Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

elamaslakova
9. apr 2014

@henny a si zaregistrovaná na FB? ak hej tak by to malo ísť

michaela3011
9. apr 2014

zienky tak mala som tri dni volna.... okna som umyla (hned na to zacalo prsat 🙄 ) a potom som jednoducho musela zababrat nasu kuchynu ajked som nemala ziadnu objednanu torticku 😀 mi to normalne nedalo len tak sediet doma 😀
tak vam sem pridam co som sicko zrobila 😵
taaaaakze ozajstny vanilkovy cukor 😉 velmi som nad tym rozmyslala ako som vas tu citala a ako som si pozrela to video, ktore tu tiez behalo 😕
a potom som este zrobila cupcakes pre priatela do prace 😵 (likvidoval som v kuchyni vsetko co trebalo spotrebovat 😀 nech zas zbytocne nic nevyhadzujeme 🙂 )
tak som si tieto dni volna spravila prijemne uzitocne 😉
pekny vecer vam prajem holky

mahu74
9. apr 2014

@michaela3011 Ahoj, presne mi padol vhod tvoj príspevok, práve som chcela nájsť ten "recept" na zarábaný vanilk. cukor, čo tu niektorá z vás písala, ale za ten svet ho neviem nájsť:( Napíšeš mi prosím, ako sa to robí? Veľká vďaka!

mariann2
9. apr 2014

kočky, ešte vás chcem poprosiť, videla som niekde tortičku, macko sivý, teda len veľká hlava macka, chlpatého, vykúkajúceho z pásikovanej škatule, nemáte niekto uloženú túto tortičku?

michaela3011
9. apr 2014

@mahu74 ahoj 🙂 potrebujes iba cukor a vanilkovy struk/lusk (uz bez semiecok) , ktory zapichnes potom do toho cukru 🙂 najlepsie to je mat dobre uzavrete 😉 a docitala som sa, ze vanilkovych strukov tam mozes mat aj viac a cukor stale prisypavat 🙂

henny
9. apr 2014

@elamaslakova právě že ano,tak nevím čím to je.Ale na googlu jsem něco našla tak budu pokoušet štěstí 🙂

mimcak
9. apr 2014

@mariann2 myslíš toto?

ejkula
9. apr 2014

@pukica jeden balík burizónov (ja si ich meliem, aby bola hmota jemnejšie), 2 balíčky penových cukríkov (140-160g), 25g Palmarin, a 1 vanilkový cukor. V mikrovlnke (na slabšom stupni) si roztopím cukríky a Palmarin a keď je to poriadne roztopené prisypem burizóny a vanilk. cukor. Poriadne premiesim, pozor je to horúce! Ruky je lepšie mať naolejované. Uložím do sáčku a odložím do komory .

mariann2
9. apr 2014

@mimcak presne túto, ďakujem, veľmi si mi pomohla 🙂

verbova
9. apr 2014

@ekia tak hmoty sú rôzne, mne sa najlepšie pracuje s WI /white icing/ dá sa kúpiť v hociktorom obchodíku ... stojí síce okolo 10,- eur za kg ... sú aj lacnejšie napr. K2, ale použila som ju len raz a nie veľmi sa mi páčila, len treba si vybrať ... každej sa páči niečo iné, len treba vyskúšať ... ale keď chceš robiť postavičky tak tam je dobre na to použiť smartflex velvet, dobre sa modeluje a rýchlo schne ...

lokalistin
9. apr 2014

@pppeeetttaaa odskusany,mne chuti,ale 100 ludi 100 chuti,ja ho robim casto https://www.modrykonik.sk/blog/lokalistin/album... pod fotkou

rachel36a
9. apr 2014

nachystané kvetinky na piatkovú svadobnú... len neviem ,ako ich dávate na tortu, idem prvýkrát dávať drôtikované... obalujete tie drôtiky potr. foliou a pichnete do torty? sa pýtam ako talian, ale doteraz som robila len také bez drôtikov ... ďakujem za rady....

mahu74
10. apr 2014

@michaela3011 Vďaka!

sikag
10. apr 2014

@mia114 nesla ti ta krajka, mne to tiez vobec podla navodu neschlo. skus este raz maly kusok zarobit, mne sa to podarilo asi az na 4. krat, a musim ju susit asi 15 min az na 100, inak sa taha ako sopel 😀 😀 😀 😀 a strasne sa mi lepi. lepsie sa mi robi s takou suchou a tvrdsou

halienka
10. apr 2014

@rachel36a nááádhera, kedy sa ja toto naučím neviem 😀

pppeeetttaaa
10. apr 2014

@lokalistin jeej dakujem velmi pekne.. ja som nasla 2 recepty.. jeden je ze maslo vymiesat s nutelou, a druhy ze uvarit nugatovy puding, a potom zmiesat s maslom a nuttelou.. ten druhy sa mi pozdaval viac, ale aj tento tvoj vyzera fakt suuper.. a vies mi prosim este poradit kde zozeniem nugat? a torta bude velka..asi 6 kg.. myslis ze stacia 2 davky, alebo viac?

pukica
10. apr 2014

@ejkula jeeej dakujem,odlozim to a kedy s tym mozem pracovat?ci aj hned?a stvrdne to vlastne na vzduchu,ze?

ejkula
10. apr 2014

@pukica v podstate s tým môžeš pracovať hneď, vytvaruješ si požadovaný tvar a potom už len potiahneš. Keď by si s hmotou chcela robiť neskôr, len odlož do sáčku nech sa nesuší zbytočne. Takto vydrží dlho. Pred prácou s hmotou si ju môžeš na pár sekúnd nahriať v mikrovlnke, ona vtedy zmäkne a dá sa dobre tvarovať. 🙂

pukica
10. apr 2014

@ejkula mooooc dakujem za radu 🙂

rachel36a
10. apr 2014

@halienka mne stačil jeden kurz, stále mi to nešlo a tam ma naučili ako na to a ide to... hrozne pomaly ale snažím sa....🙂

jakelina
10. apr 2014

@rachel36a já zapíchnu do dortu brčko a do toho dám ty kytky

rachel36a
10. apr 2014

@jakelina presne aj mňa to napadllo, len sa reku opýtam či nemáte iné finty 😀

rachel36a
10. apr 2014

@jakelina a ďakujem

jakelina
10. apr 2014

@rachel36a není zač 😉

rachel36a
10. apr 2014

@jakelina super, práve mi seklo parížsky krém...prosím ťa, dá sa to ešte nejako zachrániť? asi nie, však... nikdy ho nerobím, vždy len parížsku šľahačku ale teraz na tom trvali, ma ide poraziť 😠

jakelina
10. apr 2014

@rachel36a nahřej v mikrovlnce nebo nad parou a znova vyšlehej

hypo
10. apr 2014

zdravim vsechny nadsene dortarky 🙂 musim pred vami vechny smeknout, vytvory jsou od vsech kraaaasne, skoda ze nemuzu taky vsechny ochutnat 🙂
ja jsem desny amater co splaca 2x rocne dort pro dcery, ale mam na vas jeden dotaz, poradite mi jak udelat doopravdy cokoladovou polevu ktera ztuhne, jeste lepe ztvrdne? me nic netuhne natoz aby to ztvrdo 🙂

rachel36a
10. apr 2014

@jakelina ale už tam mám aj to maslo&?

tertery
10. apr 2014

Máte někdo KNIHU Zdobení dortů od Autumn Carpenterová ? Doporučujete?

rachel36a
10. apr 2014

@hypo pekne napísané... ja robím200g 52% čokolády nahrejem nad parou s troškou cery asi tak 50 -70 g a tým polejem ale nie úplne vriace, roztopím, nechám trošku prechladnúť a potom polejem a je to tvrdé že to až praská pri krájaní, ale nám to takto chutí, niekto práve že chce mäkšie tak dáva olej alebo šľahačku