• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

21. januára 2017 
@jakelina díky moc,ale to asi nedám,tak musím vymyslet něco jinýho :frowning2:
1. apr 2014 o 11:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakoubek25 ale dáš, však nemusí být přesně jako originál
1. apr 2014 o 11:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
1. apr 2014 o 13:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
1. apr 2014 o 13:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Upiekla som pre brata k narodeninám...
1. apr 2014 o 13:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (12)
1. apr 2014 o 13:33  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@akzuzs ty brďo, už aj si idem spraviť domáci vanilkový cukor :grinning: aj tak som už dlhšie nad tým uvažovala :slight_smile:
1. apr 2014 o 13:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@halienka Ja ho sem tam robím no nie pravidelne
1. apr 2014 o 13:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@halienka já si ho dělám asi pět let a ten kupovaný vůbec. Dá se sehnat vanilka i levně, přímo ty lusky ve větších baleních
1. apr 2014 o 14:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@akzuzs
@jakelina babky a robíte ho tak ako to tam popisovali? Koľko dávate tých luskov na 1 kg cukru?
1. apr 2014 o 14:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka víš co, já to dělám odhadem, jak odeberu cukr, tak zase dosypu a krásně voní dlouho. Lusky dám třeba tři, záleží jak velké
1. apr 2014 o 14:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@akzuzs s tymi tortami to mam uz nejaku dobu vo fotoblogu aj na firemnej Fb funpage, je to hnus........
a vanilkovy cukor domaci uz roky robim takto, este moja babka ma naucila:slight_smile:)))) ale super, ze si to sem dala :slight_smile:
1. apr 2014 o 14:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Žienky aký krém dávate pod potahovku? Je idem robiť tvarohovu plnku a rozmýšľam či vyslahat len maslo s cukrom, alebo pridať nutelu?! A v akom pomere? Ďakujem Vám, pekný dník!
1. apr 2014 o 14:17  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka ja mam cukor vo flasi a vzdy, ked potrebujem vanilkove zrniecka a ostane mi lusk, tak ho pridam do flase, takze obcas tam mam aj tri, ci styri a cukor dosypavam:slight_smile:
1. apr 2014 o 14:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina
@aduskatt ďakujem moc, tak to aj ja idem tak robiť :dizzy_face: :dizzy_face:
1. apr 2014 o 14:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@akzuzs teda,tak toto som videla a az ma hroza presla... Nekupujem tieto vyrobky-no aj ked peciem doma,nevyhnem sa Ečkam. A napriklad farbiva na marcipan? Marcipan samotny? Robim zo suseneho mlieka,medu a pšenič.sirupu;snazim sa pouzivat co najmenej farbiva,no aj tak-nie je to potom skodlive?
Aka je vlastne "zdrava" varianta?
1. apr 2014 o 17:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
takže vám všetkým ďakujem za rady a pridávam foto mojej prvej kvetinkovej tortičky, teda mojich prvých kvetov vôbec (ak nerátam vykrajovačiek :grinning: ) Prvýkrát som sa spoznala s drôtikmi a páskou :grinning: Taká trošku blbá fotka, lebo už veľa hodín a žiadne denné svetlo :grinning:
1. apr 2014 o 17:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (32)
@mamcas jakoukoli:slight_smile:....záleží jakou modrou chceš docílit. Nebarví se přímo těžko, jen je prostě potřeba počítat s tou původní barvou, která má trošku vliv na dosažený odstín, je to prostě jen o principu míchání barev, ale zatím se mi podařilo dosáhnout barvy, kterou jsem potřebovala.

@jakelina perfektní je :wink:
1. apr 2014 o 17:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@jakelina ale si sa naextruderovala :astonished: super je :wink:
1. apr 2014 o 17:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
baby, dokeluuu, na piatok potrebujem čiernu stuhu s bielymi bodkami a u nás ju neviem zohnať, čo mám robiť? :frowning2:
1. apr 2014 o 18:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mariann2 Skús napísať Vladke - jej mama má galantérku
1. apr 2014 o 18:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mariann2 u nás mají ve svatebních salonech, zkus se zeptat.
1. apr 2014 o 19:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mariann2 jinak já jsem si objednala z Anglie, taky jsem nemohla sehnat, všechny barvy měli jenom černo- bílou ne :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. apr 2014 o 19:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
1. apr 2014 o 20:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka som normal utekala do spajze pre kinderko :grinning: :grinning: :grinning: ale ako evka pise, nebyt toho, ze upozornis, ani by ma nenapadlo, ze to je naopak :wink: kraasne :wink:
1. apr 2014 o 20:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
babyyyy, ja mam dnes den :angry: :rolling_eyes: :rolling_eyes: co sa mne dnes uz vsetko stalo, no porazit ma ide :frowning2: :rolling_eyes:

od obeda som doma a peciem v jednom kuse a ked som posledny korpus dala piect, tak taka spokojna som si sadla, a ked bol hotovy, dojdem, vyberiem z rury, krasne narasteny korpus a po 5 minutach som dosla do kuchyne a z korpusu totaaaaalna 2 cm placka :angry: :angry: :angry: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:
tak toto mi povedzteeee, ze co sa stalo :rolling_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :confounded:

uuuplne ten isty mramorak, ktory som milion krat piekla, taka ista teplota, taky isty cas :unamused: trubu nikto neotvaral, ani nic ine sa s nim nerobilo, tie iste vajcia...akurat som donho este do cesta dala par kvapiek citronovej aromy...moze to byt tym? :confounded: :rolling_eyes:

tak uz peciem nanovo a ten scapateny mozem asi len do kosa dat, max na puncovinu vyuzit :stuck_out_tongue_closed_eyes:

slak ma triafaaaaaaaaa, a ze prvy april :stuck_out_tongue_closed_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:
1. apr 2014 o 20:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte kocky:wink: Potrebovala by som poradit, prosim, ako na tuto krajku? Nerobili ste uz niekto s nou? Ja som ju iba natlacila hmotou ale je to dost pracne:frowning2::frowning2: A to koliecko na nej je plne:frowning2:
Dakujem Vam za kazdu radu a tip ako na to.
1. apr 2014 o 20:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@mariann2 zajtra idem do galanterky, ak chceš napíš koľko a akej širokej stužky potrebuješ a môžem ti kúpiť a hneď aj poslať
1. apr 2014 o 20:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok