• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

21. januára 2017 
@maca77 diky

ja sem to chtela nekde skusit jenom tak nahodou protoze to potrebuji da se rict na zitra :slight_smile: ja si to pak objednam ale ted taka nouzovka no kdyz nebudou nebudou ja jenom kdyby nahodou :dizzy_face: :grinning: :grinning: :grinning:
5. nov 2010 o 11:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj pekařky, potřebovala bych od vás radu, když jste tady všechny takové šikovné :slight_smile: , chci obarvit mléčný marcipán tekutou potravinářskou barvou, ale nějak nevím jak na to, ten marcipán je takový dost tuhý a nejde mi tu barvu do něj zapracovat. Předem díky :wink:
5. nov 2010 o 12:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem dievcata :slight_smile:
problem bol na lieke prave kvoli farbe -davala som extra cervenu a pod rukami mi akoby stvrdla a uplne sa zacala mrvit :unamused: pri truhlici som robila MMF s cokoladou a to som zmiesala so zvyskom hnedej a tiez to nebolo dobre...
5. nov 2010 o 12:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sisa.b krásne torty, na lienku si mala nejaký postup? aká bola z vnútra. Mňa čaká na 20.11. tak hľadám ako ju urobiť :slight_smile:
5. nov 2010 o 12:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sse davala som do lienky traseny mandarinkovy krem a kedze to bola totalna rychlovka pre mna ( o pol tretej som nemala ani trubu pustenu a o pol deviatej uz som bola vo vani :grinning: ), tak som len upiekla dva platy na plech a vyriezala kruhy. aj hlavu som robila z troch platov plnenych. aby mi chytil potah, tak som si urobila aj vanilkovy krem. z odrezkov som vyrobila puncovinu, ktorou som vsetko vyhladila na gulaty tvar a zaroven som si tym urobila mantinely medzi trasenym kremom a potahovkou. na zakazku by som ju asi piekla v miskach a robila kremom mantinely.
5. nov 2010 o 12:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sisa.b no nevyzera to ze si mala problem uzasne su :slight_smile:
5. nov 2010 o 12:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alionuska dakujem :slight_smile: aj za mnohe rady. nakoniec som tu truhlicu robila uplne inak. vrchnak bol na kartone v potravinarskej folii, takze som si to celkom ulahcila :grinning: a puncovinu som davala naopak viac dopredu, lebo sa mi inak ten vrch prekacoval na opacnu stranu, nez som potrebovala :stuck_out_tongue_closed_eyes: vazila 7,5 kila :sweat_smile:
5. nov 2010 o 12:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a tu su moje posledne vytvory, nie su take krasne ako vase, ale snaha sa ceni , no nie?? :sweat_smile:
5. nov 2010 o 12:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem babulky :slight_smile: tento tyzden nemam nic, idem len pre nas urobit rychlovku, aby som minula krem. az buduci tyzden ma cakaju dve - jedna zakazkova a druha pre moju skoro dvojrocnu zabku :dizzy_face:
5. nov 2010 o 12:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bzucinka2 ja keby som take daco dokazala, tak som dobra... sikovnica si... :dizzy_face:
5. nov 2010 o 12:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sisa.b krasna truhlica, ja by som si na to este netrufla...:slight_smile:))))
@bzucinka2 nahodou, mne sa pacia tvoje zvieratka, su take prepracovane..:slight_smile:)))) a aj pekny mramor na kopcoch a trave..:slight_smile:
5. nov 2010 o 12:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lenica81
@rybca dakujem dievcata, som velmi rada, ze sa vam pacia a ten mramor sa mi podaril, uz som prisla na to ako ho robit :slight_smile:
5. nov 2010 o 13:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bzucinka2 no tak prezrad, mozno mas iny system ako my..:slight_smile:))
5. nov 2010 o 13:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rybca urcite je taky isty, tak ale pre pokoj v dusi :slight_smile:
urobila osm si 3 odtiene farby a z nich valceky, tie som zrolovala do spiraly a zase urobila valec, prelozila na polovicu, zase do spiraly stocila a zase valec a tak dokola, az kym som nemala take pekne tenke tie mramorove pasiky a vyvalkala :grinning: to tak robis aj ty? :slight_smile:
5. nov 2010 o 13:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hejdita tak si kúp len tak pre radosť gerbery a tie budú určite vystužené floristickým drôtikom :grinning: :grinning:
5. nov 2010 o 13:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sisa.b siska, krasne torticky, aj lienka je milucka,ako si malovala truhlicu?po povrchu? caka ma tusim buduci tyzden..
5. nov 2010 o 13:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sisa.b nadherne torticky!!!! :confused: :confused: super!
@bzucinka2 no tak mne sa veeelmi pacia, nepodcenuj sa, si sikulka! :dizzy_face: krasne zvieratka! velmi milunke :grinning:
5. nov 2010 o 13:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mrka2 dakujem, to bol prvy pokus nieco vymodelovat a celkom sa mi to zapacilo :slight_smile: ale teda zatial je to zrut casu pre mna :slight_smile:ja by som 20 ako aljonuska asi nezvladla, este tak upect, ale vyzdobit uz asi nie, musel by mat den asopn 50 hodin asi :slight_smile:
5. nov 2010 o 13:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bzucinka2 krasne postavicky, ako sa take robi? mas nejaku predlohu alebo to mas vsetko v hlave? a cim farbis tu tvarovaciu hmotu? sa chystam na svoju prvu tortu, tazk zbieram info :sweat_smile:
5. nov 2010 o 13:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sisa.b - krásne!
5. nov 2010 o 15:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bzucinka2 - nádherne tortsy.
5. nov 2010 o 15:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bzucinka2 ta farma je nadherna :slight_smile:
ja stale vaham, co pre malu buduci tyzden k narodkam. ci farmu, dzunglu, barneyho s kamaratmi... ona hika pri vsetkych zvieratkach, co vyrobim :grinning: aj macko pu sa jej pacil, aj lienku stale obdivovala... tak vobec netusim

@sofi07 mala som hnedu potahovku, ale taku stredne hnedu a malovala som stetcom povrch - kakao + praskovy cukor + biely alkohol

este raz dakujem dievcata :slight_smile:
5. nov 2010 o 16:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bzucinka2 ńo tak podobne robim aj ja, ale takato sa mi teda este nepodarila..:slight_smile:)))))
5. nov 2010 o 16:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bzucinka2 hiii az teraz som si vsimla ten traktor - tak ten je spicovy. no a aj tie zvieratka dole som az teraz obkukala,lebo predtym som sa dost ponahlala,tak som si ju este raz popozerala poriadne - no fakt je super. :dizzy_face:
a veru, na alionusku asi nikto nema :pensive: ona je proste macher :slight_smile:
5. nov 2010 o 17:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pifina farbim gelovymi farbami, nieco som odkukala priamo z toriet a kacicku a psika som robila podla navodu v dortomanii :slight_smile: dakujem :slight_smile:
@lussy23
@sisa.b dakujem, najprv som sa toho bala, ale vysledok sa mi paci, tak snad aj zakaznicke sa bude :wink:
@mrka2 traktor bol podlanavodu, ale velmi jednoduchy, dakujem velmi pekne :slight_smile:
5. nov 2010 o 18:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maca77 ak si pamatas ten link, co som ti dala na tie drotiky, tak ja ich mam doma a to su take tenucke. ja som zase pre zmenu myslela,ze budu trosku hrubsie :grinning: ale mozu byt :wink: tak ak chces, mam ich este par, ked pojdeme niekedy do SNV,tak ti mozem par dat,ak velmi potrebujes... :slight_smile:
5. nov 2010 o 19:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mrka2 a nevies nahodou cislo hrubky tych drotikov? tych tenuckych? bo ja nemam ani predstavu podla cislovania
5. nov 2010 o 20:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rybca no ja ani neviem,ze nejake cislovanie existuje :grinning: ale to su uplne tenucke, pockaj, odfotim,aby si mala predstavu,ake mam. ked som objednavala,tak tam nebolo ziadne cislovanie,len ze 50 ks :grinning:
5. nov 2010 o 20:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
je to maly tanierik a je tam cislo 26,tak to bude asi ono :grinning: robila som z nich mackam fuzy. viem,ze by mali byt biele,ale :stuck_out_tongue_closed_eyes: zafarbila som ich na cierno :sweat_smile:
5. nov 2010 o 20:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok