• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@sticker no ved ja som tiez čumela,ako krasne sa zdvihol-dovtedy som z rovnakej davky mala o tretinu nizsi.
Ten alobal okolo spravil zazraky. Uz som tak piekla trikrat a korpus vzdy krasne narastol. Dokonca pri dvojitej davke do obycajneho velkeho pekaca(nizkeho),ten alobal okolo pomohol a zdvihol sa nadherne tiez.
To som mala tortisko-ledva som ju potiahla :slight_smile:.
14. apr 2014 o 07:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
14. apr 2014 o 07:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zuul ahoj,na akú veľkú formu vyjde ten recept?vyzerá to fajnovooooo :slight_smile:
14. apr 2014 o 08:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mimcak
To dievčatko na torte k jednému roku je úžasné! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
A máš ako vždy krásne rovné torty. :sweat_smile:
14. apr 2014 o 08:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@sisika
Ten alobal niečím potrieť, či ho tam dať suchý?
14. apr 2014 o 08:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@heni79 suchy,spravit siroký pás a dat ho okolo formy,spravit vlastne zvýsený okraj.
A na spodok papier na pecenie. :wink:
14. apr 2014 o 08:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@mimcak máš fakt,čím ďalej tým krajšie a dokonalejšie tortičky,klobúk dole,krásne sú všetky :slight_smile:
14. apr 2014 o 09:17  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka aj mne to robilo, niekde som videla ze pasku predtym ako ju namotas treba este poriadne v rukach natiahnut. omotaj si najprv trosku spajdlu, potom na to po jednom pevne privazuj tie lupene. a mne sa to este tocilo aj preto ze som pouzila prilis tenky drotik na lupene. odkedy pouzivam hrubsi je to ok
14. apr 2014 o 09:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuul skus pribinackovu + mixovane jahody, este ju nemam odskusanu ale znie velmi sviezo :grinning: ked som ju skusala s gastanmi tak bola uzasna, tipujem ze s jahodami bude este lepsia
14. apr 2014 o 09:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj, vůbec vás nestíhám dočítat, jen jsem v rychlosti prohlédla vaše výtvory a jako vždy nádhera :slight_smile: já jsem o víkendu dělala můj první třípatráček, pro mamku k narozeninám...prosím o upřímnou kritiku, zda je to hodně velká hrůza :grinning: zdobila jsem ho z hlavy bez předlohy, původně jsem měla trochu jinou představu, ale vlivem různých okolností to nakonec dopadlo takto a nepodařilo se mi ho úplně sladit :frowning2:
14. apr 2014 o 10:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (37)
@ivahrdinova tak ja amater by som sa bala trojposchodku potahovat jednym kusom!! :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale tebe to vyslo pekne!!! :wink: :wink: :wink:
14. apr 2014 o 10:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@akapulko já jsem taky amatér a taky bych se bála to potahovat jedním kusem :wink: potáhla jsem každé patro zvlášť a po sestavení jsem zahladila spoje :slight_smile: ale jsem moc ráda, že to není poznat a působí to jako jeden kus :slight_smile:
14. apr 2014 o 10:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
ahojte zienky...potrebovala by som poradit. mám v pláne babke na 90tku urobit torticku...chcela by som aby bola hranatá ale nemám hranatu formu tak mám v pláne korpus piect na klasickom plechu...a tu je moj problém :grinning: ..neviem totiž ako si vyrátat ingrediencie na korpus do plechu...a vlastne ako postupovat...je lepsie piecť každú vrstvu zvlášt alebo klasika vysoký korpus a to rozrezat na tensie? A teda máte nejaký oeverený recept? ja som zatial vzdy pouzívala mramorový korpus v klasickej gulatej forme... budem moooc vdacna za kazdú radu :slight_smile:
14. apr 2014 o 11:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ivahrdinova :grinning: :grinning: :grinning: a skumala som to ale ja to podla foto vydim na jeden kus!! :grinning: :grinning: tak sa ti to podarilo paradne zamaskovat!! :wink: :wink:
14. apr 2014 o 11:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@akapulko Díky :slight_smile: je to potažené pravým marcipánem a s ním jde naštěstí v tomhle směru hodně dobře pracovat :slight_smile:

@alca123 v plechu peču běžně a jde to dobře :slight_smile: peču najednou (ne po vrstvách) a buď ze dvojnásobné nebo ze trojnásobné dávky, podle množství těsta :slight_smile:
14. apr 2014 o 11:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ivahrdinova máš ho hezký
14. apr 2014 o 11:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ivahrdinova cize napr. co mám recept na mramorový korpus do beznej formy gulatej tak dám napr. 2tu prip. 3tu dávku a peciem normálka v plechu a potom uz si to narezem ako potrebujem?
14. apr 2014 o 11:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alca123 jj, přesně :slight_smile: dávám pod to pečící papír, po upečení oříznu okraje, vyndám a pak vyřezávám tvary, jaké zrovna potřebuji :slight_smile:
14. apr 2014 o 11:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahojte baby, robila som dcerke narodeninovu torticku, taku jednoduchu, s bielym podkladom :slight_smile: zdalo sa mi, ze piskota tak nedrzi tvar, nabudúce skusim ten mramorak, prave citam ze krasne drzi :slight_smile: este ze existuje toto forum, vdaka :grinning:
14. apr 2014 o 12:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (38)
@elfka.elfka já dělám všechny dorty z piškotového těsta a drží dobře. :wink:
14. apr 2014 o 13:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina tak niekde robim chybu, mozno som dala malo masla s cukrom okolo torty, alebo mi to slabo stuhlo.
14. apr 2014 o 13:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@elfka.elfka alebo máš iný recept na piškótu...je ich veľa, čo mám ja je dosť krehké cesto a nedrží tak dobre tvar, začala som piecť podľa receptu od @jakelina, ten korpus je perfektný :wink:
14. apr 2014 o 13:42  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@elfka.elfka možná to bude tím :wink:
14. apr 2014 o 13:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Tak minulo týždňové torty: skúšala som jedlý obrázok, bol ako papier, strašne zle sa krájal :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. apr 2014 o 14:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (35)
@aduskatt od vas uz som, brala nejake vecicky
14. apr 2014 o 14:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte sladulienky :slight_smile: nechodievam sem často,ale sem tam nakuknem :slight_smile: kedysi bolo viac času a bola som tu dooosť často :grinning: ...ale teraz pečiem ešte menej ako predtým :sweat_smile: tento rok len 2 tortičky pre moje deti :slight_smile:
neviem,kedy to všetko stíhate,také úžasné tortičky robíte :slight_smile: a viem,že vám to zaberie veľaaa času,ale keď človek pečie s láskou,dá sa :slight_smile: ale také kvantum by som naozaj nezvládla,každý týždeň máte tortičku,klobúk dolu :slight_smile: :slight_smile: obdivujem vááás :slight_smile:
pridávam aspoň fotky tortičky ,ktorá bola pre môjho najmenšieho,včera mal narodeniny a želal šmolkovu tortu....,šmolkovia trošku divní ,ale snaha bola :grinning: :grinning:.
váha 10,9kg :sweat_smile:
14. apr 2014 o 16:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (43)
@michaela3011 krásna čoko torta
14. apr 2014 o 17:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vlada111 jeeeeej :dizzy_face: dakujem ti velmi pekne :wink: od zienky s tak sikovnymi rucickami ako mas ty si to velmi vazim :slight_smile:
14. apr 2014 o 19:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
prosim vas mozete mi poradit ako pekne nakrájat zákusky? dakujem
14. apr 2014 o 19:08  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok