nádherná tortička
1. mar 2014 o 16:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@denisak77 dvakrát nehovor :dizzy_face: začali nám prázniny,tak si urobíme výlet :grinning: ...nie nie,neľakaj sa ,srandujem :wink:
1. mar 2014 o 16:33  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lawli kráásne ich máš :slight_smile:
1. mar 2014 o 16:35  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
pristela to je nádhera!!!!si úžasne šikovná.
1. mar 2014 o 16:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@denisak77 prekrásne tortičky
@lucula73 Nádherná tortička
@anibas Nádherné tortičky, tá s orchideikami je prekrásna
@pristela Niečo prekrásne , ako vždy
1. mar 2014 o 16:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@lawli Nádherné tortičky , krásna čistá práca
1. mar 2014 o 16:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela ja som raz skúšala ten ranunculus,či ako sa to volá,tiež z MMF,prišlo mi to také "jednoduché".No dopadlo to...čistý masaker,des a hrúza :stuck_out_tongue_closed_eyes:,ešteže to bolo len na tortu pre mm,ale ani on si neodpustil poznámku,že"šak ten kvet má pol kila" :fearful:
-nehnevaj sa ,ale tvoje torty sú prenádherné :slight_smile:
1. mar 2014 o 16:44  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ajojte sladulienky, tak ja som doma z lyzovacky, male sme sa fantasticky, aj sneh sme videliiii :sunglasses: :grinning: :grinning:
idem vybalit, dam prat, docitam este posledne dve strany :grinning: :wink:
aj som na chalupe tortu robila, ale foto sem davat nebudem, bo to len taka "chaluparska" bez nacinia a s jednou lyzicou robena :sweat_smile: :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. mar 2014 o 16:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (8)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok