Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bianca
6. nov 2010

@zlatat tu tiez vela zien (dokonca aj jedna profesionalka z rodiny) pecie ale su to presne tie maslove a cokoladove.Je pravda ze chutovo celkom dobre bo po tej kupenej si myslim ze kazda dobra.Fakt tak ako pises.Margarin.A hore K2

zlatat
6. nov 2010

Ja som sa dnes večer bavkala - to viete, doobedu som odovzdala tortičku a už som sa nudila - deti boli u babky. Skúšala som orchidejku na drôtikoch. Mám len pár odtieňov práškových farieb, tak som ju ani nevedela poriadne vyfarbiť, no farby sú už na ceste, tak potom budem čarovať 😅

bianca
6. nov 2010

@petusko hej hej poznam ale len raz sme ho robili.Musim pouvazovat lebo chcem aby bola svieza.Je to pre dievca mlade tak nech to ma iskru a smrnc

bianca
6. nov 2010

@zlatat kraaaaaaaaaasna

inak ja mam novu zavislost tak uz tak nezeriem torty a necumim furt do eshopov s cuk.pomockam bo akurat mi bolo do placu ze na ne nemam ale miminko si kupim s prvej zarobenej torty

zlatat
6. nov 2010

@bianca a to je aká?
Ja ešte stále nemám formičku miminka

bianca
6. nov 2010

@zlatat pletiem kosiky s papiera 😀

nadulici
6. nov 2010

@zlatat
@petusko
@vinka dakujem baby... 😵 ste zlate...

zlatat
6. nov 2010

@bianca jéj, to musí byť krásne a veru pri tom nepriberieš 😀 😀 😀

bianca
6. nov 2010

@zlatat vidis to ma ani nenapadlo 😀 ale ja som nikdy svoju tortu poriadne ani neochutnala asi.Ja to moc nemusim

ellise
6. nov 2010

ahoj holky, sleduji vás asi měsíc a před všema co jste tady smekám a hluboce se klaním, vaše výtvory jsou fantastické, jste hrozně moc šikovné. ani nedokážu říct která byla nejkrásnější.já sice ráda peču ale jen takové obyčejné koláče, buchty.... ale vy jste mně tady neuvěřitelně inspirovali, tak jsem si řekla že taky něco zkusím, i když vašich kvalit určitě nedosáhnu.... a protože jsme důsledná, tak jsem začal tuhle diskuzi číst od první stránky a tam jsem taky skončila protože jsem skoukla i všechny odkazy, atam byli další odkazy....a další.....
Přelouskala jsem recepty, doporučení....a mám na vás zkušené pár otázek. jestli můžu?
Vím že pod potahovací hmotu je nejlepší máslový krém nastavovaný kaší, ale já kaši dělám z mlíka, to nevadí?
když budu dělat MMF, nebo ze sušeného mléka a budu chtít dvě barvy, můžu barvit až po vypracování hmoty nebo předtím a zpracovat každé zvlášť?
kdybych chtěla barvit štětcem, které barvy jsou nejlepší?
je k dané problematice nějaká literatura? kromě internetu?
děkuji

fopardi
6. nov 2010

ahojte tak ja tiež pridavam moj vytvor nieje to super no som zase o niečo mudrejšia 🙂

vinka
6. nov 2010

@fopardi prosím?že nieje super?Ved je fantastická. 😀 Pána by som ti tu dala potlesk keby bol.

fopardi
6. nov 2010

@vinka no neni dobra je vidno flaky po malovani a sa mi to moc nepači že je to take leskle no a aj en odtien tej červenej by som chcela tmavší ale dakujem maji

vinka
6. nov 2010

@fopardi aj ja som mala flaky po malovaní moja.Neviem či sa to dá aj ináč. 😕

fopardi
6. nov 2010

@vinka no mne by sa to pačilo viac keby to bola namiešana červena nie domalovan ale ked som frbila tak nemala som praškovu červenu a tak som dala ružovu a + červenu gelovku no keby som mala červenu praškovu možno by to bolo lepšie

maca77
6. nov 2010

@vinka mne sa táto fialová veľmi páči 😉 http://www.tortyodmamy.sk/okruhle-torty/kremovo...

lukika
6. nov 2010

Caute baby krásne torty sú tu zase odkedy som tu nebola. Tu tie strany nenormálne rýchlo pribúdajú. Pridávam aj ja svoju úplne prvú tortu v živote. Díky za recepty i rady. Nakoniec som robila mramorový korpus a od nadulici z mikrovlnky čokoládový krém - bol fantastický a dávala som aj banány. Je to moja úlne prvá torta takže mám čo vylepšovať dúfam že nabudúce sa mi lepšie podarí

vinka
6. nov 2010

@maca77 pekná je uvidím čo urobím.Dakujem. 😉

gabkazabka
6. nov 2010

Ahojte,
baby,potrebujem surne poradit....mozem dat pod potahovku(PDT) cokoladovy krem,ktory sa slaha nad parou(premiesany s maslom)?Neroztopi sa mi potah? 😅

lukika
6. nov 2010

ellise pod poťahovku je vhodná akákoľvek maslová plnka, maslo s cukrom, nutela alebo niektoré baby spomínali lekvár. Všetko v tenkej vrstve aby sa ti poťah prilepil. Nie je vhodná šlahačková plnka. Hmotu si môžeš urobiť aj jednu a potom rozdeliť na viac častí a tie ofarbiť práškovými alebo gelovými farbami. Práškovú si rozrob v troche alkoholu neboj vraj vyprchá alebo v troche vody. Gelovú dáš priamo ale pridávaj iba po troške. Ak chceš farbiť štetcom tak dobré sú gelové farby. Dúfam že som pomohla nie som skúsená ale som si to naštudovala tiež som robila prvú tortu. Nie je to nejaká krása a na ostatné nemám ale pre nás doma stačí a hádam sa o niečo zlepším a budúca torta bude krajšia

lukika
6. nov 2010

@gabkazabka ja som robila teraz taký čoko krém len som ho robila v mikrovlnke ale je taký istý ako ten šlahaný a nič sa mi netopilo

gabkazabka
6. nov 2010

@lukika dakujem 😝 Lebo tortu som uz natrela kremom,ze do rana pekne ztuhne a potom ma napadlo,ze ci je ta plnka vhodna na potah 😅

alionuska
6. nov 2010

@nadulici naaadhera!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂

anibas
6. nov 2010

pekný večer - prikladám svoje dielo a zajtra vás dočítam 😉

winona24
6. nov 2010

dobrý večer cukrárečky....prišla som sa pokochať trošku a nestíham otvárať ústa....nádherné kúsky.... 😵 😵 😵 ani neviem koho menovať...všetky sú krááásne umelecké diela..... 🙂

@alionuska tá erotická je úžasná.... 😝 😝 😝

daducha
6. nov 2010

Ahojte,

tak tu je moja prva krstinova ,straáááásna piplacka, no co som si vymyslela, to mam 😀 .A konecne aj nieco poriadne navarim a upracem, lebo ja pri tom fakt nestiham .Netusim kedy sa prepracujem aspon k dvom tortam za tyzden,ale to asi budeme vsetci na chlebe a vode 😀 😀 .Nechapem ako niekto môze stihnut tak 10, alionuska ,klobuk dole 🙂

daducha
6. nov 2010

vinka, hejdita dakujem za rady s babätkom, bolo mrazene 😀 a vyluplo sa super .
No a chvalim vsetky torticky co pribudli od vcera, ani nestiham sledovat ako rychle pribudaju , nadherne, krasne.

A este prosim o radu, ako dosiahnut krasny rovny potah na torte ?Môze byt problemom natenko vyvalkany potah?

dm1
6. nov 2010

@daducha jasne ze problem moze byt aj tenky potah. Zaklad je mat dobre zatuchnutu a vyhladenu tortu aby nebolo vidiet nerovnosti. A mne dost aj zehlicka ulahcuje pracu hlavne na vrchu torty krasne to vyrovna ak su tam drobne nerovnosti

lawli
6. nov 2010

@dm1 tu žehličku som trochu nepochopila, možeš presnejšie napísať....diky 😉

dm1
6. nov 2010

@lawli no sak co je priamo zehlicka na marcipan. Potiahnes, pozahladzujes rukami a sup zehlickou pekne pobehat po vrchu aj bokoch a vyhladit do hladka co sa da

ja prave bojujem z cokohmotou robim len pre nas zo zbytkov s parizskou slahackou ale hmota je makka neviem ako to spravim....