Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
23. mar 2014

@mysiatkoo presne jak som minule robila toho kona dala Zanet ten obrazok a myslela som, ze presne takeho by som ho chcela, tak sle ja sa na to nechytam, tvoj je super

@maya30 boze kazdy tyzden krajsie a krajsie

mimcak
23. mar 2014

@maya30 juj krásne ako vždy. 😵

anibas
23. mar 2014

Pekný víkend žienky
po kratšej pauzičke som opäť tortovala - 2 komplet, tortu s jeepom len som zdobila susedke.
Taká matematická rovnica z toho vyšla : 3+5=8 😀 😀

jakelina
23. mar 2014

@anibas hezké je máš 😉

akzuzs
23. mar 2014

@jachin no skúsim to tak urobiť

sikag
23. mar 2014

@anibas ten spiderman je super, to si malovala alebo praskovala?

lucianak
23. mar 2014

@jakelina super, ďakujem ti 😉

lucianak
23. mar 2014

@tamara2307 ešte som nerobila, ale ďakujem za radu 😉 budem na to myslieť...

luciahromadkova
23. mar 2014

@pipka perfektná 😵

luciahromadkova
23. mar 2014

@mysiatkoo koník a torta je super 😵 😵

luciahromadkova
23. mar 2014

@maya30 perfektne vsetky a ten počet a dokonalosť vo vypracovaní... 😵 😵 😵 😵 a neboj sa ty to solarko daš 😉

simasa
23. mar 2014

Ahojte babuľky,
mala by som na Vás otázku - ktoré ste objednávali a použili obrázok vytlačený na poťahovke - je lepšie objednať si obrázok na tenkej alebo hrubšej hmote? Ako to chodí zabalené? Je tá hmota vytvrdnutá alebo tvárna? Boli ste spokojné? Vopred ďakujem za odpoveď.

pipka
23. mar 2014

@luciahromadkova dakujeeeem 😵

anit
23. mar 2014

@akzuzs ja používam poťahovku z: 180g marsh.+2 PL vody+0,5cm pásik cery, nechať roztopiť + 400g preosiatého cukru (považského) a na doske ešte 200 g cukru. Do chladničky nedávam, ale uskladňujem vo vzduchotesnej nádobke a robím hmotu tesne pred poťahovaním. Nemám napečených tak veľa tortičiek ako tu kočky, ale takých 20 hej a iba s touto hmotou 🙂

anibas
23. mar 2014

ďakujem 🙂

@sikag hmota je nafarbená, vyrezávané telo po častiach, lepené na biely podklad, kosticou vytvarované bicepsy a ešte trochu natieňované podľa obrázka 😉

artepf
23. mar 2014

ahoj holky, krásné dortíky, opět moc díky za inspiraci 😉 a přidávám svoje za poslední dva týdny

pristela
23. mar 2014

@sikag uuuzasna tortuskaaaaaaaaaa 😵 😵 😵
@lawli cmukám ,aj na buduce ak budem vediet :* ja tie tvoje tortusky milujem

pristela
23. mar 2014

@sticker fuha? uz nepamatam ale isto som urobila len mantinely z hmoty, cize krabicu a hore len prehodila na tenucko hmotu ako latku, ja sa zvacsa vyhybam dat vela potahovky, ikonky odporucam dat si vytlacit bud nalepit cele ,a lebo postrihat a tak, uzasne ulahcenie a vypada to pak isto lepsie, joo a mobil som mala horalku

pristela
23. mar 2014

@anibas fuuha ten spider je bombovýýýýý 😵 😵 😵

@artepf fuuuha ta posledna je neskutocnaaaaaaaaaaaaa

pristela
23. mar 2014

no mam vas docitane , pridavam moje vikendovky + som stihla aj oddych s deckami u Lusil v Blave 😵 😵 😵

pristela
23. mar 2014

@sikag Andelka , som za netom az vcul, neviem ci uz Majka poradila ak nahodou nie tak tutoky páči sa : http://tortyodmamy.sme.sk/podlozka-pod-auta

dakota14
23. mar 2014

Dievčatá viete mi tu poradiť ako spraviť tú hmotu burizonovú ale takú akú majú v zahraničí viete niekto z čoho to robia ak poznáte niekto Buddyho na TLC ale aj inde to je úplne iné ako keď to spravíme doma podľa mňa to nie je z burizonov z čoho asi poraďte diky 😀

pipka
23. mar 2014

@pristela no pekne! ty si bola v BA a ani si sa mi neozvala? 😕 😠 a ja som si uz nepamatala, ze kedy to tu mas byt...naa reku sak sa mi urcite ozves, ked pojdes...na toť ju 😝 😝 😅

boh ti odpust zena moja...ale nabuduce ta to neminie 😀 😎 😎
teraz ta moze hriat akurat to, ze v sobotu som aj tak mala stretavku a v nedelu tu od rana od siestej riesim chore a uvrestane deti a pocasicko na milu jarmilu, tak by som sa nemohla z domu hnut ☹ 🙄

vlada111
23. mar 2014

@maya30 uf, to je zase výkon, super

vlada111
23. mar 2014

@mysiatkoo jeeeej, geniálny je. Už len zubná kefka chýba 😀

vlada111
23. mar 2014

@pipka teda, pekné hebiedko.

lomanta
23. mar 2014

holky máte tak krásné a dokonalé dorty, fakt nádhera. Já jsem velký amatér, dělala jsem jen párkrát ségře k narozkám a tedka synovi k prvním narozeninám. Potahovku si dělám sama, ještě to pořád nemám vychytané, tak to je takové krabaté, ale jinak byl dobrý 😉

lawli
23. mar 2014

@pristela kujeem ...tie tvoje krabice sú úžasné ...s dovolením ukladám 😵

lawli
23. mar 2014

@artepf wau toľko krásny pokope...úžasne sú ,všetky do jednej 😵

lawli
23. mar 2014

@anibas spiderman ma dostal 😵 😵 😵 ja ho teda nemusím ,ale v tvojom podaní je to úžas 😉