Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
5. mar 2014

@02veronka01 máslo, přece by jsi nejedla takové hnusné umělé tuky 😝

nika1985
5. mar 2014

baby v lidli je za 0.69 krys.cukor

akapulko
5. mar 2014

a od zajtra je aj tvaroh 300g za 0.75centy:))v lidli!

ajka82
5. mar 2014

zaciname pracovny tyzden velmi zabavnou tortickou 🙂 😝

nika1985
5. mar 2014

@02veronka01neblazni ze heru no ja osobne by som to do ust nedala takze z toho ani torty nerobim iba maslo.

sticker
5. mar 2014

@muffinka8 Ja som dnes tiež robila mramorák do 37x24 z 8 vajec (a pekne veľkých) a narástol iba na 4cm 😒 Takže prerežem iba raz.... A tak rada by som aj 2x.... Neviem, prečo mne nenarastú viac 😒

evicaka
5. mar 2014

kočky, prosííím nejakú inšpiráciu na 3D vláčik, nejaký roztomilý pre 2 ročného chlapčeka. Nič také čo by ma oslovilo som nenašla 🙂 🙂 🙂

muffinka8
5. mar 2014

@sticker môj má 6,5cm. Dala som skoro 2 celé PDP

sticker
5. mar 2014

@muffinka8 Ja som šla podľa receptu a dala som jeden a pol. Ale normálne som už premýšľala, že či nemám malé prášky do pečiva. Ja neviem, koľko majú vaše? Ja mám 13g ale v obchode som videla aj viac gramové, tak neviem 😒

muffinka8
5. mar 2014

@sticker klasika Dr.Oetker 12g ... ale ja aj do klasika mramoráku dávam 1PDP a nerastie normálne rovný.

jaroska
5. mar 2014

@jakelina ano,piekla som...Myslela som si,že táto skupina je aj o tom,že si navzájom poradíme a kedže som v pečení a poťahovaní torty začiatočníčka,tak som sa spýtala...Nemyslela som si,že ma tu niekto bude aj "vysmievať" kvôli mojím otázkam,ale ja som tu čítala už podobné príspevky od takých,čo sa učia piecť a nikto nemal takéto poznámky k tomu ako ty!!!Myslím si,že ani ty si hned o pečení všetko nevedela,ked si začínala!Toľko o tom... ☹

jakelina
5. mar 2014

@jaroska já se nikomu nevysmívám, jenom se divím, že se ptáš na takové otázky. Já jsem začala péct dorty a co jsem mohla, tak jsem si našla na internetu a až když jsem to nemohla najít, tak jsem se ptala tady. A určitě ne na to jak se peče korpus. Pokud jsi už někdy něco pekla, tak mi tyhle otázky připadají hodně zvláštní.

evicaka
5. mar 2014

@jaroska myslím že kritika padla na "neúrodnú pôdu", nakoľko Jakelina je jedna tých milých dievčat, ktoré vždy a všetkým poradia...

jakelina
5. mar 2014

@jaroska Já jsem přesně napsala, že podle tvých otázek nevím jestli jsi už někdy pekla nějaký korpus?? Jestli je to vysmívání, tak nevím. 😒 Tak pokud jsi už pekla, tak jsi ho snad už i překrajovala a víš z kolika vajíček ne?? Kdybys řekla, že jsi ještě nikdy nepekla, tak to chápu, ale nechápala bych, že se hned pouštíš do dortu, když s tím nemáš žádné zkušenosti.

aduskatt
5. mar 2014

@jaroska spravne, NAVZAJOM, cize ja poradim, mne poradia, nie vsetky radime jednej, ktora ma otazky, ako keby v zivote nepiekla a pri troche dobrej vole by si odpovede nasla na internete, ako spytat sa, ci 6 cm korpus treba dvakrat prerezat nie je o radach, ked si nieco nevies dohladat, ale o lenivosti hladat a chceni, aby si hned vsetko dostala ako na zlatej tacke az pod nos.....keby si sa pytala, aky krem moze a nemoze ist pod potah, alebo ako nieco vymodelovat, nikto tu nema ani jedinej namietky, ale pytat sa, ci treba 6 cm korpus prerezat je trosku silne kafe. A zrovna JAkelina je z tych trpezlivych, co ochotne sotkrat odpovedia na tu istu otazku, ktora je odpovedana kazdu druhu stranu dozadu.......

jakelina
5. mar 2014

@evicaka děkuji za podporu, řeknu že mě to dost naštvalo, když se tu do mě někdo pustí. Když bych šla stránku po stránce dozadu, tak skoro na každé odpovídám někomu co se na něco ptá. Tak asi budu zticha, protože nakonec jsem ještě ta špatná. 😝

jakelina
5. mar 2014

@aduskatt děkuji moc 😉

lucianak
5. mar 2014

Pripravovala som si kvietky na tortu, čo chcem spraviť mame, ale keď som prechádzala po nich guľatou kosticou, aby sa mi vlnili, tak sa mi okraje akoby trhali, či praskali. Aj hneď po vykrojení som skúšala, aj som nechala chvíľu "odstáť" a praskali stále. Neviete prečo?

jakelina
5. mar 2014

@lucianak a z čeho děláš, jaké hmoty??

jaroska
5. mar 2014

@aduskatt
@evicaka
@jakelina ano,skúšala som už piecť torty,ja som ich ale robila z viacerých vajec,lebo hned moja prvá torta sa mi zdala nízka(tú som robila z menšieho množstva vajíčok)...tak som bola zvedavá,kto z koľkých vajec pečie!!!A nie je to o lenivosti,na nete som nehľadala,myslela som,že sa spýtam tu... A to,že či sa 6 cm korpus prekrajuje ma zaujímalo preto,lebo som skúšala prekrojiť korpus,no moc mi to nešlo-nemala som ich potom pekné rovnaké...Ale nevadí,dostala som "svoje",že som lenivá hľadať na nete atd.

gelinka75
5. mar 2014

@jaroska existuju aj prekrajovace na tortu a vtedy mas platy pekne rovne a rovnake

jaroska
5. mar 2014

@gelinka75 no áno,viem,že existujú,no ja som zatiaľ skúšala prekrajovať len nožom...

lucianak
5. mar 2014

@jakelina Už ani neviem, lebo nemám obal, dala som do len do sáčku. Ale robila z tej hmoty až jednu tortu 😅 toto bude druhá, čiže som len úúúúúúúúúúúúúplny začiatočník. Piecť viem, to nejako zvládam podľa receptu, ale s tou hmotou som sa trocha trápila a aj tak sa mi to trhalo. Aj krúživými pohybmi som šla, aj len tak akoby som gúľala kosticou po hmote, no praskalo to na okrajoch ☹

dada2007
5. mar 2014

baby moje.......rifle čo má @pristela sú nááááááááádhernééééééééééé........a hlavne ja by som ich nenavliekla ani na ruku-také úzke 😅 😅 😅 😝 😝 😝 😝 chudula jedna..........ale hlavne že ma dnes prišla kuk na kafíííííííčko 😵 😵 😵 😵

mamiaigi
5. mar 2014

Ahojte šikulky 🙂 potrebovala by som poradiť. Robila som torticku na svadbu pre brata bola to moja 4 torticka. Počas toho ako som ju ozdobovala sa mi spodná torticka prehýbat pod vrchnou 😢 nie moc ale bola som z toho moc nešťastná. Spodná bola plnena čokoládovou plnkou z masla a pudingu plus banány. Vrchná pribinacikovy krém a jahody. Mohlo to byt tým že plnka bola z masla a počas ozdobovania sa začalo maslo topiť?

mamcas
5. mar 2014

@jaroska juj ale si ty nemila... 😠 Nikto si tu z teba srandu nerobil a nerobi, mam pocit, ze si nejaka precitlivela. Mna tvoja otazka tiez prekvapila, ved ked sa pozries kolko je 6cm, tak ti musi byt jasne, ze to preboha nemoze byt jeden plat. To by aka vysoka bola torta? 😕 skor je na mieste otazka cim krajat, aby to bolo rovne, krajame,tda vacsina takou pilkou na korpusy, maju ju aj u cinakov za euro, je to dobra pomocka. No a na @jakelinu uz ani jedno zle slovo, vzdy kazdemu pomaha, mne nespocetne krat pomohla, ona si to nezasluzi, hlavne ked je to nepravom 😖

pristela
5. mar 2014

@jaroska mrkni toto je jedna torta z mojich zaciatkov a druha min. rok, obe mali asi 7cm a vobec to nieje na tenko podla mna ten korpus, niekedy plnievam , ze korpus rozrezem aj na viac aby som mala plnku v troch vrstvach nie ako tu len dve/taku fotosu som ale v rychlosti u seba nenasla/ i ked teraz mavam vyssie korpusy, ale toto foto mas zo 7cm korpusov 😉

ajka82
5. mar 2014

@mamiaigi pekna torticka... ak si nemala vystuzenu torticku, tak to mohlo byt tym, ze maslo pustilo a hmota tiez nezostane vonku taka tuha ako v chladnicke... preistotu si poschodove torticky vysturuj...pod vrchne poschodie das podlozku plastovu alevo kartonovu o kustik mensi priemer ako je torticka aby nebola vidiet a do spodneho poschodia pichnes aspon 3 bambusove palicky, alebo slamky/spajdle...ja osobne mam kupene bambusove cinske palicky a tie si lamem podla potreby ake dlha potrebujem-lebo nie su tenke ako spajdle, ktore mozu niekedy podlozku prepichnut 😉

nika1985
5. mar 2014

@jaroska tu nejde o to ze si leniva lebo tak ale vazne staci citat ja sama mam doma dve deti momentalne boli obe dva tyzden chore potrebovala som nieco vediet ale najrpv som si vsetky strany co mi chybali precitala aby som sa nepytala 2x to iste a nezatazovala baby ved same maju toho dost a prave
@jakelina odpovie na vsetko. Tiez nemam tolko casu tu sediet a citat popri detoch tortach mam aj ine aktivity ale je to o chceni obetovala som dve noci nato aby som to docitala a az potom sa pytala. Vzdy si tu pekne radime a zakladne otazky co davas vazne najdes hocikde staci si precitat nejake navody na pecenie. A prekrajuje sa pekne takym prekajovacom nozom to nedas pekne rovno iba ak napr. si das plech a dam korpus a po okraji plechu budes posuvat noz neviem ci spravne vysvetlujem ale ci potom trafis spravnu vysku a neostane ti vela zbytocneho korpusu neviem.