Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakoubek25
1. apr 2014

@jakelina díky moc,ale to asi nedám,tak musím vymyslet něco jinýho ☹

jakelina
1. apr 2014

@jakoubek25 ale dáš, však nemusí být přesně jako originál

akzuzs
1. apr 2014

KUKNITE ako nás klamúúúúúú 😀
http://www.stream.cz/nejnovejsi/adost/10001802-...

monik83
1. apr 2014

Upiekla som pre brata k narodeninám...

tlap.ka
1. apr 2014

@jakelina díky 🙂

halienka
1. apr 2014

@akzuzs ty brďo, už aj si idem spraviť domáci vanilkový cukor 😀 aj tak som už dlhšie nad tým uvažovala 🙂

akzuzs
1. apr 2014

@halienka Ja ho sem tam robím no nie pravidelne

jakelina
1. apr 2014

@halienka já si ho dělám asi pět let a ten kupovaný vůbec. Dá se sehnat vanilka i levně, přímo ty lusky ve větších baleních

halienka
1. apr 2014

@akzuzs
@jakelina babky a robíte ho tak ako to tam popisovali? Koľko dávate tých luskov na 1 kg cukru?

jakelina
1. apr 2014

@halienka víš co, já to dělám odhadem, jak odeberu cukr, tak zase dosypu a krásně voní dlouho. Lusky dám třeba tři, záleží jak velké

aduskatt
1. apr 2014

@akzuzs s tymi tortami to mam uz nejaku dobu vo fotoblogu aj na firemnej Fb funpage, je to hnus........
a vanilkovy cukor domaci uz roky robim takto, este moja babka ma naucila🙂)))) ale super, ze si to sem dala 🙂

mysicka3703
1. apr 2014

Žienky aký krém dávate pod potahovku? Je idem robiť tvarohovu plnku a rozmýšľam či vyslahat len maslo s cukrom, alebo pridať nutelu?! A v akom pomere? Ďakujem Vám, pekný dník!

aduskatt
1. apr 2014

@halienka ja mam cukor vo flasi a vzdy, ked potrebujem vanilkove zrniecka a ostane mi lusk, tak ho pridam do flase, takze obcas tam mam aj tri, ci styri a cukor dosypavam🙂

halienka
1. apr 2014

@jakelina
@aduskatt ďakujem moc, tak to aj ja idem tak robiť 😵 😵

sisika
1. apr 2014

@akzuzs teda,tak toto som videla a az ma hroza presla... Nekupujem tieto vyrobky-no aj ked peciem doma,nevyhnem sa Ečkam. A napriklad farbiva na marcipan? Marcipan samotny? Robim zo suseneho mlieka,medu a pšenič.sirupu;snazim sa pouzivat co najmenej farbiva,no aj tak-nie je to potom skodlive?
Aka je vlastne "zdrava" varianta?

govinda
1. apr 2014

takže vám všetkým ďakujem za rady a pridávam foto mojej prvej kvetinkovej tortičky, teda mojich prvých kvetov vôbec (ak nerátam vykrajovačiek 😀 ) Prvýkrát som sa spoznala s drôtikmi a páskou 😀 Taká trošku blbá fotka, lebo už veľa hodín a žiadne denné svetlo 😀

florentina
1. apr 2014

@mamcas jakoukoli🙂....záleží jakou modrou chceš docílit. Nebarví se přímo těžko, jen je prostě potřeba počítat s tou původní barvou, která má trošku vliv na dosažený odstín, je to prostě jen o principu míchání barev, ale zatím se mi podařilo dosáhnout barvy, kterou jsem potřebovala.

@jakelina perfektní je 😉

mysiatkoo
1. apr 2014

@jakelina ale si sa naextruderovala 😲 super je 😉

mariann2
1. apr 2014

baby, dokeluuu, na piatok potrebujem čiernu stuhu s bielymi bodkami a u nás ju neviem zohnať, čo mám robiť? ☹

anibas
1. apr 2014

@mariann2 Skús napísať Vladke - jej mama má galantérku

jakelina
1. apr 2014

@mariann2 u nás mají ve svatebních salonech, zkus se zeptat.

jakelina
1. apr 2014

@mariann2 jinak já jsem si objednala z Anglie, taky jsem nemohla sehnat, všechny barvy měli jenom černo- bílou ne 😝

pipka
1. apr 2014

@halienka super

pipka
1. apr 2014

@halienka som normal utekala do spajze pre kinderko 😀 😀 😀 ale ako evka pise, nebyt toho, ze upozornis, ani by ma nenapadlo, ze to je naopak 😉 kraasne 😉

pipka
1. apr 2014

babyyyy, ja mam dnes den 😠 🙄 🙄 co sa mne dnes uz vsetko stalo, no porazit ma ide ☹ 🙄

od obeda som doma a peciem v jednom kuse a ked som posledny korpus dala piect, tak taka spokojna som si sadla, a ked bol hotovy, dojdem, vyberiem z rury, krasne narasteny korpus a po 5 minutach som dosla do kuchyne a z korpusu totaaaaalna 2 cm placka 😠 😠 😠 🙄 🙄 🙄
tak toto mi povedzteeee, ze co sa stalo 🙄 😝 😖

uuuplne ten isty mramorak, ktory som milion krat piekla, taka ista teplota, taky isty cas 😒 trubu nikto neotvaral, ani nic ine sa s nim nerobilo, tie iste vajcia...akurat som donho este do cesta dala par kvapiek citronovej aromy...moze to byt tym? 😖 🙄

tak uz peciem nanovo a ten scapateny mozem asi len do kosa dat, max na puncovinu vyuzit 😝

slak ma triafaaaaaaaaa, a ze prvy april 😝 🙄 🙄 🙄

marci2305
1. apr 2014

Ahojte kocky😉 Potrebovala by som poradit, prosim, ako na tuto krajku? Nerobili ste uz niekto s nou? Ja som ju iba natlacila hmotou ale je to dost pracne☹☹ A to koliecko na nej je plne☹
Dakujem Vam za kazdu radu a tip ako na to.

lamps
1. apr 2014

@mariann2 zajtra idem do galanterky, ak chceš napíš koľko a akej širokej stužky potrebuješ a môžem ti kúpiť a hneď aj poslať