Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mirinecka
31. mar 2014

@pralinka25 ďakujem, je tam podložka, a vážil 6,3kg

ďakujem baby za páčitká, aj chvály 😀

halienka
31. mar 2014

@jakelina
@mysiatkoo
úplne úúúžasné tortičky 😵 😵 😵 aj ostatné dievčence zase krásne dielka ste popridávali, nechápem kde beriete tie super nápady 😵
Ja tento víkend oddychovečka, jedno Kindervajco s jednou chybou (kto zistí akou? 😀 ) ale zákazníci našťastie veľmi spokojní, no a druhá maličká pre moju dcérku na meniny, ani som ju zvlášť nefotila, lebo šak čo vám poviem, oslávenkyňa sa aj sa aj s tatom realizovala na nej 😅 😀 ja som len "vypomohla" s lietadielkom. 😀 Ja neviem, kedy to moje dievča bude chcieť nejakú dievčenskú tortu, ona si furt vláčiky, autíčka, lietadlá vyberá 😀 😀

sikag
31. mar 2014

@maya30 a keby si spravila vajce (take ako kinderko sa robi) a to ozdobila ako kraslicu? taku tu zdobenu voskom, alebo skuskami, alebo servitkou.... nejaky pekny pestry motiv, pripadne k tomu mozes upliest korbac so stuskami
alebo vianocny motiv je este 3D barancek + nejake mensie vajka usulkat

mysiatkoo
31. mar 2014

@halienka dakujem! ...mala je zlata - taka vyzera byt spokojna so svojou a tatovou pracou 🙂 a xybou myslis opacnu farbu pismenok v napise Kinder ? to si nikto nevsimne na prvy pohlad 😉

halienka
31. mar 2014

@mysiatkoo dobrá si 😀 presne to je tá chyba, ja trúbela som to zistila až keď som to vyrezala a nalepila 😀 no blbec 😀 ale nik iný si to nevšimol, tak som to nechala už tak, bo to bola celkom zábavka to ručne vyrezávať 😝 🙂

mysiatkoo
31. mar 2014

@halienka no nebyt toho, ze upozornis ze je tam xyba, tiez by som to prehliadla 😀

mia114
31. mar 2014

ahojte, babulky ktore ste robili tortu v tvare spongebob, aku velku ste ju robili? teda v akej forme ste ju piekli a plnili ste 2 alebo 3krat a kolko asi mala kg? mam robit taku tortu a vobec neviem aku velku, aby nebola obrovska ale zase ani mala.
dakujem za rady

mysicka3703
31. mar 2014

Baby chcem spraviť hmotou MMF ale nedostala som u nás považský cukor, stane sa niečo keď použijem napr. Korunní cukor? Je táto hmota vhodná na farbenie povrchu fondanu? Ďakujem Vám 🙂

lunija
31. mar 2014

@mia114 ahoj,ja som robila vo forme 35X25 cm,plnka bola čoko-pudingovo maslováb+banány+džem,2X plnená a váha 4,7kg a vyzeral takto .....

jachin
31. mar 2014

baby možno taká amatérska otázka pre tie ktoré robíte s krajkou: chcem si nejakú kúpiť, len rozmýšľam že ked mám väčšiu tortu, tak budem musieť použiť asi 2 (?) pásy..ako to spojiť, aby tie spoje neboli až tak viditeľné, resp. že ked budem spájať koniec pásu krajky so začiatkom, že či to bude pasovať, lebo niektoré krajky majú rôzny tvar, vlnky....neviem ako to popísať presne 😝 😕

lucula73
31. mar 2014

@jachin každá krajka sa nadpája...čím je menšia,tým viac krát...ja mám 38cm krajky a vždy som musela urobiť vaic pásov..........aj do rezervy zo začiatku 😀 . A tie spoje dávam na boky,alebo ako vyjde,proste aby vpredu neboli a ono to sedí......ak priložíš jeden k druhému,tak to pekne pasuje 😉

jachin
31. mar 2014

@lucula73 ďakujem 😉

aduskatt
31. mar 2014

@jachin ja mam 15 cm krajku, cize nadpajam aj 6 pasov a v pohode🙂

jachin
31. mar 2014

@aduskatt že 6 😅 dobrá si...ja práve pozerám také 38/40 centimetrové...len neviem si vybrať 😝 😅

aduskatt
31. mar 2014

@jachin tak ja to robim v rure po 6 minut🙂) takze za pol hodky hotovo🙂

ajka82
31. mar 2014

baby prosiiim pomozte s inspi 😅 dostala som zadanie- nieco pre chlapa k 60tke, nemusi byt tematicke, biela, tmava cokolada,...nieco aby z toho "odpadol" 😕 😀 mna zatial nic nenapada 😝
dakujeeem

tamara2307
31. mar 2014

@mysicka3703 korunni cukr je ok na mmf, najhorsi je cukor uni, v nom su take krystaliky a s tym sa neda urobit pekna hladka hmota. Ak ju chces potom farbit s farbou+alkohol, nevidim problem.

ludkas31
31. mar 2014

S.O.S. ahojte, idem k vam zasa po radu...kupila som si extruder ....som sa tesila ako budem s nim z lahkostou mat krasne rovnake spagatiky...lenze hops....nejde to, aj ked sa mi podari troska vytlacit hmotu tak je to take strapate ako keby...co robim zle? poradi niekto? vdaka dopredu

jakelina
31. mar 2014

@ludkas31 hmotu nahřej a jde to krásně

ludkas31
31. mar 2014

@jakelina to som skusala, pohlo to ze som to mohla vytlacit, ale bolo to aj tak rostrapkane ako keby....

tamara2307
31. mar 2014

Co hovorite na tuto krajku, oplati sa za 4€ je to 17,7cm

jakelina
31. mar 2014

@ludkas31 a z jaké hmoty?? Nejlepší je Smartflex

ludkas31
31. mar 2014

@jakelina skusala som z mmf....som predtym citala, ze smartfelex ide strasne tazko vytlacit...tak skusim teda este s nim...

lucula73
31. mar 2014

@tamara2307 ak ti nebude vadiť,že na jednu tortu minimálne 4 ks budeš musieť spraviť,tak je fajn 😉

jakelina
31. mar 2014

@ludkas31 zkus, ten bude krásně hladký uvidíš. Na pár vteřin do mikrovlnky a pak to jde krásně

rachel36a
31. mar 2014

@jakelina prepáč, zabudla som na teba s tými motýlikmi... dlho som nerobila tortu, mala som veľa hačkovania... ja som si šablonu urobila z tohoto...

jakelina
31. mar 2014

@rachel36a děkuji jsi zlatko 😉

maya30
31. mar 2014

@tamara2307 ja ju mam na tejto torte 😉 4 eura je super cena, mne akurat vadi ze je taka kratka

ivahrdinova
31. mar 2014

Ahoj, můžu se k vám přidat? 🙂 máte tady nádherné výtvory 🙂 A na ukázku můj poslední dortík z víkendu 🙂

evala777
31. mar 2014

ahojte dievčence, nádherné torty, ja po dvojtýždňovej pauze pridávam svoje 😉 , jeden koláčik na želanie, McQueen pre Jurka a pre zmenu aj niečo slané pre manželovho šéfa k narodeninám.... 🙂