Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
14. mar 2014

@michaela3011 hmmm ja idem az na velku noc, baranka nepeciem,ale tie macarons ma lakaju

lamps
14. mar 2014

@lokalistin že musím začať modelovať ... dievča veď je takmer pól jednej, ja by som mala ísť spať. Nech sa ti darí a u nás majú foriem na baránkov neúrekom @michaela3011

lokalistin
14. mar 2014

@lamps A sak ja este len z roboty dosla,to ja bezne do 4:00 ponocujem,len sa mi zda,ze uz zacina byt svetlo,ked chodim spat 😉

michaela3011
14. mar 2014

@lamps moja mamina mala este taku staru klasicku ☹ no prisla o nu... vzdy robila na velku noc velkonocneho baranka 🙂 ako mala som mohla vzdy ozdobit "oci" 😵 😀 teraz ako zijem v Nemecku, tak by som chcela upiect pre nas velkonocneho baranka a zaviest novu tradiciu do nasho noveho domova 🙂

@lokalistin dobru noc baby, idem si lahnut... sa uz neviem dockat, ze iba zajtra (dnes) idem do prace a potom konecne dovolenka 😀

michaela3011
14. mar 2014

@lokalistin inak uplne to poznam s tymto ponocovanim 🙄 vzdy ked som prisla o polnoci domov z prace, tak moje telo nie aby bolo unavene a rozum aby mu kazal ist spat, ale radsej som bola hore aj do tretej rana 😀 ten moj napriklad vzdy ked pride z nocnej o pol siedmej rano, tak este do jedenastej sedi pred telkou 😀

lokalistin
15. mar 2014

@michaela3011 prajem pekny cas na slovensku,ja som prave skoncila,nejaku fotocku uz mam,ale skusim este zajtra v lepsom svetle odfotit,ale je hrozne tazka ta torta
S tym ponocovanim,ja v robote uz zaspavam a pridem domov a uplne cula a zapnem nejaky filmik.Kukala som dneska Zitra to roztocime drahousku 😀 😀 😀 Takze dobru noc

viera6
15. mar 2014

Ahojte..
na zelanie krabicka s potkanom 😝 a na krst 🙂 @anibas tak som sa rozhodla pre medvedikov...

viera6
15. mar 2014
denisak77
15. mar 2014

Pridávam tohotýždňovky.Formuly som dorábala v noci a ráno bola cesta úplne ušmatlaná ,tak som ju pretrela olejom a teraz sa leskne ako psovi vajká,ono to nebude také lesklé,len som to radšej hneď odfotila,lebo sa mi viackrát stalo,že som zabudla odfotíť a napadlo ma to až keď bola torta preč.Ešte som pretrela aj kocočky ,lebo aj tie boli trošku ušmatlané,ale už sa mi nechce fotiť a znova sťahovať do PC.Lenivá som ,no čo už .A ešte,futbalista má mať 13 rokov,vypadá na 33 ak nie viac,mne to modelovanie vôbec nejde,ja len tie moje kvietky najradšej.

nika1985
15. mar 2014

@lamps dakujem ten chlapec ma tusim 10r myslela som ze bude chciet orla z fut.klubu ako erb a ja ze to dam v pohode no ked som zobrala tak ze ved origos orla ☹ recept na ten puncak ti poslem vecer nejako nestiham prepac

nika1985
15. mar 2014

@akapulko dik toto vyhodil ujo google aj mne ja som myslela si niekto nema nerobil alebo tak

pristela
15. mar 2014

Holky vkladam moje vikendovky, deeesne ma boli zub co mi zubar robil ☹ ani prasky nezaberaju takze robota ze uuuplna slasť 😖 dufam, ze fakt nebudem musiet cez vikend k nemu bežať späť ako "predpovedal" 😢
Ta one direction je inspirovaná @halienka 😵 😵 😵/duam, že nevadí 😕/ vdaka ganache guru @mysiatkoo 😀

jakelina
15. mar 2014

@pristela krásné všechny jako vždy a zubu domlouvám, ať nezlobí 😝

pristela
15. mar 2014

Holky simmm , nemate niektorá odvazene kolko miniete potahovky trebars na 20cm tortuchu 9cm vysoku ? 😕

mysiatkoo
15. mar 2014

@pristela ty si sialenec 😀 😀 😀 na 20 cm miniem cca 250g, max 300

sticker
15. mar 2014

@denisak77 @pristela Bože zase samé nádhery ste popridávali 😵

veruberu11
15. mar 2014

Zdravím všechny, máte moc krásné dorty, obdivuji kde berete inspiraci i čas, přece jen to musí být dost náročné na obojí. Chtěla bych zkusit Mickey Mouse na dortu a mám prosbu, podělí se se mnou někdo o recept na fondán a modelovací hmotu na postavu? Něco jsem našla na netu, ale vy tady máte odzkoušeno a nad to není... 🙂 Děkuji předem.

jakelina
15. mar 2014

@veruberu11 nejlíp si koupit Smartflex velvet, je dobrý i na potah i postavičky

vlada111
15. mar 2014

@pipka aha, tak hovoríš, že ťa tak trocha porážalo 😀 No nič nie je horšie, ako keď zistím, že čo mi všetko k dokončeniu torty chýba.

vlada111
15. mar 2014

@pristela ty si iná macherka, krásne

halienka
15. mar 2014

@pristela samozrejme, že nevadí, naopak, som pyšná 😎 veď ja sa mnohými tvojimi stále inšpirujem 🙂 😉

sisix
15. mar 2014

Nikdo nema zkusnost s robotem Kenwood prospero KM240. MAji ho ted v akci v makru za 3000,- Myslite koupit nebo nekoupit????

pipka
15. mar 2014

@pristela jeeej krasne 🙂
ty potvorkaaa, Barney aj mna caka a presne takyto plan som mala...co teraaaz? 😅 😝 😅 😀

veruberu11
15. mar 2014

@jakelina Díky za tip! 😉

pristela
15. mar 2014

Holky dakujeeeem 😵 😵

@pipka Kludne urob tak isto , isto bude iný, bo tomu mojmu som zabudla urobit chvost 😀 😀 😀 cize ten tvoj bude určo iný 😀 😀 😀 😀

jakelina
15. mar 2014

@sisix fakt nevím, já si vždy přečtu hodnocení na internetu na výrobek, než ho koupím.

grasie
15. mar 2014

@adrika202 ďakujem za odpoveď a prosím ťa ešte ma zaujíma, aké cca veľké boli tie fotky? ďakujem 🙂

florentina
15. mar 2014

Krásný víkend, kočky 😉
Přidávám dvě noční a @dm1 děkuji za Lego písmo 😉.
No ale přidávat dorty po Žanetce je trochu troufalost 😀 ...holt ty nedostatky nezamaskuju... 😅

janka22201
15. mar 2014

@denisak77 krásné sú 🙂 ,...a tá cesta je ako po daždi 😉

vlada111
15. mar 2014

@michaela3011 ja mám len biely a mám vystarané 😀