Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
19. mar 2014

@mamina1978 na passau chodim so sestrou a mame navi, tak bez, neviem ci zvladnem, recept ti hodim z domu, ale rychlovka to neni, ked chces aby si nemala hrudky ako ja musis aj 3x preosiat mandle a cukor, dva dni dopredu bielka oddelit nechat vonku stat potom pred pecenim nechat 45 minut stat, ale inac tazke to neni-na doma, ked aj hrudkove 😉 ale dneska som este dojedala a tie, kde bol mascarpone krem boli uplne rozmocene, uz mi nechutili

pristela
19. mar 2014

@pipka @lamps andrejka robilaaaaaaaaaaaa

pipka
19. mar 2014

@pristela faaakt? 😕 to ani nevieeem, co som spala? 😅 😅 😀 tak idem kuk jej album 😉

ejkula
19. mar 2014

@ludkas31 myslíš takéto niečo?

schocko
19. mar 2014

Žienky, ktora ste z BA prípadne okolie smerom k DS? Potrebovala by som detsku tortu, termín 11.máj. Nieco podobné ako je na foto. Kľudne ma kontaktujte cez IP, budem vďačná.

lamps
19. mar 2014

@sikag ja dávam čoko hneď po rozpustení, šupnem ju do chladničky a po vybratí z formy som ju skalpelom orezala na podložke. Skalpelom to išlo v pohode

lamps
19. mar 2014

@pristela
@pipka čo som robila, včuľ som sem prišla. Nestíham absolútne nič

lamps
19. mar 2014

@pipka ... už som v obraze 😀 😀 😀 😀 ja som robila v začiatkoch môjho pečenia, kukni mi do albumu na fb

pipka
19. mar 2014

@lamps uz som kuklaaaaa 😎 😉

mamina1978
19. mar 2014

@lokalistin no nam stacia aj hrudkave 😀 a nevadi, ze to viac krat treba nechat odstat hlavne,ked nemusim nieco dlho miesit a stat pri tom....

mamina1978
19. mar 2014

@jakelina no stikutalo sa nam s najmladsim syncekom aj dnes , ked sme sa poobede blaznili a steklili 😀 😀 😀 Jaj Majka, mne je na houby ☹ Po Cortisonovych infuziach mi bolo dost zle a sa mi strasne tocila hlava, ale uz mi to preslo. Zistili, ze mam Myelitis pravdepodobne zo zle vylieceneho zapalu prinosovych dutin. Ale na 100% su si lekari neni isti.Ak sa mi nepolepsi do 3 mesiacov , tak mi urobia opakovanu punkciu likoru ,mrt a vsetky ostatne vysetrenia a budu hladat dalej...... takze ostavam v neistote a ani mi nevedia povedat, ci sa mi cit v ruke a nohach na 100% vrati...... ☹ no povedali, ze to moze trvat aj 12 tyzdnou dokym sa mi polepsi....

lokalistin
19. mar 2014

@mamina1978 poslane len plnky si musis nejake vymysliet, najcastejsie sa robi biela ganaz-nejaka ochutena, mne najviac mi chutili citronove- mascarpone,citronova stava a citronove ole,ale hned prvy den na druhy den uz boli od toho kremu rozmocene

mamina1978
19. mar 2014

Dakujeeeeeem prave som citala IP 😵 A mandlovu muku si nahradila teda mletymi mandlami kupenymi ? Ci?

ludkas31
20. mar 2014

@ejkula anoo anooo, vdaka

jakelina
20. mar 2014

@mamina1978 ach jo, to je bezmoc co?? Držím palečky 😉

sikag
20. mar 2014

@lamps z formy? robis si na to nejaku fornu? aj ja som raz rezala skalpelom na podlozke a som si ju sikulka dorezala 🙂 😉 takze asi opatrne ze?

valea
20. mar 2014

Potřebovala bych poradit. Pro malou jsem nechala k narozeninám udělat dvoupatrový potahovaný dort, bohužel jsem onemocněla, takže oslavu musíme přesunout. Mohly byste mi prosím poradit postup, jak dort co nejšetrněji zmrazit?

akapulko
20. mar 2014

baby este mam otazku k tej cipke 😝 na tortu ju lepite vodou ci lepidlom???daaaaakujem 😀 😀

chvapilu
20. mar 2014

@akapulko já jen lehce potřu vodu štětečkem a drží v pohodě.

chvapilu
20. mar 2014

Dobré ráno moc děkuju za pochvalu minulého dortíku a dnes přidávám Harlekýn /3kg/

mamina1978
20. mar 2014

@jakelina dakujem 😔

akapulko
20. mar 2014

@chvapilu daaaakujem 😵

pipka
20. mar 2014

@valea celu tortu tak ako je, daj do papierovej krabice a vloz do mraznicky 😉 v pohode vydrzi 😉

dagmarmustafa
20. mar 2014

@lokalistin Farby su uzasne.Su sice hrudkovite...nechapem.Ja som kupila z Lidla pomlete mandle,vykydla a bolo.Robila som to prvy x.Mozno aj mne vyjdu na druhy x naprd.Uvidim.Dufam,ze aspon chutili.Cau

lokalistin
20. mar 2014

@dagmarmustafa dik chutili mi velmi 😉

valea
20. mar 2014

@pipka a co když tak velkou krabici nemám?

mishulle
20. mar 2014

můj dnešní

pipka
20. mar 2014

@valea tak ju daj do mrazaku tak, aby sa podlozka na ktorej je nedotykala priamo mriezky alebo mraziaku, aby ti nenavlhla a to staci 😉 daj do krabice len spodok a vrch moze trcat 😉

valea
20. mar 2014

@pipka mooooc děkuji

florentina
20. mar 2014

@pipka já jsem dělala tento a přesně jak píšeš, na konec špejle jsem přilepila kus hmoty....