Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sisix
7. mar 2014

Prosím o pomoc .....inspiraci.....mam delat dortik pro deticky na karneval, bude vyhlasovani nejlepsi maska (to uz vim co udelam) a nejlepsi tanecnik a to vubec nevim co a jak udelat. Koukala jsem na net nic me neoslovila, napad taky nemam a tak prosim vas o nejaky napad a inspiraci. Dekuji

something
7. mar 2014

ahojte. potreboval by som vediet, ci extistuje nieco ako marcipanove levandule. Chcela by som to ako ozdobu na svadobu tortu, pripadne na take male mini torticky. ak to niekto robi, tak to aj rada kupim Dakujem

muffinka8
7. mar 2014

@mimcak ďakujem 🙂
... že vraj ľahké 😅 tá vírivka a postavy ...

something
7. mar 2014

@aadulik2110 dakujem, toto by som ja nevyrobila ani za 20rokov a cukrarka taka bezna tiez asi nie...ale je tokrasny postup

mojmacik
7. mar 2014

@janka22201 stalo sa ale ja som odtial stiahla mozno 2-3....potrebujem len to ho cerveneho...ja ked nieco robim,musim mat viac inspiraciek a potom pospajam z kazdeho troska 🙂 ...ale ten od Pipky je super

lamps
7. mar 2014

@sisix mňa pri detskom karnevala napadne šaško, asi by som urobila tortičku s veselým, vysmiatym šaškom

mojmacik
7. mar 2014

@pipka supeeer presne toto som chcelaaaaa.....a zobacisko mas z coho? ...aj tvojho mimona som kopirejšn 🙂 zda sa,ze si moja inšpirejšn 🙂....aj sa to rymuje ...s dovolenim ukladam... AB ma caka na april

anibas
7. mar 2014

@mimcak Tak sa uvidíme - Super - hľadaj ma - Sabina !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵

vlada111
7. mar 2014

@jakelina krásna tortička

vlada111
7. mar 2014

@mysiatkoo jaj krásny pokus, je úžasnáááá

vlada111
7. mar 2014

@pipka to slniečko je tak usmievavé, lahodné 🙂

pipka
7. mar 2014

@vlada111 dakujeeem, si zlatusik 😵

pipka
7. mar 2014

@mojmacik kludnee moja 😉 zobak je z hmoty cely 😉 aj to " háro" aj chvost 😉

lokalistin
7. mar 2014

@mysiatkoo wow no pekne, tak to majstre je este aj slabo povedane 😉

mysiatkoo
7. mar 2014

@vlada111 dakujem 😉
@lokalistin Zanet nedraaazdi 😠 😝 som zababrana od hlavy po paty od cokolady a na torte som dobabrala VSETKO co sa na torte moze dobabrat ... teraz mi to faaakt znie provokacne 😝 😀

lokalistin
7. mar 2014

@mysiatkoo to v ziadnom pripade,ze provokacia, no to si mala vidiet mna ked som robila coko,ale sak moja aj tak vypadala 😉

sticker
8. mar 2014

Dobré ránko ženy 🙂 Všetkým nám prajem pekný a vyzerá to že aj slnečný deň 😵
A pridám na ukážku moju nepodarenú tortu 😝 Nechcela tam nič, len tie fotky a aj tak sa tam viac nezmestilo. Tá čb nebola ani naskenovaná, len ju tuším cvakla a tak mi ju poslala.

sticker
8. mar 2014

A ešte som chcela napísať - čo je titulná torta v časopise Torty snov, tak to robila moja spolužiačka zo strednej. 🙂 Tá sa tiež zjavne minula v povolaní, ako väčšina tu 🙂

jakelina
8. mar 2014

Kočenky všem přeji krásné MDŽ 😉

lamps
8. mar 2014

dievčence moje sladké, tie, ktoré ste robili punčovú tortu hodili by ste mi recept? ja som ha mala uložený, len keď nám rupol počítač... receptíkov nie to, moooooc ďakujem. Na nete je receptov na punčové veľa, ale potrebujem nejaký odskúšaný a dobrý

elamaslakova
8. mar 2014

@jakelina Ďakujem a podobne aj tebe krásny MDŽ 😉

pppeeetttaaa
8. mar 2014

ahojte, pridávam výsledok mojej včerajšej nočnej.. :D vanilkový korpus, pribináčik, mix ovocie, 4,1 kg

evicaka
8. mar 2014

@jakelina pripájam sa k želaniu... ja som aj zabudla, ale môj manžel ma už obdaroval karafiátom 😀 😀 😀 (som sa schuti zasmiala) spomienka na časy minulé 🙂 🙂 🙂

evicaka
8. mar 2014

pridávam moje prácičky a prajem Vám krásny slnečný deň 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

jakelina
8. mar 2014

@evicaka moji dva nejmenší mi taky dali karafiát, ale oni protože je to nejlevnější kytka a oni už nepamatují tu dobu, kdy to byla jediná kytka, co se dala sehnat. Matyáš má kapesné 150,- korun na měsíc a muselo mu to vyjít na dvě kytky, šel to koupit i s Eliáškem, takže bral dva a Eli má v úterý narozeniny, tak mu ještě koupil i nějaké dárek a podle mě je na nule 😀 😀 Ale hlavně, že si vzpomněl, dnes jel na lyžák, tak mi přáli už včera 😀 😀

jakelina
8. mar 2014

@evicaka dortíky jsou krásné

evicaka
8. mar 2014

@jakelina moji chlapci ešte dospávajú, tak uvidím čím ma prekvapia... ale oni sú pozorní, tak sa neobávam 🙂 🙂

mysiatkoo
8. mar 2014

tak moje peklo odovzdane... korpus mi urobil krater, omylom som si pripravila najprv iny krem, cokolada neposluxala a do 2hej rano som netusila co mam dat na vrch, aby to bolo pre nieco pre architekta... hura vikend!

pipka
8. mar 2014

@lamps andrejka ja som robila tuto a bola vynikajuca 😉 len rozvar som robila iny, to mam zas od pristelky recept 😉
Ingrediencie

na cesta: 16 vajec
480 g praskoveho cukru
480 g polohrubej muky
trosku kypriaceho prasku
na puncovu zalievku: 8 dcl vody
200 g krystaloveho cukru
2 dcl rumu
este: ribezlovy alebo malinovy dzem - vela, cervene farbivo
+ na potretie nejaky maslovy krem, ak chcete potahovat
Inštrukcie

najprv:
upiect biely okruhly korpus, priemer cca 24 cm zo 4 vajec, 120 g pr.cukru, 120 g polohr.muky, troska pr.do peciva (zltky + cukor, potom muka s pr.do peciva a vyslahane bielky).

Potom upiect dve piskoty, jednu bielu a do druhej pridat červene farbivo: 6 vajec, 180g pr.cukru, 180g polohr.muky, troska pr.do peciva (toto je rozpis na jeden plech, treba 2 ). Postup ten isty ako pri okruhlej piskote.

Ked su pripravene vsetky piskoty a korpus tak sa to zacne skladat: korpus rozrezat na polovicu. Spodnu cast natriet dzemom. Piskoty nakrajat na rovnake pasy (asi 6-8cm siroke, podla toho, ako to vyjde na plechu).Potriet dzemom, prvy pas stocit do slimaka, dat do prostriedku spodneho korpusu a potom k nemu striedavo pridavat ostatne pasy (cize prvy je cerveny, hned za nim biely,....az kym sa nezaplni cely spodny korpus) Potom dat naspat tortovu obruc aby sa to nerozpadalo, ked to bude polievane rumovou zalievkou.

Rumova zalievka: 8dcl vody, 200g kr.cukru dat uvarit, potom pridat 2dcl rumu. Kludne to tym celym zaliat, znesie to tolko stavy. Potom cely ten zaliaty vrch natriet dzemom a dat nan vrchnu cast korpusu. Toto cele dobre zatazit a dat na noc do chladu.

a ROZVAR :
240g krystal cukru /davam menej/, 1 vanilin.cukor, 150ml vody, variť , pak odstavit a do tepleho pridať 100g masla , nechať roztopiť. Nastruhat koru z 1 pomaranca, 1citrona , vytlacit z nich šťavu, pridat do rozvaru , pridat aj 2PL lyžicwe malin. sirupu a 1-2dcl rumu /ak nealko tak len esenciu alebo ništ 🙂