Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
1. apr 2014
adrika202
1. apr 2014

dve na jednu oslavu 🙂

jakelina
1. apr 2014

@adrika202 ty jsou super 😀

lokalistin
1. apr 2014

Ahojte jedno tiramisu srdiecko pre mna a moju lasku, mame dneska 12-te vyrocie a tiramisu je jeho oblubene (a ine som nestihala 😉 )

mamcas
1. apr 2014

@florentina @jakelina pripadne ostatne znale 🙂 skusala som farbit ten marcipan a teda vysla z toho desna farba a okrem toho sa mi zda, ze to nemam sancu vyvalkat na celu tortu 😕 😲 😖 je to take makke, vyzera ze sa bude trhat... neda sa tomu nejako zabranit? Kupila som normalny cez Adku @aduskatt, nevyrabam si ho sama... da sa s tym vobec pekne potiahnut torta ? Je to sice pre rodinu, ale teda zase skarede to nechcem ☹ chcela som ulahodit pravym marcipanom po tych umelinach, ktore mi nechavaju na tanieri... prosim pomozte ak viete 🙂 dakujem

jakelina
1. apr 2014

@mamcas to máš pravý marcipán?? Ten nepoužívám, mně nechutná žádný potah a tento se mi nelíbí, že není bílý a navíc je takový hrubozrnný. Tak fakt nevím, měla jsem jednou kilo na zkoušku a přimíchávala jsem to ke Smartflexu, abych to spotřebovala. Florentina s ním potahuje pořád, tak se ptej jí. 😉

jakelina
1. apr 2014

@lokalistin super a gratuluji 😉

aduskatt
1. apr 2014

@mamcas viem, ze sa s tym potahuje tazsie ako s fondanom aj farby chyta samozrejme inak, ked nie je biely, ale osobne som s pravym marcosom este nepotahovala, takze neviem povedat, ako sa s nim robi, ale asi to skusim, aby som mala aj ja vyskusane🙂)) este mám zasoby🙂))

aduskatt
1. apr 2014

@jakelina ano, je to pravy marcos 75% , mne sa zasa nezda az tak hrubozrnny, ale je fakt, ze je do hneda a nie biely......
mám v ponuke aj 50%, ale ten samozrejme tiez nie je biely, takze co sa tyka farby, bude to asi to iste, jedine to vybielit, ale to sa mi zda zasa dost chemie navyse

jakelina
1. apr 2014

@aduskatt záleží jaký poměr to je. Já měla takový dost drahý, stál skoro 200,- korun kilo a tam byly fakt takové drobné kousíčky mandliček vidět. Hlavně jak jsem to vyválela. 😢

jakelina
1. apr 2014

@mamcas co tu florentina psala, tak se s tím musí pracovat rychle, jinak to tou vahou táhne z dortu dolů a vznikají prasklinky. Fakt neporadím, já už jsem ho od té doby nekoupila ☹

lokalistin
1. apr 2014

@jakelina dakujem

mamcas
1. apr 2014

@aduskatt @jakelina joj no bojim sa bojim co z toho bude :( skoda bude ked ho budem miesat, zas ho nezjedia a skoda penez... sakra zas som si vymyslela hovadinuuu 😒 skusim kuknut ako z neho dostat modru na more, bo ma picne 😝 dakujem dievcata a bru nocku prajem 🙂

aduskatt
1. apr 2014

@jakelina no idem pozriet moju cenu, ale tiez je drahsi, tusim okolo 7,60 za kilo ten 75%tny

aduskatt
1. apr 2014

@jakelina ano, ten 75%tny je 7,60

jakelina
1. apr 2014

@aduskatt určitě si za ten kvalitní musí lidi připlatit, já ho měla od Malátků

aduskatt
1. apr 2014

@mamcas dobruuu-inak ma napadlo, ked chces more, tak tam nacapkaj modry piping gel🙂

aduskatt
1. apr 2014

@jakelina ja ho mám z Belgicka

jakelina
1. apr 2014

@aduskatt tak ten jsem měla a na potah mi to vůbec nešlo, musela jsem to smíchat s jinou hmotou. Ale někdy čtu a vidím i pěkné dorty potažené pravým marcipánem a jsou fakt hezký potažené a rovné, nepopraskané. Asi je to o cviku 😉

lokalistin
1. apr 2014

@mamcas ako mne sa s nim robilo dobre, len ked som mala vybieleny,tak som ho nemohla do syta zafarbit, lebo mi tie farby to bielidlo bielilo,toto su s marcipanom https://www.modrykonik.sk/blog/lokalistin/album...
https://www.modrykonik.sk/blog/lokalistin/album...
https://www.modrykonik.sk/blog/lokalistin/album... toto som musela nastriekat,lebo sa mi nedala zafarbit pekna cervena
https://www.modrykonik.sk/blog/lokalistin/album...

aduskatt
1. apr 2014

@jakelina asi ano, ja ked som vymenila Smartflex za inu hmotu, tiez som si asi tak tri-styri torty musela zvyknut a naucit sa, ako sa s nou pracuje a vlastnosti a teraz uz uplne v pohode potahujem len s nou vsetky torty, Smartflex som na potahovanie nepouzila snad dva mesiace, ale je fakt, ze kazdemu vyhovuje ina hmota. To dobre pozname. Takze su dievcata, co sa vratili k Smartu a dievcata, co v pohode potahuju aj touto novou. Je to fakt o cviku

jakelina
1. apr 2014

@aduskatt přesně tak 😉

lokalistin
1. apr 2014

@jakelina ja som mala tiez mandle v tom a to mi na tom vadilo trochu,lebo tie mandle tiez inak chytaju farbu a boli trosku fliacky ale jedna zena chcela svadobnu s bielym marcipanom,tak som objednala 6kg a pani sa viac neozvala-no co uz 😝

jakelina
1. apr 2014

@lokalistin toho jsem si taky všimla, barvila jsem na zeleno a ty mandle ty kousky byly úplně jiný odstín než ta ostatní hmota 😝

lamps
1. apr 2014

@mariann2 ja mám dnes akýsi opačný pochop 😀 😀 😀 😀 ale v albume majú aj čiernu s bielymi bodkami

florentina
1. apr 2014

@mamcas ahoj, dodělávám jedno přiznání, za chvilku budu hotová, tak pak napíšu....

reruna
1. apr 2014

@mamcas kupuju pravý marcipán 1:3 a potahuje se s ním celkem dobře, je pravda, že je měkčí než smart a není bílý, barví se hůře, ale když si ho pěkně propracuješ, tak se to dá potáhnout dobře, teda já to nikdy nemám tak dokonalé jako některé holky tady ani se smartem, ale nedělám na zakázku tak to až tak neřeším, hlavní je pro mě chuť a žádná hmota mi nechutná, tento marcipán ano

lamps
1. apr 2014

@lokalistin my máme s mm v sobotu 17-te výročie

lokalistin
1. apr 2014

@lamps no do toho nam este par rockov chyba 😉, tak si to uzite

woman04
1. apr 2014

...ahojte dievčatá,idem vám to tu troška pokaziť 😀.. neustále mi padá sánka z vašich krásnych výtvorov a hlavne kvalita pri tom množstve u niektorých..nechápem,ja sa s jednou prdlikám neskutočný čas...ste skvelé 😉 😉 @lamps Andrejka,ďakujem,štýl cesty som našla u teba 😵