• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

20. októbra 2017 
@macamac ja to robím tak, že najskôr si uhladím vrch a potom tie rohy ale to tak že ho jemne ťahám smerom von a na koniec uhládzam medzi rohmi
21. mar 2014 o 13:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@carrie4 no to som aj ja prvý krát robila z dr oetkera a nikdy viac. Na okrúhlu som pre istotu kúpila že jeden na viac a len tak tak to vyšlo a hrozne sa z toho robilo. Ale ak sa Ti s tým dobre robí kup si o jeden viac a pre istotu aj o dva na viac
21. mar 2014 o 13:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sulaiovamaja jasná že zafarbíš, ale prirpav sa na to že jej musíš dať mnoho lebo dlho bude sivá. Ja keď potrebujem čiernú, tak si urobím červenú, modru, zelenú do kopy a potom dám čiernu lebo to by som len a len čiernu kupovala :grinning: . Už som mala aj originál blek poťahovku ale nič moc, divne smrdela. Tak som si kúpila gelovku extra čiernu a to je omnoho lepšie
21. mar 2014 o 13:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@carrie4 marcipán či fondán? marcipán od dr.oetkera podla mna nie je na poťahovanie, teda mne sa to trhalo a určite nie je na celú tortu...fondán od dr.oetkera je dobrý, ja z neho robím ozdoby, na poťahovanie ale asi nebude stačiť jedno balenie..
21. mar 2014 o 13:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina inak ja som to tu uz minule citala, a prave preto nerada "radím" bo nejakym zazrakom vsetko robim od oka, a inak nez sa ma :frowning2: no a ja hranate potahujem naopak :grinning: :grinning: , aj vcera som potahovala a myslela na to, ja najskor urobim rovne stredy a nakoniec rohy :sweat_smile: a že som vcera smart na tych rohoch riaaaaaaaaadne tahala dole co som si ho malý vyvalkala :angry: a uz sa mi to nechcelo davat dole , bo vsak setrim smartom :stuck_out_tongue_closed_eyes: takze na mna sa pozerat pri potahovani je veruže neslobodno :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. mar 2014 o 13:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@pristela fakt, tak já jsem to viděla na videu jak potahovat různé tvary a tam první uhladili rohy a pak ty středy. Tak už raději držím hubu :grinning: :grinning: :grinning:
21. mar 2014 o 13:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jachin a pozrela si si cenu za kilo fondanu Dr. Oetker?:slight_smile: ak mas niekde v blizkosti obchodik s cukrarskymi, kup radsej tam, kilo Tebou spominaneho fondanu stoji cez 12 EUR, to je sialena suma
21. mar 2014 o 13:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt prosím ,kde si kúpila ten bicykel,ja som ho raz kúpila v koruna plus,ale tá stránka už neexistuje a od vtedy neviem taký zohnať,a tá policajná super
21. mar 2014 o 14:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina neee, len raď, raď , ved podla spravnosti radíš, dooobro, doobro, to len ja to mam nejake divne :grinning:
21. mar 2014 o 14:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Zdravim Vas dievcata ,piekli ste uz marc.tortu bez vajec? Jednapani mi tvrdi ze to nebude drzat ....dakujem
21. mar 2014 o 14:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina
@akzuzs
ďakujem dievčatá
tak to skúsim, snáď to vyjde :grinning: :grinning: :wink:
21. mar 2014 o 14:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mimcak nemovská je nádherná :dizzy_face:
21. mar 2014 o 14:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lucianak Ďakujem :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
21. mar 2014 o 14:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pridavam jednu, na ktoru som sa velmi tesila :slight_smile: zadanie bolo len bruskata party a buduca mamicka miluje zirafky :slight_smile:
dievcata co viete fotit, co mate nastavene na fotakoch ked fotite vonku? fotila som aj na slnku aj v tieni a ani jedna foto neni ono, aj ked teda mne sa ta prva moc paci :stuck_out_tongue_closed_eyes: len viem, ze ucel asi moc neplni...
21. mar 2014 o 14:33  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (60)
@mamcas ja tiež s tým fotením vonku mám problém. Občas mám pocit,že ma susedia pozorujú ako behám po záhrade s tortou a fotím jak blázon.Raz na slnku potom v tieni a hľadám ten spravný uhol. :grinning: :grinning: :grinning: Na slnku mi to vždy robí tieň a v chládku je zas taká matná. :angry:
21. mar 2014 o 14:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mamcas nadherna je!!!!!!
21. mar 2014 o 14:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mimcak presne :slight_smile: ani tam ani tam nie je dobre... a to ja mam akoze dobry fotak, len fotit neviem :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. mar 2014 o 14:46  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@nellynka ďakujeeeeem :sweat_smile:
21. mar 2014 o 14:46  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ako spravím takúto tortu?? Teda ako docielim, aby sa tá čokoláda nevylievala, ak by som okolo torty nepoužila hmotu, ale napr. kit-kat tyčinky???
21. mar 2014 o 14:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (7)
@denisak77 diky:slight_smile:)) v priebehu buduceho tyzdna ho budem mat v eshope, lebo je dopyt:slight_smile:
21. mar 2014 o 15:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lucianak něco kolem dortu obložíš a pak se nevyleje, tyčinky můžeš dát, těsně vedle sebe a je to.
21. mar 2014 o 17:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A poslední chudák dodělaný. Dostala jsem fotku krásného dortu od jedné šikovnice tady, ale paní chtěla malý dort a spíš širší, tak to je taková nepovedená kopie. Každopádně děkuji za krásnou inspiraci.
21. mar 2014 o 17:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (56)
@lucianak já dávala trubičky. Taky jsem ho loni zkoušela, ale nejsem profík, jako vy, tak dopadl takto.
21. mar 2014 o 17:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (16)
na dnešek jsem měla 2 dorty a dceři mufinky do školky k narozeninam
21. mar 2014 o 17:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (43)
21. mar 2014 o 18:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt hej viem koľko to stojí, pozerala som na to, aj viem že to je drahé v porovnaní s inými hmotami, ale raz som ho kúpila ked som potrebovala niečo zdobiť, a dobre sa s tým robilo, aj chutilo :sweat_smile: a úprimne ja tých tôrt veľa nerobím, tak preto si to "môžem dovoliť" :sweat_smile:
21. mar 2014 o 18:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak,a máme zasa ďalší sladký týždeň a tu sú moje tortuše.Ešte jednu dnes v noci dokončím ,lebo o chvíľu čakáme návštevu ,tak až keď odídu a zajtra nebudeme doma ,tak pridávam dnes.Harry a angry,chlapček sa nevedel rozhodnúť ,tak sme to s maminkou nakoniec takto vymysleli a hnedo ružová ,do poslednej chvíli mala byť hnedo žltá a nakoniec som kvety nastriekala na ružovo ,lebo minulý týždeň som videla takúto kombináciu a veľmi sa mi to zapáčilo.
21. mar 2014 o 18:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (66)
@jakelina Tiež ma potom napadlo, že skúsim aspoň formu dať tak vyššie, teda ten kruh z formy okolo, vylejem čoko, do toho prasiatka a keď to zatuhne, tak kruh zložím. Takto by to mohlo fungovať, nie?? :wink:
21. mar 2014 o 19:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucisa Ani ja nie som profík, ja som potiahla len 2 torty, teda manžel potiahol a ja som zdobila :grinning: ale táto sa ti náhodou vydarila :wink:
21. mar 2014 o 19:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lucianak určitě to půjde, já tak dělám s želatinou :wink:
21. mar 2014 o 19:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok