Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

muffinka8
10. mar 2014

@mimcak milá teta 😀 šak nech sa ti svokra ozve 😅 ... ale zas som múdra 🤐 ale pozri na tejto strane hore Miška dačo písala, skús sa jej priamo opýtať, možno má skúsenosť.

mimcak
10. mar 2014

@zuul jaj dočitávam 🙂 No vidím,že aj ty máš ten problém ako ja bezlaktozovú plnku. 😒

mimcak
10. mar 2014

@muffinka8 práve som to čítala. 🙂

mimcak
10. mar 2014

@mysiatkoo Myška prosím ťa ta bezlaktozová šlahačka je vlastne tá rastlinná ? A nevieš o nejakom jogurte,alebo tvarohu?

makinka2
10. mar 2014

@pipka @mimcak děkuji 🙂

pristela
10. mar 2014

@artepf uzasne mas vzdy tie svoje tortusky, ale ten barovýýýýýýý, to je bombovéééé 😵 😵 😵 a aj ten slany kamion 😨 😨 😨 😨 😨 parada

mysiatkoo
10. mar 2014

@mimcak nie-pokial viem, tak bezlaktozova je len obohatena o laktazu - enzym, ktory laktozu stiepi... a skus mrknut, ci nemate v okoli nejaky obxod zamerany na BIO vyzivu, u nas som videla aj bezlaktozovy jogurt... tvaroh si nie som ista ci je, to som nehladala... alebo mrkni,ci tu nie je nejaka tema k bezlaktozovym veciam - myslim,ze tam by ti mohli najlepsie poradit

lamps
10. mar 2014

@pipka no moja, veď ja viem, že na teba nemám. Ale teší ma, že včerajšie koláče chutili aj Filipkovi, tak som mu trafila do jeho chúťok

pipka
10. mar 2014

@lamps si ma pobavilaaa teraz 😅 😀 😀 ze na mna nemas 😝 😀 akoze dobry vtip takto na noc 😝 😝 😀

lucula73
10. mar 2014

@mimcak ahojky,ja som robila akože bezlaktozovú plnku,normálne pribináčika,ale namiesto klasika šľahačky som dala bezlaktozovú ľlahačku,kúpenú v zdravej výžive........a tvaroh z Lidla,čo som nevedela pochopiť,ale to že je jediný výrobok mliečny,čo to dieťa toleruje,inak nič nemože mliečne........treba sa aj opýtať,čo može a čo nie... 😒

ajka82
10. mar 2014

@mimcak nie kazda slahacka rastlinna je aj bezlaktozova, treba pozriet zlozenie, niektore maju nejaku mliecnu zlozku v sebe... byva aj bezlaktozovy tvaroh aj jogurty...jogurty su podla mna lahsie zohnatelne ako tvaroh,ten nemaju vzdy ani na mieste kde viem ze sa da kupit...popozeraj bio obchody a jogurty lacto zero byvaju v bille aj v tescu napriklad, v bille aj minusL... maslo kupovavam tiez minusL (bezlaktozove v bille alebo bioobchode kusok od nas

ajka82
10. mar 2014

inak su ludia ktori nemozu laktozu...ale mapriklad acidko, tvaroh, kyslu smotanu zvladnu, lebo tam uz su tie mliecne enzymy anstiepene, ci jak to nazvat...nie ako v normal mlieku/slahacke... robila som pre jednu co chcela bezlaktozovu aj bezvajecnu torticku ale napr. ona mi doniesla aj bezlaktozovy tvaroh na pribinak(z rakuska) ale vraj acidkovy korpus mohol byt pre nu v pohode(kedze som mala robit bez vajec), ze acidko moze... tak niekedy je dobre sa aj popytat co vas napadne 😉
na druhej strane som mala aj takych, co objednavali pre druhych na oslavu a nevedeli mi nic povedat, kedze chceli prekvapko...tak som sa preistotu musela vyhnut aj overenym veciam od druhych co mohli...keby nahodou nieco 😅

tlap.ka
11. mar 2014

@artepf Dobrý den, můžu se zeptat, to letadlo je celé jen z marcipánu? 🙂 je moc hezké a za měsíc mě čeká vlastně to samé pro syna 🙂

mimcak
11. mar 2014

@mysiatkoo , @lucula73, @ajka82, Ďakujem Vám dievčatá moc,moc, včera som toho čítala po nete viac. Tak dnes zájdem do bio obchodu a skúsim zavolať aj tej pani. 😒

jakelina
11. mar 2014

@mimcak laktoza je mléčný cukr, dá se z mléčných výrobků odstranit. Skoro v každém marketu je kus regálu, kde mají ty bezlaktozové výrobky, jenom to chce hledat. I v Kauflandu to mají 😉

jper
11. mar 2014

@jasmika marcipán není nikdy bílý - bílá je potahovací hmota např. smartflex nebo i jiné značky. Koupila sis pravý marcipán z mandlí 😉 Není někde ve tvém okolí prodejna s dortovýma potřebama?

jakelina
11. mar 2014

@jasmika pokud nestíháš koupit bílý fondán, tak si udělej bílou hmotu z bonbonů, recept je na první straně. Ale fondán určitě seženeš i v marketech, alespoň u nás ho mají i v Kauflandu, Globusu. Ale je tam malé balení a drahé.

ejkula
11. mar 2014

dievčence, info: v Lídli čokoláda 52% po 0,89 (aspoň u nás bola)

mysiatkoo
11. mar 2014

ak by ste niekto mali nedostatocnu zasobu cukrikov, v nasom LIDLi je cca 20 balickov po 99c/ks... kupim,poslem...

maya30
11. mar 2014

@mysiatkoo ja ja ! 😀

sikag
11. mar 2014

@zuul zdeni ja som robila bezlepkovu a na to jahody a "jahodove zele" take zo stavy a solamylu, bez dzemu a bolo to super. je to velmi stavnate a na nerozonanie od normalnej. obmazat mozes ganache / daj vysoko percentnu coko a rastlinnu slahacku. ak chces dam ti aj recepty, ale som teraz mimo, tak ked sa vratim a nebude neskoro 🙂

lifinka
11. mar 2014

ahojky holky, přidávám dvě víkendovky 😉

lifinka
11. mar 2014

@maya30 krásné dorty, ale nejlpší je ta myšičková, každá myška má výraz ve tváři, s dovolením si ji uložím, ju? 😵

lamps
11. mar 2014

@pipka Janka, ale ja som to nemyslela ako vtip. Ale aj tak ma teší, že si sa pobavila 😵

elamaslakova
11. mar 2014

@artepf Nádherné tortičky

pipka
11. mar 2014

@lamps si milááááááááááá 😀 😀 😀 😀 😵

pipka
11. mar 2014

inak cozeee? od vcera ani jedna strana nepopisana??? neveriiiim 😕 😕 😕 😅 😅 😅 😀 😀 😀

jasmika
11. mar 2014

Žienky..dajte mi niekto tip na tortu..akurát pečiem..tak som urobila tú poťahovaciu hmotu... a urobila som postavičky slonov-maminka s malinkým...torta ide do škôlky na eliskyne narodeninky pre deti....čo také nápadité a milé by som tam mohla urobiť? slony som robila podľa týchto... Len som uvažovala ako to urobiť aby to dobre a milo vyzeralo a zaujímavo aj pre deti...tak som uvažovala...tú poťahovaciu hmotu nafarbiť na zeleno...a sloníky dať na to a tomu malému by som mohla dať do ruky ceduľku Alles Gute..alebo Hallo kinder... ?? alebo raďte niečo... A DOLEZITA OTAZKA...poťahovaciu hmotu mám hotovú.. môžem do hotovej primiešať farbivo??

lamps
11. mar 2014

@pipka Janka, tak ako ty 😉

lamps
11. mar 2014

@jasmika kľudne môžeš sloníkov položiť na vrch torty, na bok torty dať ceduľku alebo len nápis a po torte porozhadzovať farebné gombíky alebo len guličky. Kuk do môjho albumu tu ma MK, mám tam takú tortičku so žabkami - tiežo boli hore dve žabky a po tortičke len červené bodky