• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

ona všetko robí z toho?má krásne torty.....ja som tiež s tým robila,ale mi to nechutilo....aj sa mi s tým nejak horšie robilo ako s tymi hotovými poťahovkami,ale to je len tréning istotne.
4. nov 2010 o 10:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ano robi z toho vsetko :slight_smile:

a dievcataaaa chcem sa opytat hodi sa na tortu pisat ze F+J=50???? mne se to moc nehodi ale zakaznicka to tak chce a jak to napsat aby to nebylo take divne jak se mi to zda :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

deeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeekkkkkkkkuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuujjjjjjjjjjjjjjjiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :slight_smile:
4. nov 2010 o 11:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte kočky, idem piecť svoju 3 poťahovanú tortu a potrebovala by som poradiť, chcem vyskúšať pudingový krém a neviem aké maslo použiť, môžem dať aj klasické maslo? lebo ja tie palmaríny, hery moc nemusím...a môžem tento krém použiť aj pod poťah z MMF, či radšej nie?

4. nov 2010 o 11:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliska22 nejlepsi je kalsicke maslo tento krem je vhodny i pod potah ale musi tam byt vice podilu masla minimalne pul na pul......
jo a kdyz budes delat puding tak tam dej na jeden puding 35Oml mleka aby to bylo tuhsi :wink: :slight_smile:
4. nov 2010 o 11:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hejdita ďakujem :slight_smile:
4. nov 2010 o 11:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@yamahafazer krasny mramor, pekne sa ti podarila
4. nov 2010 o 11:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jo a kočky akými farbami farbíte poťahovky?ktoré su najlepšie?gélové,práškové....čo lepšie farbí
4. nov 2010 o 11:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@meinkonka tietomale su uz take na nich sa az tak zarobit neda, ja som teraz robila 6 kilovu a to uz bolo lepsie :slight_smile: a uz som ich aj minula v cukrarskych potrebach :grinning:
4. nov 2010 o 12:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, poradte nejak dobry biely krem okrem klasickeho vanilkoveho. bude tam aj cokoladovy, tak neviem aky sa k nemu hodi, nechcem taku obycko coko-vanilka.
inak citam a sledujem torticky su prenadherne :dizzy_face: len moc nepisem, lebo ja velmi radit neviem, kedze sama som na zaciatku a potrebujem vase rady :sweat_smile:
4. nov 2010 o 13:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petusko co tak bananovy krem z prasku pudingu DR Oetker bez varenia?? Ja iba vyslaham slahacku a zaslaham ten puding, ale iba na plnenie, nevyhovuje pod potah
4. nov 2010 o 13:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@henikav dakujeeem moze byt :slight_smile: este som taky nerobila, vyskusam :slight_smile: to bude torta pre synovca, takze mozem aj trochu experimentovat :sweat_smile: pod potah dam tu cokoladovu, ta bude maslova.
4. nov 2010 o 13:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maca77 ja niekedy ani neviem ako to namiesam...aj hociake zbytky co mi zostali dam a ,ked sa mi to zda moc hnedkave,tak tam dam zltu a je to take pieskove....:slight_smile: :grinning: :grinning: :grinning:
4. nov 2010 o 13:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dajna11 mozes sa aj mna opytat:slight_smile:
kuk na moje torticky...mam na facebooku tri albumy...
http://www.facebook.com/alena.strbova#!/album.php?aid=2069103&id=1331898062
4. nov 2010 o 13:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@yamahafazer super krasne sa ti ten mramor podaril :slight_smile:
@dajna11 aj z k2 som modelovala teraz zvieratka a v pohode a modelovat sa da dobre aj s WI hmotou :slight_smile:
4. nov 2010 o 13:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alionuska ahoj,tebe som teraz chvalila tortičku na krst na torty od mamy...je úžasná....obdivujem ako krásen to robíš z MMF,to mne sa lepšie robí z hotových poťahoviek,,ale teda ja som amaterka....teraz idem robiť synkovi na krst a neviem aké farby použiť,používala som práškové....zarobila s vodou a tak,ale skor by som tie gelové či neviem...a budem potrebovať aj čierne zafarbiť...a také malé balenie by mi stačilo....s čím farbiš ty?
4. nov 2010 o 14:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bzucinka2 ja som z K2 tiež robila kvety,ale vraj je lepšia WI..tej som mala len kusok na skusenie...zdá sa mi plastickejšia.....tak by som to chcela skombinovať....len neviem ako zafarbiť....čím a akými ja nemám skusenosti,frbila som iba práškovými
4. nov 2010 o 14:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dajna11 ja robím tiež všetko z MMF je to super aj na kvety a tak pod. ......priznám sa že K2 som ešte v rukach nemala... :wink:
4. nov 2010 o 16:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lawli no ja som si pohodlná....lahšie je mi kupiť hotový poťah :wink: :wink: :wink: ale robila som zo začiatku z MMF,len potom kamoška ma natiahla do K2 a teraz zasa presedlala na WI a ja som ešte s tým nerobila
4. nov 2010 o 16:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lawli K2 je podla mna dobra na potah, ona sa mi vobec nelepi, ale na tvarovanie ona v teplych rukach priliz zmakne. Pocula som ze ju treba premiesit s cukrom ak chceme z nej tvarovat
4. nov 2010 o 16:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dajna11 @henikav ja som sa na samom začiatku dostala k MMF a páči sa mi s tym robiť,tak preto som iné neskúšala... :wink: zatiaľ som spokojná , len teraz akosi rýchlo miznu Haribo cukríky z Lidlu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
4. nov 2010 o 16:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lawli
@henikav no a čím zafarbujete hmotu?akými farbami?
4. nov 2010 o 16:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dajna11 ja praškovými :sweat_smile:
4. nov 2010 o 16:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lawli mne tiez vyhovuje celkom MMF, hlavne preto ze je stale po ruke, cukriky sa vzdy daju aj na poslednu chvilu kupit, ale napriklad neviem robit volaniky z mmf, tie iba z K2.
@dajna11 ja farbim praskovymi "kovandovi" z tesca, pretoze su lacne, neinvestovala som do geloviek, pretoze ja to nevyuzijem, upeciem mozno 5 tort za rok a mne to staci ako farbiva, aj tak sa snazim farbit co najmenej, odkedy trieda maleho mala dva dni cervene a modre jazyky :grinning: :grinning: :grinning: Radsej si triedim cukriky podla farby a podla toho si robim hmotu. U nas su cukriky zelene, ruzove, zlte aj biele a vacsinou s tym vydrzim, alebo dofarbim len mierne. Co pouzivam je bielidlo, aby bola biela taka pekna snehobiela a nie siva, alebo kremova
4. nov 2010 o 16:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@meinkonka - krásna torta.
4. nov 2010 o 17:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@henikav neviem posúdiť, ako by sa dali robiť volániky,pretože ešte som ich nerobila.Nejak to nieje moja predstava na tortu.Hoci sa musím priznať ,že neraz som to obdivovala a predstavovala si tu pracnosť :slight_smile:
4. nov 2010 o 17:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dik baby za komentare a infosky :wink:
4. nov 2010 o 17:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@yamahafazer ....děkuji za vyčerpávající odpověd :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
4. nov 2010 o 17:35  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lawli no sú lacné....len neviem zohnať čiernu :frowning2: a to zarobíš s vodou a dáš do hmoty že?
4. nov 2010 o 17:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@henikav ved ani ja to nevyužijem,málo pečiem....no našla som také malé flaštičky geloviek za 2eu...tak to by som ešte dala za to....len nemaju takú malu čiernu a zasa kupovať velké balenie nemienim
4. nov 2010 o 17:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dajna11 ja farbu nedávam do vody ,len ju po zrniečkach pomaly pridávam do roztopenyh cukríkov a dlho miešam a až potom zapracujem cukor :wink:
čierna - zatiaľ som ju nepotrebovala ,ale mám takú skúsenosť ,kúpila som si miesto praškovej farby čokoládovú hneď a chcela som z toho takú tmavšiu hnedú.Manžel sa ma pýtal ,že či bude dosť tmavá, tak som len podotkla ,že hádam ak použijem celý baliček tak áno (netrebalo mi toho veľa). V tom sa mi zobudil drobček a išla som ho kojiť.No moje cukríky už boli roztopené a tak som poprisila manžela nech mi to vymieša.Samozrejme chlap :grinning: :grinning: :grinning: nasypal celý balíček a miešal, keď som došla späť tak som skoro padla to bolo tak čierne ,že hádam sa ani čiernejšie nedá :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: mam tu hmotu ešte aj doteraz a používam ju na očká a tak podobne ,lebo inak je dosť horká ,ale čierna :grinning: :grinning: :grinning:
4. nov 2010 o 17:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok