• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

11. decembra 2017 
Baby, trosku od temy.... cez vikend sa mi nepodarilo vyslahat sneh. Poradte mi, kde robim chybu?
Dala som 4 bielka, 150 g praskoveho cukru a ten cukor som postupne pridavala. Sneh bol aj tak uplne riedky a to som slahala asi 10 minut. Miska, mixer a metlicka boli uplne ciste, odmastene.
2. nov 2010 o 11:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alionuska :grinning: :grinning: :grinning:
@skrecok no ja najprv vyslaham steh a az ked je tuhy pridavam cukor, nebude v tom chyba ze si hned davala cukor???
2. nov 2010 o 11:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Hmm, robim to prvy krat...Nedavala som naraz cukor, ale troska ako mi bolo povedane ze sa tak ma robit. :confused:
2. nov 2010 o 11:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maca77 tu je link kde vidiet obsah sady aj ked si das naspat su tam ostatne videa co sa s tym da robit. prirucku mal na nete bohus nafotenu uz tam nie je ale mam ju ulozenu keby si chcela. tam je navod na kvietky co sa z toho daju robit http://eshop.timidekor.cz/floral-wilton-usa.html
2. nov 2010 o 11:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 dakujem za link, uz som volala segre, ci maju pre mna darcek na meniny...:slight_smile:)))) tak dufam, ze dostanem toto..:slight_smile: a prave mi prisiel ten patchwork co aj ty pouzivas, s kvietkami a krajkami..:slight_smile:))))
2. nov 2010 o 11:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rybca nemas zac a su tam aj vypichovace piestove na gerbery, margaretky aj tie okruhle kvietky len za 7,5 teraz
2. nov 2010 o 11:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 super dík :wink: :dizzy_face:
2. nov 2010 o 11:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 diky, pokukam...:slight_smile:
2. nov 2010 o 12:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alionuska nadherne tortičky , si šikuľka. :confused: :wink:
2. nov 2010 o 12:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@skrecok ja najprv vyšlahám sned skoro do tuha a tak pridám cukor. :wink:
2. nov 2010 o 12:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dakujem baby, snad sa mi podari druhy krat. :slight_smile:
2. nov 2010 o 12:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@skrecok veru asi tam bola chyba, najprv treba vyslahat bielok na sneh a potom postupne a jemne zaslahavat cukor. Aj mne sa uz stalo, ze som tam omylom supla cukor skor a uz sa mi bielok nevyslahal. Nestracaj chut do pecenia, ucime sa na vlastnych chybach :wink:
2. nov 2010 o 12:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maca77
@rybca
teraz este ktora budete prva a objednate to! a nemate zac!
2. nov 2010 o 13:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alionuska dakujem dufam ze sa mi podari trafit sa do tej vahy!
2. nov 2010 o 13:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alionuska a ty na čom valkáš?či medzi potravinárskou foliou?Mne to nevyvalkalo pekne sa mi žmolila folia a nebol krásny čistý poťah.
2. nov 2010 o 13:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby ktora z vas robila tortu s dorou postavickou? jedna ma caka v decembri tak pre inspiraciu
2. nov 2010 o 13:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zienky cukrarenky ahojte,
prosim vas, nemohli by ste mi dat recept alebo link na nejaky dobry ale hlavne vlacny korpus?
dakujeeeeeeeeeem
2. nov 2010 o 13:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 tak ja to uz mam objednane...:slight_smile: dufam, ze to dobre dopadne, bo je to komplikovane....:slight_smile:
2. nov 2010 o 13:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1
@rybca :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: tak ten patchwork je na ceste aj u mňa
2. nov 2010 o 13:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No ja som si dnes objednala patchwork bábätko v košíku.Som zvedavá ako to pôjde.Lebo to budem malovať na košielku krstinovú. :wink:
2. nov 2010 o 13:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@meinkonka ja robím tento.
4 bielka vyšlahať so 120 g kryštál.cukru
4 žltka so 120 práškového cukru a 1 dcl vody.Môžeš dať aj vanielkový cukor jeden.(Ked mám dávam nie stále ho mám) :grinning:
Potom do žltkov pridať 1,5 lyžice oleja a jeden prášok do pečenia a 250 g hladkej múky.Ak má byť kakaový tak 2 lyžice kakaa.vymixovať a spolu zmiešať ručne s bielkami.Do vyhriatej rúry dať na 150 stupnov piecť.Krásny korpus na svete. :wink:
2. nov 2010 o 13:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alionuska no snad mas pravdu chytit ma to chytilo no uvidime ci aj z toho nieco bude
2. nov 2010 o 13:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vinka na aky velky priemer je tento recept?
2. nov 2010 o 14:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No na 26 cm.Ale je to len po vrch.Nebude to nad vrch.Ked dáš o pár centy menší je vyšší korpus. :wink:
2. nov 2010 o 14:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alionuska - waw. úžasná myška! Taktiež nemajú chybu ani sloník a prasiatko. Klobúk dole!
@henikav - pekná
@nikanika28 - krásne torty.
@nadulici - krásne. To je požiarník SAAM
2. nov 2010 o 15:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sofi07 - waw. Krásny slimáčik.
2. nov 2010 o 15:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vinka dakujem pekne vinka

a este otazocka???
prave som dostala prvu objednavku na torticku. kakaovy korpus cca 26cm, tvarohova plnka /budem robit s mala a tvarohu + mozno puding primiesam - ta mi velmi chuti/, jahody a na vrchu poliata cokoladou. a ani netusim, kolko EUR mam pytat :sweat_smile: . prosim poradite mi??? a tiez ak mozte poradte, ako poliat tortu cokoladou, aby bola uhladna rovna.

dakujeeeeeeeem
2. nov 2010 o 15:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vinka ja ti mam taku podlozku v sconte nabytok ju maju na kazdej pohovke,alebo sedacke...je to ako gumovy obrus,ale pevnejsie.... .-) Ale aj n ormalny obrus je dobry...ten hladky,prisevitny je najlepsi! :wink:
2. nov 2010 o 16:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alionuska myslíš gumený obrus?No skúsim čo to urobí.A to máš na hmote alebo hmotu medzi dvoma?
2. nov 2010 o 16:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Žienky moje milé - práve som si urobila ďalšiu objednávku za 40 € !!! :sweat_smile: :sweat_smile: Asi sa doma nepriznám :grinning: :grinning:
No nekúpte floral podložku len za 16,90 € !!!!
2. nov 2010 o 16:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok