Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

elamaslakova
7. apr 2014

Dievčence pri surfovaní na nete som náhodou našla toto, viem , že sa tu o tom písalo , ako upiecť naraz korpus aj keď forma nie je moc vysoká , pripájam link http://forum.deleukstetaarten.nl/viewtopic.php?...

Pridávam jeden obrázok k tomu

rachel36a
7. apr 2014

moje prvé auto.... som sa natrápila s poťahovaním...🙂

lawli
7. apr 2014

Krásne tortičky...ja mám pauzu ,tak skúšam čokoládu a mám pocit že ju zdolám 😀 tak pridávam ďalšiu po minulom týždni .....v poradí čokoládová č. 3 😀 celkovo č. 235 🙂

mamcas
7. apr 2014

Ahooojte sladke zienky 🙂
Podla Vas je prilozeny obrazok robeny len extruderom? lebo ja ked tlacim cez tie mini dierky sa mi to zlepuje... tak ze co si vy odbornicky myslite 🙂 dakujeeeem

mamcas
7. apr 2014

A toto je moj vysledok torticiek z praveho marcipanu aj s mojimi dvoma chalanmi 😉
A prikladam aj jednu tvorivu, nakolko mi starsi pomahal 😉
Este raz dakujem vsetkym, ktore mi pomohli svojou radou 🙂 Robit s pravym marcipanom nebudem, potiahlo som to strasne, ale ta chut, mnaaaaaam 😉

danculik
7. apr 2014

Ahojte, viem ze mozno od veci pisem do tejto temy, ale chcela by som sa opytat, hladam cukrarku z Partizanskej Lupce, potrebovala by som upiect tortu k narodeninam 😀

daja55
7. apr 2014

@mamcas perfektné

ikula2
7. apr 2014

@mamcas bielkova poleva?

ikula2
7. apr 2014

@lawli prosim ta aku cokoladu pouzivas? Aky je postup na tie boky, mimo si urobis na papier, ze ich mas tak vyssie?

daja55
7. apr 2014

@mamcas a tipovala by som to tiež na tu polevu.išlo by to ľahšie

mamcas
7. apr 2014

@daja55 @ikula2 jeeej to ma vobec nenapdlooo 😕 no v zivote som s nou nerobila, ale veru asi skusim :P laka ma to, lebo tento obrazok pre kadernicku je podla mna suprovy 😉

dada2007
7. apr 2014

@mamcas jj, tiež si myslím, že je to zafarbenie bielková poleva...... 😉

sikag
7. apr 2014

@muffinka8 prekrasne postavicky 🙂 sikulka!

pipka
7. apr 2014

@mamcas podla mna bielkova poleva 😉

muffinka8
7. apr 2014

@sikag Ďakujem 🙂

woman04
7. apr 2014

@lawli čokoláda je výzva a u mojej polovičky by mala isto úspech..že 235 tortičiek..ja nemám ešte ani 20 za sebou..tak,keď budem robiť týmto tempom,že prvú som robila asi pred 4 rokmi 😀 😀 😀 😀 ..tak aspoň si môžem ešte písať začiatočník... 😀 😀

halienka
7. apr 2014

Ahojte babky, tak ja tento týždeň len jednu tortičku, priznám sa úprimne, že takéto zadanie ma nebaví, dostala som obrázok torty podľa ktorej to spraviť, no keby šlo o niečo čo by bola výzva ale toto zrovna nebola 😀 a ešte mala byť aj menšia, takže... ale aspoň som si oddýchla 😀 😀

mahu74
7. apr 2014

@lawli Ahoj, môžem sa opýtať, ako ju robíš? Vďaka🙂

evvina
7. apr 2014

pro topenáře

mimusa94
7. apr 2014

Ahojte kocky potrebovala by som poradit mam spravit tortu znak auta bmw nieake rady ?? Na pracu tohto znaku ? Je to moja prvu kamaradska objednavka tak sa bojim necch to nepokaslem :( alebo nejake dobre typi na cokoladovu a jogurtovu plnku? Aby sa mi to tam cele neroztieklo? Dakujem velmi pekne za radyyy 🙂

elamaslakova
7. apr 2014

@mimusa94 Tu ti posielam link , je tam pár tortičiek s logom, myslím , že to nie je také ťažké, písmenká vyrež , alebo možno máš doma aj nejaké vykrajovacie lišty na písmenká tak potom s nimi

http://www.pinterest.com/search/pins/?q=logo BM...

dagmarmustafa
7. apr 2014

Ahojte,tak po dlllhej dobe nejake moje torticky a zajtra prvy den v praci 🙂 Idem si Vas este popozerat ako vzdy🙂

lawli
7. apr 2014

@woman04 aj ja pečiem skoro tak isto dlho ...ja budem mať 4-té výročie pečenia v novembri 😀 A tak na margo je to tortička pre moju polovičku ,vnútri doboška 🙂
@ikula2 čokoládu používam z Lidla 200 g 52% ,teraz je v akcii ... nedávam do nej nič ,len ju roztopím vo vodnom kúpeli...odmeriam si tortu (výšku aj obvod ,alebo v prípade hranatej dĺžku strany) na papier na pečenie si nakreslím presný tvar ,papier otočím a nanesiem polievkovou lyžicou čokoládu ,pekne natenko rozotriem na jednej strane spravím "vlnky" ...nechám chvíľku a potom s tým papierom otočím tortičku ...potom dám čokoládu aj na vrch a tortičkou trochu pobúcham o stôl aby sa čokoláda pekne urovnala ...potom rýchlo do chladničky ...za chvíľku je čokoláda tuhá ,to už iba stiahnem papier...
@mahu74 🙂

jakelina
7. apr 2014

@dagmarmustafa krásné a ta levandulová, aaaaaaaaaaach 😉

mimusa94
7. apr 2014

@elamaslakova dakujem velmi peknee

dida38
7. apr 2014

ahoj zienky....tak minuly tyzden som robila tri torticky....no poviem vam, klobuk dole pred vami, co ich zvládate niekolko kazdy tyzden....srdiecko a krtko boli pribinacik s lesnym ovocim a hokejova bola cokoladova s ovocim 🙂

lu33
7. apr 2014

Baby, poradte mi ako urobit takuto tortu, najma ten macik mi pride velmi narocny... ☹

dada2007
8. apr 2014

@lu33 toto možno pomôže 😉 😉
http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=50625

mariann2
8. apr 2014

ahojte kočky, prosím vás, nemáte niektorá uložené fotky kde je malá oslávenkyňa zladená s tortičkou?

lucula73
8. apr 2014