• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

11. decembra 2017 
@pipka co siii ? :grinning: toto by sa popri robote fakt nedalo stihat, este som na materskej ale zrejme uz nie dlho, tak potom to budem musiet obmedzit radikalne, ak aj neskoncim uplne :sunglasses: modelovacky chystam uz od pondelka a vacsinou som cely tyzden od rana do noci v kuchyni, to by stihal kazdy...
2. mar 2014 o 21:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@maya30 ďakujem pekne, nemám na to žiadnu fintu, skôr vždy tŕpnem, či mi to vyjde. Potiahnem, priložím nôž a krútim tanier. šup -šup za tri sekundy :grinning: A vrchné poschodie nikdy nepodberám, prenášam ho len za boku, lebo keď som podberala, spodok sa mi vždy zdeformoval.
2. mar 2014 o 21:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pipka kuk pod neho, trochu vidieť, že je podložený :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. mar 2014 o 21:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@daja55 mne mmf pri postavickach vyhovuje, lebo z inych hmot to byva dlho makke a ja sa ponahlam :grinning: tento problem s prasklinami na postavicke mala tusim @lamps ked robila z vanilkoveho smartu, alebo sa mylim ? :confused: Ja som mala len raz k2 a ruzickovu k2 a este ten smart flower a gumpastu na kvety, nemam skusenost s inymi :pensive:
2. mar 2014 o 21:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
az teraz stiham docitavat a nestacim sa divit kolke nas postihla korpusova pohroma. fiha tak tomu uz vobec nerozumiem :confused:
2. mar 2014 o 21:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maya30 nemýliš sa, mne praskali postavičky zo Smartu, príchuť si už ani nepamätám, ale myslím si, že to bolo zlou prepravou a uskladnením. Bolo to tak rok do zadu, odvtedy sa mi to našťastie nestalo
2. mar 2014 o 21:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vlada111 presne, ked podoberiem, tak sa mi na tom mieste pokazi potah...teraz bud mas preklep alebo nechapem, ale ako ho prenasas ? :slight_smile:
2. mar 2014 o 21:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps chvalabohu aspon pamat mi sluzi :grinning:
2. mar 2014 o 21:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@maya30 :grinning: myslím, že ti slúži nie len pamäť, ale ešte veeeeľa vecí - ruky, tie máš veľmi šikovné, fantázia ....
2. mar 2014 o 21:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@vlada111 ahaaa, som si to ani nevsimla pri tej dokonalosti :sunglasses:
2. mar 2014 o 21:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@maya30 já taky přenáším tak, že chytnu oběma rukama po obvodu a přenesu. Jako nevím jak to napsat, jako by jsi to chtěla rukama obejmout jako kmen stromu třeba, jinak to neumím popsat. Musí být dobře zachlazený a není nic vidět. :wink:
2. mar 2014 o 21:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@maya30 aach, odlahlo mi :grinning: :grinning: :sweat_smile:
sak uz som si zacinala o sebe mysliet, ked popri robote spravim dve, ze som trapny "prizdisráč" oproti tebe :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
si ma potesila :sunglasses: :sweat_smile: :grinning:

ale akoze aj tak, klobuuuk dole zena pred tebou :wink: toto by som ja nedala ani kebyze som doma a nemam deti :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: :wink:
2. mar 2014 o 21:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
no dievčence, ja som tortu vyriešila šalamúnsky :grinning: :grinning: :grinning:
zase - nič moc, ale ja to lepšie nevieeeeeem :astonished: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
a za svet neviem,ako zarovnávate rohy na tortách, bo ja som doteraz robila marcipánky len okrúhle :sweat_smile: :grinning: :grinning:
2. mar 2014 o 21:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (34)
@pipka ale keby bolo viac času a boli by kolieska robené dosť dopredu, stál by aj bez podpery. Ale neriskla som to, robila som ich natesno.
2. mar 2014 o 21:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lamps a z akej hmoty modeluješ? dakujeeeem :slight_smile:
2. mar 2014 o 21:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@maya30 normálne to chytím rukami za boky a prenesiem. Nesmie to byť z chladničky, aby nebol poťah vlhký a nezanechal otlačky. Pred poťahovaním si obabrané poschodie podrežem nožom, aby nebolo prilepené.
2. mar 2014 o 21:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@daja55 modelujem zo Smartu
2. mar 2014 o 22:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina jaaj tak to robievam aj ja, akurat ze este nikdy to horne poschodie nebolo take dokonale ze by som si dovolila nechat ho tam bez aspon mini bordurky :sunglasses: vladka to ma dokonale orezane a umiestnene, to ja este s nim na torte tocim a posuvam aby sedelo co najlepsie :sweat_smile: proste to nemam az take tiptop :wink: som myslela ze mi prezradi nejaky tajny trik a nic z toho :grinning:
2. mar 2014 o 22:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vlada111 @maya30 aj ja tak prenášam vrchné poschodia :dizzy_face: ....nepodoberám ale chytím tortu za boky......ked je pekne stuhnutá, tak to ide parádne(aj so šlahačkovými plnkami)
2. mar 2014 o 22:02  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vlada111 kuk teraz som o tom pisala majke :sunglasses:
2. mar 2014 o 22:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ale ako je to možné, mne sa to pod rukami skoro až mrvilo, zoschlo to skôr, ako som stačila niečo urobiť, :stuck_out_tongue_closed_eyes: neviem , možno je problém v hmote, ktorú som kúpila
2. mar 2014 o 22:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@daja55 mrvil sa ti Smart?
2. mar 2014 o 22:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maya30 Vsetky su uzasne! Aj krtečkova. Ty si nezmar :slight_smile:
2. mar 2014 o 22:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@maya30 podle mě to dělá i ten Smartflex, že jde líp řezat. :wink:
2. mar 2014 o 22:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@maya30 to mi odľahlo, že aspoň niečo viem lepšie ako ty :grinning: No veru neviem, ale ostrý špicatý nôž a asi vedieť kam ho zaseknúť a rýchlo točím tanier, nehýbem nožom, aby to nebolo kostrbaté. No netreba sa s tým serkať :grinning:
2. mar 2014 o 22:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@vlada111 no máš to opravdu krásně rovné, já babrák musím maskovat. :grinning:
2. mar 2014 o 22:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina baby ste veľmi milé, normálne mi lichotíte
@maya30
2. mar 2014 o 22:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@maya30 hahahaha, ze to by stihal kazdy
2. mar 2014 o 22:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Baby jak ja neznasam ten bordel pri tom,vcera vsetko vyglancovala a dneska zase bordel,ale uz je zase upratane,ale vyhovovalo by mi keby po mne nastpili nejaki ucni a upratali by :grinning:
Moja dalsia bola nadiktovana-finalna verzia je ta s pisanym,ale skusila som aj inu verziu
2. mar 2014 o 22:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (46)
@dagmarmustafa dakujem...dadka ty si sa na tej krtkovej riadne vysantila, tolko modelovaciek co na nej bolo :grinning: ani som si to neuvedomila kolko roboty je na nej, inak by som ju tej pani neponukla medzi inspiraciami :grinning: :grinning: no ale vybrala dobre, to uznavam :slight_smile:
2. mar 2014 o 22:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok