Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sisika
14. apr 2014

@sticker no ved ja som tiez čumela,ako krasne sa zdvihol-dovtedy som z rovnakej davky mala o tretinu nizsi.
Ten alobal okolo spravil zazraky. Uz som tak piekla trikrat a korpus vzdy krasne narastol. Dokonca pri dvojitej davke do obycajneho velkeho pekaca(nizkeho),ten alobal okolo pomohol a zdvihol sa nadherne tiez.
To som mala tortisko-ledva som ju potiahla 🙂.

lucula73
14. apr 2014

@zuul ahoj,na akú veľkú formu vyjde ten recept?vyzerá to fajnovooooo 🙂

heni79
14. apr 2014

@mimcak
To dievčatko na torte k jednému roku je úžasné! 😵 😵 😵
A máš ako vždy krásne rovné torty. 😅

heni79
14. apr 2014

@sisika
Ten alobal niečím potrieť, či ho tam dať suchý?

sisika
14. apr 2014

@heni79 suchy,spravit siroký pás a dat ho okolo formy,spravit vlastne zvýsený okraj.
A na spodok papier na pecenie. 😉

janka22201
14. apr 2014

@mimcak máš fakt,čím ďalej tým krajšie a dokonalejšie tortičky,klobúk dole,krásne sú všetky 🙂

sikag
14. apr 2014

@halienka aj mne to robilo, niekde som videla ze pasku predtym ako ju namotas treba este poriadne v rukach natiahnut. omotaj si najprv trosku spajdlu, potom na to po jednom pevne privazuj tie lupene. a mne sa to este tocilo aj preto ze som pouzila prilis tenky drotik na lupene. odkedy pouzivam hrubsi je to ok

sikag
14. apr 2014

@zuul skus pribinackovu + mixovane jahody, este ju nemam odskusanu ale znie velmi sviezo 😀 ked som ju skusala s gastanmi tak bola uzasna, tipujem ze s jahodami bude este lepsia

ivahrdinova
14. apr 2014

Ahoj, vůbec vás nestíhám dočítat, jen jsem v rychlosti prohlédla vaše výtvory a jako vždy nádhera 🙂 já jsem o víkendu dělala můj první třípatráček, pro mamku k narozeninám...prosím o upřímnou kritiku, zda je to hodně velká hrůza 😀 zdobila jsem ho z hlavy bez předlohy, původně jsem měla trochu jinou představu, ale vlivem různých okolností to nakonec dopadlo takto a nepodařilo se mi ho úplně sladit ☹

akapulko
14. apr 2014

@ivahrdinova tak ja amater by som sa bala trojposchodku potahovat jednym kusom!! 😝 😝 ale tebe to vyslo pekne!!! 😉 😉 😉

ivahrdinova
14. apr 2014

@akapulko já jsem taky amatér a taky bych se bála to potahovat jedním kusem 😉 potáhla jsem každé patro zvlášť a po sestavení jsem zahladila spoje 🙂 ale jsem moc ráda, že to není poznat a působí to jako jeden kus 🙂

alca123
14. apr 2014

ahojte zienky...potrebovala by som poradit. mám v pláne babke na 90tku urobit torticku...chcela by som aby bola hranatá ale nemám hranatu formu tak mám v pláne korpus piect na klasickom plechu...a tu je moj problém 😀 ..neviem totiž ako si vyrátat ingrediencie na korpus do plechu...a vlastne ako postupovat...je lepsie piecť každú vrstvu zvlášt alebo klasika vysoký korpus a to rozrezat na tensie? A teda máte nejaký oeverený recept? ja som zatial vzdy pouzívala mramorový korpus v klasickej gulatej forme... budem moooc vdacna za kazdú radu 🙂

akapulko
14. apr 2014

@ivahrdinova 😀 😀 😀 a skumala som to ale ja to podla foto vydim na jeden kus!! 😀 😀 tak sa ti to podarilo paradne zamaskovat!! 😉 😉

ivahrdinova
14. apr 2014

@akapulko Díky 🙂 je to potažené pravým marcipánem a s ním jde naštěstí v tomhle směru hodně dobře pracovat 🙂

@alca123 v plechu peču běžně a jde to dobře 🙂 peču najednou (ne po vrstvách) a buď ze dvojnásobné nebo ze trojnásobné dávky, podle množství těsta 🙂

jakelina
14. apr 2014

@ivahrdinova máš ho hezký

alca123
14. apr 2014

@ivahrdinova cize napr. co mám recept na mramorový korpus do beznej formy gulatej tak dám napr. 2tu prip. 3tu dávku a peciem normálka v plechu a potom uz si to narezem ako potrebujem?

ivahrdinova
14. apr 2014

@alca123 jj, přesně 🙂 dávám pod to pečící papír, po upečení oříznu okraje, vyndám a pak vyřezávám tvary, jaké zrovna potřebuji 🙂

elfka.elfka
14. apr 2014

ahojte baby, robila som dcerke narodeninovu torticku, taku jednoduchu, s bielym podkladom 🙂 zdalo sa mi, ze piskota tak nedrzi tvar, nabudúce skusim ten mramorak, prave citam ze krasne drzi 🙂 este ze existuje toto forum, vdaka 😀

jakelina
14. apr 2014

@elfka.elfka já dělám všechny dorty z piškotového těsta a drží dobře. 😉

elfka.elfka
14. apr 2014

@jakelina tak niekde robim chybu, mozno som dala malo masla s cukrom okolo torty, alebo mi to slabo stuhlo.

timuss
14. apr 2014

@elfka.elfka alebo máš iný recept na piškótu...je ich veľa, čo mám ja je dosť krehké cesto a nedrží tak dobre tvar, začala som piecť podľa receptu od @jakelina, ten korpus je perfektný 😉

jakelina
14. apr 2014

@elfka.elfka možná to bude tím 😉

jachin
14. apr 2014

Tak minulo týždňové torty: skúšala som jedlý obrázok, bol ako papier, strašne zle sa krájal 😝

maxiberuska
14. apr 2014

@aduskatt od vas uz som, brala nejake vecicky

daria77
14. apr 2014

Ahojte sladulienky 🙂 nechodievam sem často,ale sem tam nakuknem 🙂 kedysi bolo viac času a bola som tu dooosť často 😀 ...ale teraz pečiem ešte menej ako predtým 😅 tento rok len 2 tortičky pre moje deti 🙂
neviem,kedy to všetko stíhate,také úžasné tortičky robíte 🙂 a viem,že vám to zaberie veľaaa času,ale keď človek pečie s láskou,dá sa 🙂 ale také kvantum by som naozaj nezvládla,každý týždeň máte tortičku,klobúk dolu 🙂 🙂 obdivujem vááás 🙂
pridávam aspoň fotky tortičky ,ktorá bola pre môjho najmenšieho,včera mal narodeniny a želal šmolkovu tortu....,šmolkovia trošku divní ,ale snaha bola 😀 😀.
váha 10,9kg 😅

vlada111
14. apr 2014

@michaela3011 krásna čoko torta

michaela3011
14. apr 2014

@vlada111 jeeeeej 😵 dakujem ti velmi pekne 😉 od zienky s tak sikovnymi rucickami ako mas ty si to velmi vazim 🙂

sulaiovamaja
14. apr 2014

prosim vas mozete mi poradit ako pekne nakrájat zákusky? dakujem