• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

18. augusta 2017 
:slight_smile: zienky pekny neskory vecer zelam, hlavne tym, ktore este vypekaju alebo finisuju s tortuchou (s tortuchami :sweat_smile: ) :dizzy_face:
pridavam moju po dlhsom case :slight_smile: tento krat som si stopovala cas aby som zistila, ze ako dlho mi trva priblizne jedna torta :grinning: taaaakze 1,5h mi trvala priprava na pecenie a celkove pecenie (piekla som na dva krat, kedze torta je puncova), 45min mi trvalo varenie nalevu (plus vychladnutie nalevu) plus dostanie samotneho nalevu do korpusu :grinning: kedze nalevu bolo hooooodne aby to malo stavu a hlavne trebalo liat pomalicky a rovnomerne :rolling_eyes: necelych 10min mi trvalo kym som vymyslela zavazie na tortu a cele to narvala do chladnicky (podobalo sa to na legendarnu hru Tetris :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning: ), samozrejme, ze torta stala celu noc v chladnicke (plus pol dna kym som bola v praci :grinning: ) :slight_smile: a potom dve hodinky mi trvalo kym som si pripravila podlozku, vytvarovala tvar torty, skocila na WC :sweat_smile: , potiahla tortu a dokoncila :grinning:
plus minus tato torta mi trvala 4,30h :confused: celkom rychlo ne???!!! :confused: sa mi vzdy zdalo, ze mi to trva aj vecnost :grinning:
mala som inak jednu asi hodinovu prestavku :sweat_smile: no to sme nieco dohadovali s @lokalistin :slight_smile: uz sa tesim na tu tvoju torticku :dizzy_face:

ps: kolaz som si nemohla odpustit :sweat_smile:
29. mar 2014 o 23:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (39)
@ajka82 ako chceš tú čokohmotu zamiešať potom do klasika hmoty a tak poťahovať? Lebo ak len čisto čokoláda, tak 300g je málinko, treba ti aspoň toľko hmotnosti koľko aj poťahovky. No a ten kukuričný sirup neviem či je dobrá voľba. Ja som ho použila lebo glukózu som nemala a mne sa s tým nedalo pracovať. Robila som z horkej čoko a šlo to jedine zamiešať do Smartu a potom potiahnuť a aj tak to bolo také akoby mastné trochu či čo. A navyše biela čokoláda sa správa trochu inak ako horká.
29. mar 2014 o 23:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@muffinka8 hej iba coko so sirupom, oni su praveze taki, ze prvu torticku mali potahovanu hmotou a potom uz len s cokoladou, ked videli nejaku ze aj s cokoladou robim, ale viac menej polevu a trasfery... tak oni len pri cokolade by radi zostali, ci poleva alebo potah...a ze ozdoby mozu byt z hmoty, kedze nebudem po kuskoch cokoladu farbit-vlacik doniesli oni taky umely=stojan na sviecky a ja len par stromov, kolajnice k tomu mam dorobit... ja som praveze doteraz vzdy robija s kukuricnym alebo psenicnym sirupom a nemala som problem... iba sem tam s horkou 70% coko -ked som viac nahriala lubila v sebe vyrobit hrudky :angry:
a vies co...urobila som zatial z 300g, lebo mam len jeden pohar sirupu doma a nevedela som ako vyda a teraz som "roztrela hmotu na podlozku a vyzera, ze by to mohlo vyjst...sa to chladi...ak by daco, este mozem dorobit zo 100g, na kolko este sirup mam...no uvidime, jak to pojde... ja som si praveze na tuto zvykla a ona ked je chladna tak taka mastna nie je :wink: ale ono asi aj zalezi od znacky cokolady
29. mar 2014 o 23:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ajka82 tak potom fajn, keď vieš ako na to :wink: mne sa práveže zdala mastná až keď som ju už vaľkala. A vlastne bez toho aby som do nej nedala Smart som s ňou nevedela nič spraviť. Asi som niekde spravila chybu alebo čo.
29. mar 2014 o 23:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@muffinka8 mozno si chybu neurobila, ale staci len prist na fintu ako s nou :wink: ale moze to byt aj inou cokinou, ja v normal obchodoch nekupujem, len v cukrarskych a "fontanovu"
30. mar 2014 o 00:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ajka82 hmm, ... čokoládu som mala 52%
30. mar 2014 o 00:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a sup dozdobit idem... baby akoze ja som vcera pri dorabani poslednej torty normalne zaspala na nohach :frowning2: :pensive: posledne 4 noci som dala dokopy 9 hodin spanku...lebo mi aj deti strajkovali nad ranom o 4-5 ked som sa spamatala, ze aj spat by sa trosku zislo :confounded:
30. mar 2014 o 00:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@muffinka8 hmmm...ale asi robis rovnako 100g+2lyzice tak nevim... skusit este raz, ci urobi to iste :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. mar 2014 o 00:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@michaela3011 mnam puncovu by som si dala,ale sak som na diete :stuck_out_tongue_closed_eyes: no Misi moc sa netes, to ma byt ten Disk a dneska som uz nieco skusala,ale uplny des,vobec neviem ako na to,este zajtra nieco skusim. Inac ani neviem ci som podakovala,ze ste mi tam hodili 2 kusy, mozno este niekedy budem potrebovat :wink:, alebo ak nieco pototo :grinning:
30. mar 2014 o 03:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
mala tapetka...torticky a 25 minitorticiek odovzdavane od piatku :sweat_smile:
30. mar 2014 o 04:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (56)
dobré ránko, ja som mala na víkend len jednu tortu, mala 2,8kg, a nám som upiekla veterník na plechu, ideme k našim na obed, tak aby sme neprišli na prázdno
30. mar 2014 o 08:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (51)
tak se musim pochlubit, dorty na tak velký byť rodinný akce jsem ještě nepekla a měla jsem z toho strach, ale všichni byli nadšení a v hospodě dokonce říkali, že tam měli hodně svateb a oslav, ale tak krásný dorty ještě neviděli a nevěřili, že je dělal někdo bez cukrářskýho vyučení, tak to jsem se pochlubila a zas běžim :wink:
30. mar 2014 o 09:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
Kochám se kochám a přidávám jeden dortík, který byl pro mého malého miláčka :slight_smile:
30. mar 2014 o 09:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (43)
@jper no myslim si ze do 1.5 sa asi nezmestis, moja posledna vazila cez 4kg. ale ak to velmi chcu mozes skusit spravit nejaky kolac bez plnky a ovocia (napriklad brownie alebo muffinove cesto) na plech a z toho to vyrez + navrch puncovina aby to bolo trosku 3D
tuto je postup http://tortyodmamy.sme.sk/content/fotopostup-na-kona
30. mar 2014 o 10:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zdeni.r tak ja si este predtym trochu orezem tie najvacsie hrbolky, zalejem cokoladou, niekedy este aj natenko potiahnem bielou hmotou a zahladim zehlickou a az potom potahujem naostro...tak som robila aj to solarko aj teniskovu lopticku co som davala 2 strany dozadu
30. mar 2014 o 10:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jper taku malu konsku hlavu si neviem predstavit robit...aj moja mala 4kg. Piekla som na plechu 30x30, z toho somvyrezala tvar podla sablony, plnena bola 2x, ale tym ze tam treba nieco dotvarovat puncovinou + hriva a usi tak ta vaha naskoci
30. mar 2014 o 10:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sikag @maya30 moc děkuju - no jsem paní napsala, že jí ho klidně udělám, at počítá s tím, že si na něm nepochutná, protože by to bylo víc punčoviny jak náplně. No už nenapsala - variantu kulatý a na něm vymodelovaný kůň se ji tolik nelíbí. Ale děkuju za pomoc :wink:
30. mar 2014 o 11:03  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, zasa krásne tortičky tu pribudli, nestačím ani lajkovať.. aj ja zopár pridám :D čokoládová, modrá je na želanie logo, lienka bola pre moju Adelku, ďaľšia poliata čokoládou pre mňa :D, troll na želanie a srdiečko nechali na mňa.. vybrali si len chuť :D
30. mar 2014 o 11:14  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (58)
@maya30 máš prosím někde album svých dortů, z těch tvých teda padám na zadek :wink:
30. mar 2014 o 11:14  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte... nestiham vobec, ale vobec nic... jeden den v praci a som KO.... s odretymi usami som stihla pre nasho maleho certa k 3 rokom.. vecer sa snad dostanem k tomu, aby som sa pokoxala vasimi vytvormi
30. mar 2014 o 12:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (59)
moje
30. mar 2014 o 13:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (45)
@mysiatkoo je WAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAU!
30. mar 2014 o 13:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jper dakujem :dizzy_face: vsetky mam na fb, alebo na tortyodmamy, ale tam nedavam vsetky http://tortyodmamy.sme.sk/user/19140/images
30. mar 2014 o 13:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lokalistin to som mu kazala, ze nech radsej dva krat to vytlaci :grinning: ved ked islo o taky maly obrazok :wink: rado sa stalo :dizzy_face:
30. mar 2014 o 13:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
dievcata, nemate nahodou nejake velkonocne inspiracie na torticku, nie detske ? Na nete nic...
30. mar 2014 o 13:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ajka82 ahoj, na tu bicykolvu mas nejaku sablonu, ci sama si sa s tym hrala? Velmi vydarena
30. mar 2014 o 13:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maya30 mne sa velmi tato paci...trosku ale je detska :slight_smile:
30. mar 2014 o 13:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (20)
@tamara2307 boze ta je uzasna :dizzy_face: dufam ze si ju vyberu...dakujem :slight_smile:
30. mar 2014 o 14:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maya30 dufam aj ja, rada by som ju videla v tvojom prevedeni :slight_smile:
30. mar 2014 o 14:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobojované s plnkou na tretí raz :grinning:
30. mar 2014 o 14:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (68)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok