Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dajna11
4. nov 2010

@lawli chcem robiť ovečku a potrebujem na očká,kopýtka,noštek...takže iba trochu,n ked budem farbiť K2 tak neviem či ju najrpv zarobiť vodou alebo ako....nemám chuť dať koli tomu 5eu za flašku....

lawli
4. nov 2010

@dajna11 K2 som ešte v rukách nemala ,to už som písala...a vo vode nerozrábam koli tomu ,že si mi zdá potom ta hmota taka divná, akoby chcela tiecť .Skúsila som to rovno do roztopených cukríkov len do malého množstva a odvtedy to tak robím a aj ta hmota sa mi potom zda lepšia.Možno je to len pocit ,ale ja to tak robím a ešte som ju ani raz nepokazila 🙂

dajna11
4. nov 2010

@lawli no vidíš...ked som ja farbila MMF tak som to rozpustila vo vode a tiež sa mito zdalo divné...ale som nemehlo,nenapadlo ma skusiť to bez vody🙂))som tela čo? ☹ ☹

zuzulik
4. nov 2010

@henikav
ake bielidlo?

lawli
4. nov 2010

@dajna11 ale nie niesi 🙂 len ťa to jednoducho nenapadlo...ja som to skúsila ,rada experimentujem a doteraz sa mi to len vyplatilo 😉 😵

dajna11
4. nov 2010

no to nie...potom som kupila K2 a tak s tým som robila a som spokojná...len je to teda drahšie ako cukriky

bzucinka2
4. nov 2010

@dajna11 ja farbim len gelovkami aj k2 aj WI, je pravda, ze je lepsia na modelovanie, ale aj drahsia 🙂
@dajna11 ja co kupujem gelovky tak stoja 2,2 normalne balenie 🙂
@lawli manzel sikulko, ja toho mojho radsej do takehoto nezapriaham, radsej dostane deti na starost 🙂

dajna11
4. nov 2010

@bzucinka2 no a kde kupuješ?ja som našla na nete jedneho čo mal za tú cenu ale zasa nemal skladom čiernu a tuším hnedú......no a ja to potrebujem za dva týždne.a inde zasa maju drahe alebo zbytočne velkú flašku

bzucinka2
4. nov 2010

kupujem na www.korunaplus.sk,baby sa niektore na tu firmu hnevaju, ale kezde si tu pobliz, tak by nemal byt problem s rozvozom alebo dobierkou, pripadne si to vies kupit aj priamo tu v Leviciach ak by si mala cestu 🙂 ja jeden den objednam a na druhy mi vola, ze si mozem preto prist, tak tebe to do dvoch tyzdnov musi prist, treba mu zavalat 🙂 ja som s nim nadmieru spokojna a aj k2 ma v dobrej cene 🙂

daducha
4. nov 2010

Ahojte baby, prosim VAs nemate niekto link na postup potahovania hranatej torty? Pri okruhlej prblem nemam, no s tymi hranami je to horsie.No a zajtra musim mat jednu hranatu dokonale potiahnutu.Alebo ako to vy robite?
Dakujeeeeem

sisa.b
4. nov 2010

ahojte,
tak ja pokracujem 😀
@rybca tekvica paradna, paci sa mi, ako si sa vyhrala s pavukmi 😵
@vinka krasne torticky 🙂 a toto kitty ti nemoze poslat zakaznicka?
@zdenallicka riadny vceli medvedik! 🙂
@dm1 torticky krasne 😵
@zuzana0409 prva potahovana super! 🙂 vy mate vsetky prvotiny nejake krasne. to keby ste videli moju... 😝
@lawli perfektna zizala 😀

vsetky diela su super 🙂 fakt nestiham komentovat kazdu jednu 😝

vinka
4. nov 2010

@sisa.b pýtala som ju ale neposlala.Tak neviem či zabudla či jej torta nechutila a od zlosti neposlala. 😒

rybca
4. nov 2010

@sisa.b dakujem, mala som aj nozicky urobene pre pavuky, len mi nedrzali vo vertikalnej polohe...:(

alionuska
4. nov 2010

@dajna11 jaaj,dakujem ti...ja pouzivam gelove farby Wilton. 😉

hejdita
4. nov 2010

@daducha od rohov zacinaj a to uz potom dovytiahnes.... 😉 ja som robila budovu vysoku asi 13cm a islo to dobre 🙂

hejdita
4. nov 2010

prosssiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim kto vieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee?

AKY JE ROZDIEL MEDZI floristickou paskou z CUKRARSKYCH POTRIEB a KVETINARSTVA?????? dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😀 ja len ci to mam objednavat alebo ci mam zajist tu do kvetinarstva a nemusim platit este postovne.....zato.....

lawli
4. nov 2010

@bzucinka2 tak to aj ja ta praktizujem....no v tejto situácii to nešlo 🙂 kojiť by asi nezvládol už vobec 😀 😀 😀

@sisa.b ďakujem už mam objednávku na ďalšiu 😀 😀 😀 zapáčila sa 😵 😵

sisa.b
4. nov 2010

@vinka mozno nema vhodnu fotku samotnej torty 🙂
@lawli super 😵 mne akurat vcera jedna objednavka "padla". ale bolo to len pre svokru...

tu su moje minulotyzdnove potvory. podotykam, ze osm mala pri vsetkych obrovsky problem s MMF, pri lienke ani nehovorim 😒 tam som musela maskovat, ako sa dalo. nastastie sla len ako neplanovany darcek a darovanemu konovi sa predsa na zuby nepozera 😀

dm1
4. nov 2010

@sisa.b vsetky su nadherne a hlavne truhlica ta je excelentna!!!!!!

ja dorabam akurat Kittynu sa mi zda ze ma nejaku velku hlavu asi ju zmensim...

lawli
4. nov 2010

@sisa.b nádherné ,tak to ja mám ešte čo doháňať 😅 😅

dajna11
5. nov 2010

@alionuska a sú dobré? musím chytro nejaké objednať a tieto sú v malých množstvách čo mne vyhovuje kedže teeda nepečiem moc....len čiernu maju inejakú inú ako wilton......

anibas
5. nov 2010

@sisa.b nádherné 😵 😵 a predpokladám, že farbenie MMF zmenilo štruktúru 😉

alionuska
5. nov 2010

@dajna11 najlepsie,ake poznam! 😉 😉

alionuska
5. nov 2010

@sisa.b no teda,dievca,ved ty mas tu truhlicu kraaaaaaaaasnu...!!!!!!!!!!! 🙂 🙂

maca77
5. nov 2010

@hejdita ja som sa šla práve opýtať, či používate len tie floristické drôty objednané z cukrárskych www stránok alebo aj kupované bežne v obchode ... totiž prišli mi dnes jedny objednané a mala som trochu inú predstavu, aj dosť hrubé sú ... asi ich využijem akurát tak ako oporu ku kvietkom v kvetináči 😀 a nie na torty 😝

@sisa.b truhlica super, aj lienka, ani by som nepovedala že niečo bolo na nej maskované 😉 😵 😵 ... a aký si mala problém s MMF 😕

dajna11
5. nov 2010

@alionuska no tak si ich objednám...len čiernu maju iba nejakú tekutú...to vadí?

katrin21
5. nov 2010

ahojte babulky.
co je na tom pravdy, ze EU vraj prikazala nove potrav. farby praskove predavat ako farby na vajicka?? Kamoska robi v jednote a sla dnes farbit s tym marcipan, do Dr. Oetkera je to farba na vajicka, vraj jej obchodny zastupca tvrdi, ze je to to iste , len podla noveho to uz nemoze byt len taka farba..ako napr.v DM..ze to uz len dopredavaju a bude to takto.... 😅 viete o tom nieco???

hejdita
5. nov 2010

@maca77 a kde se daji koupit dratky??? ja sem se dnes sla zeptat do kevtinarstvi a oni neprodaji oni z toho maji kseft takze nic pry ze obi mam zkusit .... a dratky nevite kde???? taky v tom obi??? zeby?? 😕

katrin21
5. nov 2010

@alex21 aj ostatne , krasne torty 🙂

katrin21
5. nov 2010

@sofi07 JA UMIERAM, teraz som videla toho slimaka, listujem dozadu, davno som tu nebola.. uzasne, nechapem

aj alionuska, ako vzdy neskutocne torty, aj ostatne...
to mramorove musim niekedy skusit 🙂