Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
11. apr 2014

@denisak77 máš ty květy naprosto úžasné, moc se mi líbí ty ostružiny, to máš nějakou formičku??

kali.kal
11. apr 2014

@sikag : Díky moc za radu. Dost se toho bojím 🙂 Jak dlouho se dá ta hmota skladovat? Vydrží mi to do srpna v lednici? Dorty dělám jen dvakrát ročně dětem k narozeninám 🙂 Má dosavadní tvorba je v příloze.
Moc se mi nesmějte, vy jste tu všechny tak šikovné a já to vždycky jen tak opatlám 🙂

ivahrdinova
11. apr 2014

Děkuju moc za pochvalu dortíku.. 🙂 a vy jste sem mezi tím přidaly zase nádherné výtvory, vždycky zírám, co všechno se dá vymyslet a vytvořit 🙂

akzuzs
11. apr 2014

Ahojte tak pridávam moje tohotýždňovky. Kedže fotím mobilom kvalita foto nieje ktovie čo a k tomu som na prt fotogram 😅 A konečne do postele, včera som ju ani neviedela 😀 Idem si vás polajkovať pokukať, poinšpirovať pokochať a spať
Môj prvý pokus o orchideu. No nieje to ktovie čo ale pokus to bol 😀 Tá posledná to je že retro 😀 😀 😀

daja55
11. apr 2014

Moja dnešná, fotila som to vo vnútri, ale už nebolo dobré denné svetlo, a von na mieste, kde sa k nej nedostanú moji psíčkovia, tak to tiež nie je najlepšie.. 😀

lawli
11. apr 2014

@abriela @janka22201 ďakujem dievčatá 🙂
...plnku robím takto: 1l mlieka , 2ks zlatý klas , 600g másla , praš. cukru - podľa chuti , kakao a 4-5 PL rumu

lokalistin
11. apr 2014

@lawli ta doboska vyzera ze az prudko jedla mnam

dagmarmustafa
11. apr 2014

@jakelina Dakujem.Veeelmi si to vazim🙂

torticka40
11. apr 2014

4 poschodova torticka sa veelmi pacila a mne dala poriadne zabrat 😝

janka22201
12. apr 2014

@denisak77 nádherné,ako vždy 🙂

janka22201
12. apr 2014

@lawli si zlatá,ďakujem 🙂

chvapilu
12. apr 2014

krásné ráno vkládám dnešní práci víla Winx/4.10kg/ a moc děkuju za pochvalu krysáků.

chvapilu
12. apr 2014
sisika
12. apr 2014

Ahojte sikovnice,torty su uzasne a nadherne! Chcem vas poprosit o inspiraciu-dostala som zadanie vytvorit tortu v style GOTHIC. Nemam tusenia ako by mala vyzerat,ujo google mi ponukol vacsinou líčenie,oblecenie...
Nerada by som pouzila nevhodne prvky-poradite? Malo by to byt srdce zdobene tymto stylom...
Vdaka,S

adrika202
12. apr 2014

pridávam tohtotýždnovky,chvalabohu len tri a mam volny vikend pred sebou ,v zmysle upratovania atd 🙂 slon je podla oblubenej hračky dievčatka.. snad sa podoba ..poslali mi len foto hračky 🙂 a s jahodami je moja torta čislo 300 :D

pipka
12. apr 2014

@adrika202 jeeej aj my mame takeho sloníka 😎 😎 😎 suprovy je 😵

denisak77
12. apr 2014

@jakelina ďakujem,kvietkové tortičky sú moje a hlavne keď si ich robím podľa seba a samozrejme obkukaných inšp.,a tie ostružiny na slovensku černice je silikonka.

jakelina
12. apr 2014

@denisak77 děkuji, moc se mi to líbí. Zkusím se po ní podívat tady v shopech.

daja55
12. apr 2014

@lawli super, poprosím ešte recept na cesto, mám síce, ale len na porovnanie 😉 a určite bude lepšie ako moje 🙂 Diky

daja55
12. apr 2014

@torticka40 nádherná 🙂

gumidekmomo
12. apr 2014

ahojte kocky po dlhsej odmlke pridavam dalsi moj vytvor ,robila som karamelovu plnku zo salca a pikao plnku na skusku tak hadam bude chutit ,prerabame dom takze teraz neni moc casu vypekat ale urcite vas aj seba 😉 neskor potesim dalsimi mojimi vytvormi ,stale mam co obdivovat ste šikovnice 🙂))

nika1985
12. apr 2014

jaj moj nestastny tank ale pani bola nadsena opacha mal 8kg

timuss
12. apr 2014

orechový krém sa nakoniec umúdril (Creme olé ho presvedčilo, že bude lepšie stuhnúť, inak ho vyhodia 😀 😀 😀 ) takže tortička dokončená a už aj odovzdaná, moja prvá na objednávku 🙂

evicaka
12. apr 2014

Ahojte, dnes pridávam jednu krstinovú a prajem Vám všetkým krááásny víkend 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

zz134
12. apr 2014

Dievcata prosim kde kupim tu mandlovu muku na makronky? nikde to neviem zohnat:( dakujeeem!

dadenka1
12. apr 2014

Ahojte šikovnice.. kde prosím vás sa dá lacnejšie kupiť táto forma? http://www.webareal.sk/formy-na-pecenie/eshop/8...
Dakujem

sisika
12. apr 2014

@dadenka1 teraz maju v Tescoma novu seriu,nadherne silikonky a za velmi prijatelne ceny...

sikag
12. apr 2014

@kali.kal jasne vydrzi to len si to poriadne zabal, najlepsie aj do 2 sackov, nech ti neobschne, ak ti aj nahodou trosku obschnu kraje tak ich potom radsej zres. torticky ma pekne, nie su vobec zle. nabuduce ich estre obrez do rovna, odober mozno trosku plnky malou lyzickou z medzier a poriadne obmasluj. budu pevnejsie a rovnejsie - mozno to chce aj tuhsiu plnku. neviem aku si pouzila

torticka40
12. apr 2014

@dadenka1 ja robim perlicky z tejto formy od wiltonu http://toptorticka.sk/product.php?id_product=363 🙂

torticka40
12. apr 2014

@daja55 dakujeem 🙂