• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte dievcata,prosim vas,aku plnku davate k orechovemu korpusu,nechcu maslovu plnku.Dakujem za vsetky typy
8. apr 2014 o 11:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, skláňam klobúk pred vašimi tortičkami :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: ste úžasne šikovné.... preto by som vás chcela poprosiť o radu. Moja najmladšia bude mať rôčik a rada by som jej upiekla tortu, niečo jednuduché... náplň som sa rozhodla spraviť pribináčikovu + ovocie. Tortu by som chcela potiahnuť hmotou, ale akou? Raz som skúšala spraviť hmutu z penových cukríkou ale nepáčilo sa mi to... asi som to spravila moc tuhé a ťažho sa mi s tým pracovalo. Preto vás chcem poprosiť čo by ste mi odporúčali použiť, som totálny amatér, tak niečo s čím ste začínali a osvedčilo sa. Mala by to byť kruhová torta a na vrch niejake postavičky by som vytvorila - teda dúfam :confused: Ďakujem.
8. apr 2014 o 11:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lawli dakujem :slight_smile:, tiez pouzivam iba tu cokoladu, ale chcela by som vyskusat aj nejaku inu
8. apr 2014 o 11:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ekia kup si 1kg hmoty su rozne lacnejsie K2 alebo aj Pasta dama top alebo ine, daju sa uz teraz kupit aj v malych baleniach a bez roboty s pripravou :slight_smile:
8. apr 2014 o 11:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lu33 nie neboj tie je az taky tazky, ten postup co ti dali to je dobre bud noznickami alebo aj sparatkom vypichovat do vonka, je s tym trosku prace ale taky malicky to zvladnes, vela stastia
8. apr 2014 o 11:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby prave pozeram tie americke torticky v telke ale to je des - patlala - paprtala, a tie detaily.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: keby sme my mali to vybavenie co oni tak sme kralovne curkrarky :grinning: :grinning: :grinning: ked niektora z vas pojde do statov tak sa treba zamestnat ako cukrarka a trosku ich to tam naucit :grinning: :grinning: :grinning:
8. apr 2014 o 11:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (8)
8. apr 2014 o 11:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sany2 skus ponuknut pribinacik, alebo cokoladovu alebo karamelovu
8. apr 2014 o 11:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mamcas este k tej bielkovej ja pouzivam tu kupenu praskovu, ked chcem iba menej tak si urobim malinko na nejake detail, je to sikovne
8. apr 2014 o 11:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ekia kup si vedierko smartflex velvet, z toho ti aj postavicky vytvrdnu, len na to budes potrebovat aj farby.... mozes pouzit aj tie z drogerie, daju sa namiesat do roznych otienov
8. apr 2014 o 11:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sikag :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: kedy letíš?
8. apr 2014 o 12:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@sikag
@ikula2 rozmýšľala som že si kúpim na potiahnutie K2 a na postavičky smartflex velvet, či?
8. apr 2014 o 12:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 mně to nejde otevřít :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. apr 2014 o 12:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ekia aj z K2 sa da modelovat, ale ak chces rychlejsie vytvrdnut tak smartflex flower, je ta kvietky a modelovanie
8. apr 2014 o 12:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nějaká inspirace, postup na tvar dortu mašinky nééé mašinka Tomáš :slight_smile:. Chtěla bych lokomotivu a jeden vagón....díky :wink:
8. apr 2014 o 12:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sikag tiež som to pozerala.....krému nikdy, krivé, nepekne rezané či vytlačené z formičky, špinavé od cukru nenormálne......atd...no mne sa to moc nepáčili, nehovorím, že ja mám extra torty...ja furt hovorím, že som začiatočník a mám sa stáááááááále čo učiť ....ale niektoré tie ich vytvory ee...............a ešte ked zahlásili že 150 tort týždenne...no viem si to predstaviť-korpus, 1mm plnka, korpus, 1mm plnka.....obmasluje a stroj rozvalká hmotu, potiahne.....a majú tam v pivnici schovaných brigádnikov a tí patlajú denne 12hodín kvietky a postavičky a kravinky......a tí hore to len nahádžu na tých 150 tort a môžu predávať :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
.......no idem si dať kávu radšej...už trepeem
8. apr 2014 o 12:34  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@ivahrdinova Ted dort medvěd je úžasný, můžu se zeptat, co je ta hnědá srst? Krém?
8. apr 2014 o 12:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina nešlo mi to,už to mám,ale to je iba jedna foto,o ktorej som vedela,od Noriky :wink:
8. apr 2014 o 12:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (20)
@lucula73 tak ta je boží :wink:
8. apr 2014 o 12:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ekia ja odporucam smart, K2 sa mi topila, ale ak chces vyskusaj, viem ze s tym ludia robia. ja nemam dobre skusenosti. a nemusis kupovat 2 druhy hmoty, staci ti jedna
8. apr 2014 o 13:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
neskusali ste niekto robit cokoladove boky aj z mliecnej coko? alebo je to primakke? diky za tip
8. apr 2014 o 13:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mariann2 ... jednu mám:
8. apr 2014 o 16:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (14)
@tertery Díky :slight_smile: srst je smíchaný Smartflex velvet s pravým marcipánem a udělené lisem na česnek :slight_smile: ale krémem by to šlo taky :slight_smile:
8. apr 2014 o 16:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky jen dotaz, dal by se korpus upíct ve skleněné zapékací míse?
8. apr 2014 o 17:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mám, kamarádky holčičky to mají každý rok @mariann2
8. apr 2014 o 17:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (21)
Tak jedna dnešná. Pre kamoškynu malú. Mal tam byť macko uško a včielka Maja a Vilko no a veľa kvietky. Tak toto z toho vyšlo.
8. apr 2014 o 18:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
o foto. :slight_smile:
8. apr 2014 o 18:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (44)
Niečo z mojej zákuskovej " tvorby " :slight_smile:
8. apr 2014 o 19:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (32)
@lu33 opytaj sa priamo Wery, ona je zlata a urcite poradi
8. apr 2014 o 20:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok