• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@mimcak milá teta :grinning: šak nech sa ti svokra ozve :sweat_smile: ... ale zas som múdra :zipper_mouth: ale pozri na tejto strane hore Miška dačo písala, skús sa jej priamo opýtať, možno má skúsenosť.
10. mar 2014 o 22:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zuul jaj dočitávam :slight_smile: No vidím,že aj ty máš ten problém ako ja bezlaktozovú plnku. :unamused:
10. mar 2014 o 22:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@muffinka8 práve som to čítala. :slight_smile:
10. mar 2014 o 22:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mysiatkoo Myška prosím ťa ta bezlaktozová šlahačka je vlastne tá rastlinná ? A nevieš o nejakom jogurte,alebo tvarohu?
10. mar 2014 o 22:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
10. mar 2014 o 22:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@artepf uzasne mas vzdy tie svoje tortusky, ale ten barovýýýýýýý, to je bombovéééé :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a aj ten slany kamion :fearful: :fearful: :fearful: :fearful: :fearful: parada
10. mar 2014 o 22:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mimcak nie-pokial viem, tak bezlaktozova je len obohatena o laktazu - enzym, ktory laktozu stiepi... a skus mrknut, ci nemate v okoli nejaky obxod zamerany na BIO vyzivu, u nas som videla aj bezlaktozovy jogurt... tvaroh si nie som ista ci je, to som nehladala... alebo mrkni,ci tu nie je nejaka tema k bezlaktozovym veciam - myslim,ze tam by ti mohli najlepsie poradit
10. mar 2014 o 22:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pipka no moja, veď ja viem, že na teba nemám. Ale teší ma, že včerajšie koláče chutili aj Filipkovi, tak som mu trafila do jeho chúťok
10. mar 2014 o 22:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lamps si ma pobavilaaa teraz :sweat_smile: :grinning: :grinning: ze na mna nemas :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: akoze dobry vtip takto na noc :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
10. mar 2014 o 22:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mimcak ahojky,ja som robila akože bezlaktozovú plnku,normálne pribináčika,ale namiesto klasika šľahačky som dala bezlaktozovú ľlahačku,kúpenú v zdravej výžive........a tvaroh z Lidla,čo som nevedela pochopiť,ale to že je jediný výrobok mliečny,čo to dieťa toleruje,inak nič nemože mliečne........treba sa aj opýtať,čo može a čo nie... :unamused:
10. mar 2014 o 22:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mimcak nie kazda slahacka rastlinna je aj bezlaktozova, treba pozriet zlozenie, niektore maju nejaku mliecnu zlozku v sebe... byva aj bezlaktozovy tvaroh aj jogurty...jogurty su podla mna lahsie zohnatelne ako tvaroh,ten nemaju vzdy ani na mieste kde viem ze sa da kupit...popozeraj bio obchody a jogurty lacto zero byvaju v bille aj v tescu napriklad, v bille aj minusL... maslo kupovavam tiez minusL (bezlaktozove v bille alebo bioobchode kusok od nas
11. mar 2014 o 00:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
inak su ludia ktori nemozu laktozu...ale mapriklad acidko, tvaroh, kyslu smotanu zvladnu, lebo tam uz su tie mliecne enzymy anstiepene, ci jak to nazvat...nie ako v normal mlieku/slahacke... robila som pre jednu co chcela bezlaktozovu aj bezvajecnu torticku ale napr. ona mi doniesla aj bezlaktozovy tvaroh na pribinak(z rakuska) ale vraj acidkovy korpus mohol byt pre nu v pohode(kedze som mala robit bez vajec), ze acidko moze... tak niekedy je dobre sa aj popytat co vas napadne :wink:
na druhej strane som mala aj takych, co objednavali pre druhych na oslavu a nevedeli mi nic povedat, kedze chceli prekvapko...tak som sa preistotu musela vyhnut aj overenym veciam od druhych co mohli...keby nahodou nieco :sweat_smile:
11. mar 2014 o 00:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@artepf Dobrý den, můžu se zeptat, to letadlo je celé jen z marcipánu? :slight_smile: je moc hezké a za měsíc mě čeká vlastně to samé pro syna :slight_smile:
11. mar 2014 o 06:48  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mysiatkoo , @lucula73, @ajka82, Ďakujem Vám dievčatá moc,moc, včera som toho čítala po nete viac. Tak dnes zájdem do bio obchodu a skúsim zavolať aj tej pani. :unamused:
11. mar 2014 o 07:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@mimcak laktoza je mléčný cukr, dá se z mléčných výrobků odstranit. Skoro v každém marketu je kus regálu, kde mají ty bezlaktozové výrobky, jenom to chce hledat. I v Kauflandu to mají :wink:
11. mar 2014 o 08:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jasmika marcipán není nikdy bílý - bílá je potahovací hmota např. smartflex nebo i jiné značky. Koupila sis pravý marcipán z mandlí :wink: Není někde ve tvém okolí prodejna s dortovýma potřebama?
11. mar 2014 o 08:36  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jasmika pokud nestíháš koupit bílý fondán, tak si udělej bílou hmotu z bonbonů, recept je na první straně. Ale fondán určitě seženeš i v marketech, alespoň u nás ho mají i v Kauflandu, Globusu. Ale je tam malé balení a drahé.
11. mar 2014 o 08:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dievčence, info: v Lídli čokoláda 52% po 0,89 (aspoň u nás bola)
11. mar 2014 o 08:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ak by ste niekto mali nedostatocnu zasobu cukrikov, v nasom LIDLi je cca 20 balickov po 99c/ks... kupim,poslem...
11. mar 2014 o 08:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mysiatkoo ja ja ! :grinning:
11. mar 2014 o 09:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zuul zdeni ja som robila bezlepkovu a na to jahody a "jahodove zele" take zo stavy a solamylu, bez dzemu a bolo to super. je to velmi stavnate a na nerozonanie od normalnej. obmazat mozes ganache / daj vysoko percentnu coko a rastlinnu slahacku. ak chces dam ti aj recepty, ale som teraz mimo, tak ked sa vratim a nebude neskoro :slight_smile:
11. mar 2014 o 10:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojky holky, přidávám dvě víkendovky :wink:
11. mar 2014 o 13:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (38)
@maya30 krásné dorty, ale nejlpší je ta myšičková, každá myška má výraz ve tváři, s dovolením si ji uložím, ju? :dizzy_face:
11. mar 2014 o 13:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pipka Janka, ale ja som to nemyslela ako vtip. Ale aj tak ma teší, že si sa pobavila :dizzy_face:
11. mar 2014 o 14:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@artepf Nádherné tortičky
11. mar 2014 o 14:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps si milááááááááááá :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :dizzy_face:
11. mar 2014 o 15:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
inak cozeee? od vcera ani jedna strana nepopisana??? neveriiiim :confused: :confused: :confused: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning:
11. mar 2014 o 15:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Žienky..dajte mi niekto tip na tortu..akurát pečiem..tak som urobila tú poťahovaciu hmotu... a urobila som postavičky slonov-maminka s malinkým...torta ide do škôlky na eliskyne narodeninky pre deti....čo také nápadité a milé by som tam mohla urobiť? slony som robila podľa týchto... Len som uvažovala ako to urobiť aby to dobre a milo vyzeralo a zaujímavo aj pre deti...tak som uvažovala...tú poťahovaciu hmotu nafarbiť na zeleno...a sloníky dať na to a tomu malému by som mohla dať do ruky ceduľku Alles Gute..alebo Hallo kinder... ?? alebo raďte niečo... A DOLEZITA OTAZKA...poťahovaciu hmotu mám hotovú.. môžem do hotovej primiešať farbivo??
11. mar 2014 o 15:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (9)
@pipka Janka, tak ako ty :wink:
11. mar 2014 o 16:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jasmika kľudne môžeš sloníkov položiť na vrch torty, na bok torty dať ceduľku alebo len nápis a po torte porozhadzovať farebné gombíky alebo len guličky. Kuk do môjho albumu tu ma MK, mám tam takú tortičku so žabkami - tiežo boli hore dve žabky a po tortičke len červené bodky
11. mar 2014 o 16:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok