Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamcas
3. mar 2014

@mysiatkoo no sak mne sa to nechceeee tiez robit 😖 som zas slubila daco, co sa mi vobec nechce sulat 😠

pipka
3. mar 2014

@mamcas ty si poklaaaad, ano, ja si pre ne aj niekde pridem, len treba dat vediet kam...bo od 11-17 som v robote, tak bud predtym alebo potom 😉

pipka
3. mar 2014

@lamps ja mam doma pomarancovy dzem, len ten bude asi sladky, asi ten citronovy by bol lepsi 😉
ale neva...ja si uz nejako poradim...snaaad 😅 😅 😀

lamps
3. mar 2014

@pipka ty o sebe pochybuješ? jasné, že si poradíš, veď si šikovná

mamcas
3. mar 2014

@pipka hehe len aby to pristelka necitala 😝 hned budem v nemilosti 😲
No ja idem na 16tu k zubarke, takze urcite skor ako o piatej sa nedostavim. Kludne donesiem, lebo Dubravku mame po ceste 🙂 Napis adresu kam a v stredu ti dva kusky donesiem 🙂

pipka
3. mar 2014

@lamps ved som po tebe 😀 😀 😀

pipka
3. mar 2014

@mamcas jaaaaj no uzasna si 😉 po piatej by som mala byt doma..max s malou na tanecnej, ale to mam tu pred domom, takze si volame a dohodneme sa 😉 hodim ti do IP udaje 😉

pipka
3. mar 2014

@mamcas pristelka to prezije, ona vie, ze nasa laska nehynie a je vecnaaa 😅 😀 😀 😀 😀 😀

lamps
3. mar 2014

@pipka 😀 😀 😀 😀 ja si od istého času hovorím, že som malá, ale šikovná 😀 😀 😀 😀

pipka
3. mar 2014

@lamps ja zas veeeelka a sikovna len "přiměřene" 😅 😅 😝 😀

lamps
3. mar 2014

@pipka 😀 😀 😀 jednoducho ideálna

michaela3011
3. mar 2014

@lokalistin tot moj nadiktovany skvost 😅 😀 vyzera to ako cervene cudo, ale v skutocnosti to bol pokus o tu hasicsku helmu podla hrackarskej, ktoru mi pozicali ako predlohu 😀 Porsche logo tam muselo byt... je to torta pre hasica, ktory tiez pracuje pre Porsche... a pri odovzdavani mi bolo prezradene, ze co planuju s tortou 😵 teraz idu na nocnu a ked bude prestavka, tak zacnu hukat hasicske sireny, zacne to tam vsetko svetielkovat v Porsche a osobne hasici odovzdaju tortu oslavencovi 😀 ze jaka fantazia!!! bohovska, skoda, ze taku nemali pri vymyslani tejto torty 😀 ked mi bolo prvy krat povedane, ze budem robit hasicsku helmu, tak uz som si predstavovala taku realnejsiu 😀 ale co uz.... aspon bude mat prekvapco oslavenec 😀

kocky pekny vecer Vam prajem 😵

pipka
3. mar 2014

@lamps no to az ked zvladnem tu "cocochanelovsku" tortu co ma caka 😅 😅 😅 😝 😉

michaela3011
3. mar 2014

@pipka 16teho ideme na Slovensko... kupim ti tie Ole??? 🙂 len mi budes musiet poslat foto ako to vyzera 😀

jakelina
3. mar 2014

@katarina51 zlatko vůbec není drsný, je to úplně hladké. Pokud myslíš tu bílou co jsem měla na fotce.

vlada111
3. mar 2014

@pipka juj škoda, že si nevedela skôr. Bola som v piatok. Ale idem mrk na stránku Dr. Oetker v Rakúsku a dám ti vedieť. Dokedy ti to treba?

pipka
3. mar 2014

@michaela3011 one Olé uz mam dohodnute, ale dakujeeem 😉 ale mozno by nebolo od veci mat toho viac, ak by zas niekto chcel 😕 😉

ale uz mi aj Lucka volala, ze aj ona ma doma, tak uz mam zasichrovane z kazdej strany 😀 😎 😎 😉
ale moooc dakujem aj tak 😉

pipka
3. mar 2014

@vlada111 zlatik na 4.4. to potrebujem, ale uz mam s Martinkou @mamcas dohodnute, ze ona nepotrebuje, tak mi posunie svoje 😉

ale ak vyzistis, ze v Oesterreichu maju, tak si tam potom zbehnem aj sama, ked budem este potrebovat 😉

timuss
3. mar 2014

@mamcas ja som teraz robila topánku podľa poslednej šablóny čo ti dávala mysiatkoo...teda spodok podľa šablóny a potom som improvizovala...a vyšlo to celkom fajn, tak kľudne improvizuj 😉 skús si vyrobiť šablóny sama podľa obrázku, chce to len trošku trpezlivosti a predstavivosti (ja jej mám dosť málo a aj ak som to nejako poskladala 🙂 a opätok som robila tiež ručne a bol celkom pekný tenký, ale nevytvrdol dosť a pod váhou topánky sa trochu zdeformoval, tak bacha na to, aby to vytvrdlo... 🙂

vlada111
3. mar 2014

@pipka nemajú Jani, pozerala som ich stránku a nič také nemajú. Ale ešte mi napadlo do budúcnosti. Neexistuje citrónový puding? Uvariť ho a zmiešať s mascarpone, to je blbosť?

michaela3011
3. mar 2014

@pipka ked budes hocico potrebovat, tak pis 😉

alebo aj ine baby, ktore ste z BA 🙂 nemam problema nieco kupit a dopravit na Slovensko 🙂 16teho som tam jak na koni 😀

pipka
3. mar 2014

@vlada111 akurat som dnes hladala...ale billa ani tesco nemaju...ziaden citrusovy 😒 nasla som len klasika, cokolada, kakao, karamel, vanilka, kokos, malina, jahoda, kiwi, banan, mandla, karamel....atd atd..ale citron alebo grep..ani nic take nemaju u nas 😖 ☹

pipka
3. mar 2014

@michaela3011 dakujeeem, ak bude treba urcite sa ozvem 😉

timuss
3. mar 2014

@pipka viem, že máš už vyriešené to olé, ale možno do budúcna...krém síce s maslom, ale vôbec nie je moc maslový, každému veľmi chutí 🙂
250 g masla, 150 g práškového cukru a šťavu z 1,5 citróna spolu vymiešať, 2 dl mlieka a 2 polievkové lyžice múky spolu uvariť na hustú kašu, keď vychladne vmiešať citrónový krém.

pipka
3. mar 2014

a tento je aky? 😕 😅

timuss
3. mar 2014

@pipka a existuje aj puding citrónový, značka Stilla dolce, kupovaný v Kauflande, mám doma 3 kusy a nakoniec som ich nepoužila....

pipka
3. mar 2014

@timuss dakujem, ukladam si aj tento 😉 nikdy neviem, kedy sa co zide 😉

akzuzs
3. mar 2014

@pristel alebo @jakelina, alebo @pipka alebo niektorá ktorá má skúsenosti s 3D tortou psa (šťena) Vmestím sa do 3 kg? ALebo to bude príliš malé? Prosím má tu nietko postup ako sa robí pes 3D?
ĎAKUJEM

pipka
3. mar 2014

@timuss aha no v kaufe som zatial nebola 😒 😉 ale neva..uz mam ole porieseny a ak naahodou, tak uz mam minimalne tri nahradne riesenia 😅 😀 😉 😉

pipka
3. mar 2014

@akzuzs tak ja s 3D teda neporadim, ale podla mna ak len dotvarovavat budes puncovinou, tak to presvihnes..ale ja fakt v tomto tazko radit, lebo ja ani klasika okruhlu pod 3 nemavam 😅 😀
skus skor @pristela sa spytat, ona je expert na lahke vahy 😅 😉