• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@jakelina tak som si schvalne jeden dala a oni su len take akoby citronove take kyselkave, ale vobec nie mentolove, ale moze byt, ze byvaju aj mentolove a u nas su ale biele maju len modry obal, precitaj si co je napisane na tych modrych, co obsahuju
16. mar 2014 o 12:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mysiatkoo Guru uuuplne uzasne su obeee :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: vydis a uz mas 4torty za sebou :grinning: :grinning: :grinning: tesim na šesť :grinning: :grinning:
16. mar 2014 o 12:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mysiatkoo Evi moc pekne obe, mam pre teba fotky mojej desnej ganaze prva je prave natreta vrstva a druha je po druhej vrstve celu noc v chladnicke a rano, tam kde je plnka rozmocena mäkka ganaz take blede flaky ja neviem co robim zle a to 6 kg hovädo jak som pretocila mi este aj ta ganaz praskla, myslis, ze mam tie plnky moc riedke, ze to preto? ale ked ja to nemam rada jak beton a ta tretia foto je prasklina a ja to tym pravitkom ani nemozem poriadne nahladko, lebo mi to na vychladenej torte rychlo tuhne a normalne mi to tu ganaz z tej plnky taha prec
16. mar 2014 o 12:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@maya30 opäť všetky úžasnéééé
16. mar 2014 o 13:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mysiatkoo prečo, veď je superskááá
16. mar 2014 o 13:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maya30 krásne tortičky :slight_smile: ...môžem sa spýtať, tie čiarky na srdiečku sú maľované?
16. mar 2014 o 13:10  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mysiatkoo nádherný je, krásná růžová barva a postavička a detaily jsou boží :wink:
16. mar 2014 o 13:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maya30 nááááááááááááááádhera. :wink:
16. mar 2014 o 13:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vlada111
@jakelina
@timuss dakujem dievcata, to je cierna potahovka narezana na pasiky :wink:
16. mar 2014 o 14:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@akzuzs rýchle uzdravenie všetkým ...neviem,či si s malou bola u lekára...je to najpravdepodobnejšie vírus ruka-noha-ústa..pozor,je to infekčné...dospelý môže byť prenášač,aj keď fyzicky sa zdá zdravý...nič nedávať,iba niečo na teplotu,ak je vysoká,ATB nepomôžu...
16. mar 2014 o 15:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pojezdalova dostanes to kupit v cukrarenskych potrebach
@maya30 prekrasne torticky ako vzdy :slight_smile:
@misiatkoo neskutocna minie :slight_smile: tvoje torticky su vazne dokonale!!!
16. mar 2014 o 15:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lokalistin aj mne to tu druhu vrstvu taha prec, nejak mi to rychlo tuhne na tom vychladenom, tak sa to snazim zatiahnut na jeden sup. a mas 50% coko a 33% slahacku? ja som robila z 30% slahacky, ale mohlo to byt aj tvrdsie si myslim
16. mar 2014 o 15:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mysiatkoo neskutocna minie :slight_smile: tvoje torticky su vazne dokonale!!! (musela som prepisat spravu lebo vidim ze uz neviem pisat a dala som to s hrubkou :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: uz som asi dlho doma :grinning: :grinning: )
aj ja mam otazocku na ganache, mne tiez ide ta druha vrstva dole a skusala som aj na tenucku vyvalkat smartflex ale sa mi pri koncoch trhal.... nejake tipy ako na to? asi som ho velmi tahala ze? to potom staci iba nejako jemnucko popritlacat?
....mohla by si to niekedy natocit a dat sem video, nas ganache guru :wink:
16. mar 2014 o 15:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby nadherne torty, a teda mnohe su dokonale :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: .... ze vraj amaterky.... amaterky s profesionalnou dokonalostou....
ja som dlho nic nedala, a ani to nezvladam.... kazdy tyzden by aj prilezistost bola, ale asi by som uz vobec nespavala a pri praci s detmi si oddychnut musim... a pravda je aj taka ze mam mrzi, ze nestiham citat pravidelne a poriadne tak mi niektorý tipy a recepty asi ujdu....
16. mar 2014 o 15:47  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@maya30 @mysiatkoo @jakelina @halienka @vlada111 @njonja @pristela a ostatné...nestačím ústa zavrieť...prekrásne diela...naozaj,čím ďalej dokonalejšie,nápaditejšie ...radosť pozerať...krásnu,aj keď ufúkanú nedeľu :wink: :wink:
16. mar 2014 o 15:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
@pristela si rob srandu! :stuck_out_tongue_closed_eyes: viac si na krk nevezmem ani keby som neviemkomu mala povedat NIE... doteraz som nedospata :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@vlada111 @jakelina @sikag @woman04 @lokalistin dakujem babule a aj za vseeetky pacitka! ved to je aj vdaka vam a tejto teme :wink:
@likalistin @sikag ... no ganache... netusim, ci riedka plnka moze byt pricinou - ja ich tiez nemam ako beton..ja si skor myslim,ze je to hrubka cokolady - mozno ju davas Zanet tensiu a tym padom to nestvrdne na miestax, kde je to na kreme moc tenucke... a btw. na tej druhej foto (moze to byt ale uhlom fotenia) sa mi zda, ze ju mas dole hodne uzsiu?? mala si dobre vyxladenu tortu pred ganazovanim? ja ju davam sxladit ked ju naplnim a az tak dam ganache, lebo inak zvykne este sadat a ta cokolada praska... dalsia vec praskania je opat ta hrubka coko... ked dam prvu vrstvu, tak ju supnem na 20min do xladnicky (alebo do mrazaku - ako mam miesto) a az potom davam druhu...zase si roztopim coko a na tej studenej to ryxlo tuhne a pekne sa to zahladi, nic sa mi uz netaha, skor oskrabuje a uhladza :fearful: prasknut uz praskla aj mne, no potom to opat zahladim roztopenou coko ... to je tazko takto cez pismena :frowning2:
a smart ja valkam tenko, ale este sa mi netrhal :astonished: normalne to zehlickou uhladzam... ale davala som aj postup ako davam potahovku na tortu - neprenasam ju rukami, tak minimalizujem aj riziko trhania... https://www.facebook.com/media/set/?set=a.558795714187199.1073741861.460063994060372&type=3
a video nehrozi, na to nemam doma podmienky :wink: to skor osobne na nejakom stretku :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. mar 2014 o 17:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@mysiatkoo
@sikag väcsinou robim iba jednu vrstvu teraz som sa docitala, ze 2 tak som dala dve, ale praveze ta druha mi to potom zacala tahat prec, vychladena bola,6 hodin na to 1. ganaz a po 2hodinach druha, na tej fotke som aj ja na to kukala, ze jaka je kriva :slight_smile: neva budem skusat dalej, jedneho dna na to pridem, ok som v mekaci, musim ist dalej makat-pekny den este :wink:
16. mar 2014 o 17:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Dortík pro neteř :slight_smile:
16. mar 2014 o 17:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (44)
@mysiatkoo tak na to stretko sa hlasim :wink: a tesim. dufam ze sa mi podari prist tak ako minule cez vianoce :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
16. mar 2014 o 17:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Baby mám otázočku:od včera mi ostalo vyšľahané maslo s cukrom ( orezky a trocha nutely) pod poťah...ako dlho mi to vydrží v chladničke? na stredu mám dalšiu tortu, môžem to použiť?
16. mar 2014 o 17:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt
Dobrý pečiete tortičky aj na objednávku ? Na piatok bud. týždeň t.j. 21.3 ?
16. mar 2014 o 18:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mysiatkoo
Dievčatá, som tu prvýkrát, neviem ako sa tu prispieva ...potrebujem na piatok bud. týždeň 21.3. tortičku detskú pre dcérky. Nejaký kontakt na šikovnú cukrárku v BA Petržalka ????
16. mar 2014 o 18:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lienocka75 ja nie som z BA, aj ked tam robievam torty, no buduci vikend uz neberiem nic... isto sa holky odtial ozvu do IP :wink:
16. mar 2014 o 18:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jachin já bych to dala do mrazáku a před potíráním dortu vyndala
16. mar 2014 o 18:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mysiatkoo
Ďakujem :o)
16. mar 2014 o 18:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky holky, tak další dortík pro dceru kamarádky, miluje kočičky, tak snad se mi trošku povedla.... :wink:
16. mar 2014 o 18:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (38)
@lokalistin ja nedavam stale 2x... zalezi ako sa mi podari prvy pokus :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. mar 2014 o 18:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
mé zatím poslední synům k narozeninám, mašinku modeloval manža, když jsem přestala stíhat a domeček který byl předlohou, drobné změny jsem měla dovolené
16. mar 2014 o 19:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (27)
ahojte kočky, dlho som ničím neprispela, tak aspoň jeden setík
16. mar 2014 o 19:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (63)
@mysiatkoo
@lokalistin boze holky ja ked to citam kolko chladenia a casu ta ganache potrebuje mna by porazilo, tolko casu zbytocne minuteho :confounded: fakt vas obdivujem , ktore s tymto robite :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
16. mar 2014 o 20:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok